Досить часто в Word доводиться працювати зі списками. Багато хто робить в ручну частину рутинної роботи, яку можна легко автоматизувати. Наприклад, частою таким завданням є упорядкування список в алфавітному порядку. Далеко не всі це знають, тому в цій невеликій замітці, покажу як це робиться. Як упорядкувати список?

Читати Далі

Добрий день. Сьогодні хотів би написати невелику замітку з видалення сторінок в Word 2013. Здавалося б - проста операція, поставив курсор в потрібне місце - і видалив за допомогою кнопки Delete або Backspace. Але далеко не завжди виходить за допомогою них видалити, просто на сторінці можуть бути недруковані символи, які не потрапляють в область вашого виділення і відповідно не видаляються.

Читати Далі

Не так давно я зіткнувся (причому вперше) з такою, здавалося б, простим завданням - як проставити наголос в Word 2013. До речі, зазвичай, цього ніхто не робить, але в деяких випадках доводиться: особливо, коли під одним і тим же словом можуть ховатися абсолютно два різних поняття. Наприклад: замок (при наголос на першу голосну - це якась фортеця за значенням; якщо наголос на другу голосну - то це вже механізм для закриття дверей).

Читати Далі

Добрий день. Сьогодні у нас зовсім невелика стаття (урок) по тому, як прибирати розриви на сторінках в Word 2013. Взагалі, їх зазвичай використовують, коли оформлення однієї сторінки закінчено і вам потрібно друкувати на інший. Багато новачків для цих цілей використовують просто абзаци за допомогою клавіші Enter. З одного боку спосіб хороший, з інший не дуже.

Читати Далі

Добрий день. Сьогоднішній пост зовсім невеликий. У цьому уроці я хотів би показати простий приклад, як зробити абзац в Word 2013 (в інших версіях Word він робиться подібним чином). До речі, багато новачків, наприклад, відступ (новий рядок) роблять в ручну за допомогою пробілу, в той час, як є спеціальний інструмент.

Читати Далі

Добрий день. Дуже часто мені ставлять одне і те ж питання - як написати текст в Word вертикально. Сьогодні я б хотів на нього відповісти, показавши покроково на прикладі Word 2013. Взагалі, зробити це можна двома способами, розглянемо кожен з них. Спосіб №1 (вертикальний текст можна вставити в будь-яке місце на аркуші) 1) Переходимо в розділ "ВСТАВКА" і вибираємо вкладку "Текстове поле".

Читати Далі

За замовчуванням в Word використовується звичайний формат аркуша: А4, і лежить він перед вами вертикально (такий стан називають книжкове). Більшість завдань: будь-то редагування тексту, написання доповідей і курсових та ін. - вирішується саме на такому листі. Але іноді, потрібно, щоб лист лежав горизонтально (альбомний лист), наприклад, якщо ви хочете розмістити якусь картинку, яка погано вписується в звичайний формат.

Читати Далі

Досить популярне питання - "як поставити ступінь в Word". Начебто і відповідь на нього просто і легкий, досить поглянути на панель інструментів в сучасній версії Word і навіть новачок, швидше за все, знайде потрібну кнопку. Тому в цій статті торкнуся ще й парочку інших можливостей: наприклад, як зробити подвійне "закреслення", як писати текст знизу і зверху (ступінь) і ін.

Читати Далі

Добрий день. Досить часто деякі користувачі стикаються з простою, здавалося б завданням - намалювати якусь просту фігуру в Word'e. Зробити це не складно, по крайней мере, якщо вам не потрібно нічого надприродного. Навіть більше скажу, в Word вже є типові стандартні малюнки, які найбільше потрібні користувачам: стрілки, прямокутники, кружки, зірочки та ін.

Читати Далі

Досить таки популярне питання, особливо серед любителів історії. Напевно, всі знають, що все століття прийнято позначати римськими цифрами. Але далеко не всі знають, що в Word можна написати римські цифрами двома способами, про них я і хотів розповісти в цій невеликій замітці. Спосіб №1 Це напевно банально, але просто використовувати латинський алфавіт.

Читати Далі

Діаграми і графіки, зазвичай, використовуються для більш наочного подання інформації, щоб показати тенденцію зміни. Наприклад, коли людина дивиться в таблицю, йому деколи складно зорієнтуватися, де більше, де менше, як за останній рік веде себе показник - зменшився або збільшився? А на діаграмі - це можна помітити тільки-но глянувши на неї.

Читати Далі

Дуже часто до мене звертаються з питанням створення рамок в документах Word. Зазвичай, рамку роблять при написанні яких-небудь методичок і посібників, так само коли готують доповіді в вільних формах. Іноді, рамку можна зустріти в деяких книгах. Давайте розглянемо покроково як зробити рамку в Word 2013 (в Word 2007, 2010 вона робиться подібним чином).

Читати Далі

Я думаю, що багато хто при написання рефератів, курсових і дипломів часто стикалися з простою, здавалося б, завданням - як зробити зміст у Word. І я знаю, що дуже багато хто нехтує можливостями Word в цій частині і роблять зміст в ручну, просто копіюючи заголовки і вставляючи сторінку. Питається, а сенс?

Читати Далі

Добрий день. У сьогоднішньому невеликому уроці хотів би показати як в Word можна зробити лінію. Взагалі, це досить поширений питання, на який складно дати відповідь, тому що незрозуміло про яку лінії взагалі йде мова. Саме тому, я хочу розібрати 4 способи створінь різних ліній. І так, почнемо ... 1 Спосіб Припустимо, ви написали якийсь текст і вам потрібно провести під ним пряму лінію, т.

Читати Далі

Одна з найпоширеніших завдань яка тільки може зустрітися. Що б ви не робили: реферат, курсова, доповідь або просто текст - вам обов'язково потрібно пронумерувати всі сторінки. Навіщо? Навіть якщо з вас це ніхто не вимагає і ви робите документ для себе, при друку (та й при подальшій роботі з листами) ви запросто можете переплутати листи.

Читати Далі

Багато користувачів задають один і той же питання про створення виносок в Word. Якщо хто не знає, то виноска - це, звичайно, цифра над яким-небудь словом, а в кінці сторінки - дають пояснення цьому слову. Напевно, багато хто бачив подібне в більшості книг. Так ось, виноски доводиться часто робити в курсових, дипломних роботах, при написанні доповідей, рефератів і т.

Читати Далі

Файли Docx і Doc відносяться до текстових файлів програми Microsoft Word. Формат Docx з'явився порівняно недавно, починаючи з версії 2007р. Що про нього можна сказати? Ключове, мабуть в тому, що він дозволяє стискати інформацію в документі: через що файл займає менше місця на жорсткому диску (актуально, у кого дуже багато таких файлів і йому щодня доводиться з ними працювати).

Читати Далі

Багато користувачів, хто використовує стару версію Microsoft Word, часто цікавляться, чим і як відкрити файли формату "docx". Дійсно, починаючи з версії 2007р., Word при спроби зберегти файл, більше не називає його за замовчуванням "document.doc", за замовчуванням файл буде "document.docx", який в попередніх версіях Word'a вже не відкривається.

Читати Далі

Доброго часу доби. Список літератури - це перелік джерел (книг, журналів, статей і т.д.), на основі яких автор виконав свою роботу (диплом, реферат та ін.). Незважаючи на те, що цей елемент "малозначітелен" (як багато хто вважає) і на нього не слід звертати уваги - дуже часто заминка відбувається саме з ним ... У цій статті я хочу розглянути, як легко і швидко (в автоматичному режимі!

Читати Далі

Ця невелика стаття буде особливо корисна для тих, кому доводиться часто працювати з такими програмами, як Microsoft Word і PDF-файли. Взагалі, в останніх версіях в Word вбудована можливість зберігати в формат PDF (про це я вже згадував в одній зі статей), але ось зворотна функція, щоб перевести Pdf в Word - часто кульгає, або взагалі неможлива (чи то автор захистив свій документ, чи то Pdf файл виходить іноді "кривої").

Читати Далі