Доброго часу доби. Досить часто мене запитують про те, як змінити параметр AHCI на IDE в BIOS ноутбука (комп'ютера). Найчастіше з цим стикаються, коли хочуть: - перевірити жорсткий диск комп'ютера програмою Victoria (або аналогічної). До речі, такі питання були в одній з моїх статей: https: // pcpro100.

Читати Далі

Доброго часу доби. Lenovo - одна з найпопулярніших фірм виробників ноутбуків. До речі, мушу вам сказати (з особистого досвіду), ноутбуки досить непогані і надійні. І є одна особливість у деяких моделей цих ноутбуків - незвичайний вхід в BIOS (а зайти в нього дуже часто буває потрібно, наприклад, для установки Windows).

Читати Далі

Знаєте який найбільш поширений питання у користувачів, який вперше вирішили встановити Windows з флешки? Постійно запитують, чому Биос не бачить завантажувальний флешку. На що я, звичайно, відповідаю, а завантажувальний вона? 😛 У цій невеликій замітці, хотілося б зупинитися на основних питаннях, по яким потрібно пройтися, якщо у вас подібна проблема ... 1.

Читати Далі

Добрий день. Багато проблем на ноутбуці можна вирішити, якщо скинути налаштування біоса до заводських (іноді, їх ще називають оптимальними або безпечними). Взагалі, робиться це досить легко, складніше буде, якщо ви поставите пароль на Біос і при включенні ноутбука він буде питати цей самий пароль.

Читати Далі

Добрий день. Іноді трапляється так, що скільки б ми раз не відправляли комп'ютер в сплячий режим, він все одно в нього не йде: згасне екран на 1 сек. і тут же Windows знову вітає нас. Наче якась програма або невидима рука натискає на кнопку ... Я згоден, звичайно, що сплячий режим - це не так вже й важливо, але не включати ж і вимикати комп'ютер кожен раз, коли потрібно відійти від нього на 15-20 хв.

Читати Далі

Доброго часу доби. Досить часто багато користувачів задають питання щодо Secure Boot (наприклад, дану опцію іноді потрібно відключити при установці Windows). Якщо її не відключити, то ця захисна функція (розроблена Microsoft в 2012р.) Буде перевіряти і шукати спец. ключі, які є тільки у ОС Windows 8 (і вище).

Читати Далі

Доброго дня. Практично завжди при перевстановлення ОС Windows доводиться редагувати завантажувальний меню Биос. Якщо цього не зробити - то завантажувальна флешка або інший носій (з якого хочете зробити установку ОС) просто не буде видно. У цій статті я б хотів розглянути докладним чином, в чому саме полягає настройка біос для завантаження з флешки (в статті буде розглянуто кілька версій Биос).

Читати Далі

Добрий день. BIOS - штука малопомітна (коли у вас нормально працює ноутбук), але при проблемах з нею може відняти купу часу! Взагалі, BIOS оновлювати потрібно тільки в крайніх випадках, коли дійсно це потрібно (наприклад, щоб BIOS почав підтримувати нове обладнання), а не просто тому, що з'явилася нова версія прошивки ... Оновлення BIOS - процес не складний, але вимагає акуратності і уважності.

Читати Далі

Добрий день. Дуже багато починаючі користувачі стикаються з подібним питанням. Тим більше, є ряд завдань, які взагалі не можна вирішити, якщо не увійти в Біос (Bios): - при перевстановлення Windows потрібно змінити пріоритет, щоб ПК міг завантажитися з флешки або компакт диску; - скидання налаштувань Биос на оптимальні; - перевірити чи включена звукова карта; - змінити час і дату і т.

Читати Далі

Після того, як ви включаєте комп'ютер, управління ним передається Bios - невеликий мікропрограмі, що зберігається в ПЗУ материнської плати. На Bios лягає маса функцій з перевірки та визначення обладнання, передача управління завантажувачу ОС. Через Bios можна змінювати налаштування дати, часу, ставити пароль на завантаження, визначати пріоритет завантаження пристроїв тощо.

Читати Далі

Добрий день. Практично кожен користувач рано чи пізно стикається з перевстановлення Windows (віруси, системні помилки, покупка нового диска, перехід на нове обладнання і т.д.). Перед установкою Windows - жорсткий диск необхідно відформатувати (сучасні ОС Windows 7, 8, 10 пропонують це зробити прямо в процесі установки, але іноді цей спосіб не працює ...).

Читати Далі

Доброго дня всім! Навіщо запам'ятовувати те, що не потрібно кожен день? Досить відкрити і прочитати інформацію, коли вона знадобитися - головне вміти користуватися! Зазвичай я так сам і поступаю, і ці таблички з гарячими клавішами не виняток ... Ця стаття - довідкова, вона містить кнопки для входу в BIOS, для виклику завантажувального меню (його так само називають Boot Menu).

Читати Далі

Доброго дня, дорогі читачі pcpro100.info. Дуже часто у мене запитують, що означають звукові сигнали БІОС при включенні ПК. У цій статті ми детально розглянемо звуки БІОСа в залежності від виробника, найбільш ймовірні помилки і способи їх усунення. Окремим пунктом я розповім 4 простих способи, як дізнатися виробника БІОС, а також нагадаю базові принципи роботи з "залізом".

Читати Далі

Добрий день. Эта статья посвящена программе настройки BIOS, позволяющей пользователю изменять основные настройки системы. Параметры настройки хранятся в энергонезависимой памяти CMOS и сохраняются при выключении питания компьютера. Рекомендуется не изменять настройки, если вы до конца не уверены, что означает тот или иной параметр.

Читати Далі