Все необхідне для запису відео з екрану на Mac передбачено в самій операційній системі. При цьому в останній версії Mac OS зробити це можна двома способами. Один з них, що працює і сьогодні, але придатний і для попередніх версій я описував в окремій статті Запис відео з екрану Mac в Quick Time Player.

Читати Далі

За замовчуванням, iPhone і iPad автоматично перевіряють наявність оновлень і викачують оновлення iOS і додатків. Це не завжди потрібно і зручно: хтось не хоче отримувати постійних повідомлень про доступне оновлення iOS і встановлювати його, але більш часта причина - небажання витрачати Інтернет трафік на постійні оновлення численних додатків.

Читати Далі

Видалити Windows 10 - Windows 7 з MacBook, iMac або іншого комп'ютера Mac може знадобитися, щоб виділити більше місця на диску під наступну установку системи або навпаки, щоб приєднати зайняте Windows простір диска до MacOS. У цій інструкції - детально про два способи видалити Windows з Mac, встановленої в Boot Camp (на окремому розділі диска).

Читати Далі

Одна з проблем, з якою стикаються власники iPhone і iPad при використанні або налаштування Touch ID - повідомлення "Збій. Неможливо завершити настройку Touch ID. Поверніться і спробуйте ще раз" або "Failed. Unable to complete Touch ID setup". Зазвичай проблема пропадає сама, після чергового оновлення iOS, але як правило чекати нікому не хочеться, а тому розберемося, що робити, якщо не вдається завершити настройку Touch ID на iPhone або iPad і як виправити проблему.

Читати Далі

Як і інші операційні системи, MacOS раз у раз намагається встановити оновлення. Зазвичай це відбувається автоматично вночі, коли ви не використовуєте свій MacBook або iMac, за умови, що він не виключений і підключений до мережі, але в деяких випадках (наприклад, якщо якийсь занедбаний ПО заважає оновленню), ви можете щодня отримувати повідомлення про тому, що не вдалося встановити оновлення з пропозицією зробити це зараз або нагадати пізніше: через годину або завтра.

Читати Далі

У популярних програм для створення завантажувальних USB накопичувач є один недолік: серед них майже немає таких, які б були доступні в версіях для Windows, Linux і MacOS і працювали б однаково в усіх цих системах. Однак, такі утиліти все ж є і одна з них - Etcher. На жаль, застосувати її вдасться лише в дуже обмеженій кількості сценаріїв.

Читати Далі

У цій покрокової інструкції докладно про те, як створити завантажувальний флешку з OS X 10.11 El Capitan для чистої установки на iMac або MacBook, а також, можливо для переустановлення системи при можливих збоях. Також такий накопичувач може бути корисний, якщо вам потрібно швидко оновитися до El Capitan на декількох Mac без необхідності завантажувати його з App Store на кожному з них.

Читати Далі

Якщо вам потрібно записати відео, що відбувається на екрані Mac, то зробити це можна за допомогою QuickTime Player - програми, яка вже є в MacOS, тобто пошук і установка додаткових програм для базових завдань зі створення скрінкасти не потрібні. Нижче - про те, як записати відео з екрану вашого MacBook, iMac або іншого Mac зазначеним способом: складного тут нічого немає.

Читати Далі

Якщо вам потрібно зробити знімок екрана (скріншот) на вашому iPhonе для того щоб поділитися з кимось або інших цілей, зробити це не складно і, більш того, існує більше одного способу для створення такого знімка. У цій інструкції - докладно про те, як зробити скріншот на всіх моделях Apple iPhone, включаючи iPhone XS, XR і X.

Читати Далі

Один з найбільш частих питань нових власників пристроїв від Apple - як відключити Т9 на iPhone або iPad. Причина проста - автозамена в ВК, iMessage, Viber, WhatsApp, інших месенджерах і при відправці смс часом підміняє слова найнесподіванішим чином, і вони в такому вигляді відправляються адресату. У цій простій інструкції показано, як саме відключити автозаміну в iOS і деякі інші речі, пов'язані з введенням тексту з екранної клавіатури, які можуть бути корисні.

Читати Далі

Якщо ви вирішили продати або передати комусь свій iPhone, перед цим має сенс стерти з нього всі без винятку дані, а також відв'язати його від iCloud з тим, щоб наступний власник міг надалі налаштувати його як свій власний, завести обліковий запис і не переживати про те, що ви раптом вирішите керувати (або блокувати) його телефон зі свого аккаунта.

Читати Далі

Після оновлення iOS (9, 10, можливо, буде траплятися й надалі) багато користувачів стикаються з тим, що в налаштуваннях iPhone пропав режим модему, і його не вдається виявити ні в одному з двох місць, де повинна включатися ця опція (подібна проблема у деяких була і при оновленні до iOS 9).

Читати Далі

При установці iCloud на комп'ютері або ноутбуці з Windows 10 ви можете зіткнутися з помилкою "Ваш комп'ютер не підтримує деякі мультимедійні функції. Завантажте Media Feature Pack для Windows з веб-сайту Microsoft" і наступним вікном "Помилка установника програми iCloud для Windows". У цій покрокової інструкції докладно про те, як виправити цю помилку.

Читати Далі

Перенести контакти з iPhone на Android можна майже тим же способом, що і в зворотному напрямку. Однак, у зв'язку з тим, що в "Контактах" на iPhone відсутні будь-які натяки на функції експорту, у деяких користувачів дана процедура може викликати питання (відправку контакти по черзі я розглядати не буду, так як це не найзручніший спосіб).

Читати Далі

У цій інструкції докладно про те, як створити завантажувальний флешку Mac OS Mojave на комп'ютері від Apple (iMac, MacBook, Mac Mini) для подальшого виконання чистої установки системи, в тому числі на кілька комп'ютерів без необхідності завантажувати систему на кожен з них, а також для відновлення системи.

Читати Далі

Багато, що перейшли на OS X користувачі запитують, як показати приховані файли на Mac або, навпаки, приховати їх, так як такої опції в Finder немає (у всякому разі, в графічному інтерфейсі). У цій інструкції мова піде саме про це: спочатку про те, як показати приховані файли на Mac, включаючи файли, ім'я яких починається з точки (вони також приховані в Finder і не видно з програм, що може виявитися проблемою).

Читати Далі

У цій інструкції докладно про те, як поставити пароль на замітки iPhone (і iPad), змінити або зняти його, про особливості реалізації захисту в iOS, а також про те, що робити, якщо забув пароль на замітки. Відразу зазначу, що для всіх заміток використовується один і той же пароль (за винятком одного можливого випадку, який буде розглянуто в розділі "що робити, якщо забув пароль від заміток"), який можна задати в налаштуваннях або при першому блокуванні замітки паролем.

Читати Далі

Що робити, якщо айфон не включається? Якщо при спробі включити його, ви все також бачите згаслий екран або повідомлення про помилку, рано турбуватися - цілком ймовірно, після прочитання цієї інструкції у вас вийде включити його знову одним з трьох способів. Кроки, описані нижче, можуть допомогти включити iPhone в будь-який з останніх версій, будь то 4 (4s), 5 (5s), або 6 (6 Plus).

Читати Далі

У цій покрокової інструкції докладно про те, як зробити резервну копію iPhone на комп'ютері або в iCloud, де зберігаються резервні копії, як відновити телефон з неї, як видалити непотрібну резервну копію і деяка додаткова інформація, яка може бути корисна. Способи підійдуть також і для iPad.

Читати Далі

Якщо вам потрібно підключити USB флешку до iPhone або iPad для того, щоб скопіювати на неї або з неї фото, відео або якісь інші дані, зробити це можливо, хоча і не так просто, як для інших пристроїв: підключити її через "перехідник "не вийде, iOS її просто не побачить. У цій інструкції докладно про те, як реалізується підключення флешки до iPhone (iPad) і які обмеження є при роботі з такими накопичувачами в iOS.

Читати Далі