Як встановити Appx і AppxBundle в Windows 10

Універсальні програми Windows 10, ті, які ви можете завантажити з магазину або ж зі сторонніх джерел мають розширення .Appx або .AppxBundle - не особливо знайоме більшості користувачів. Можливо, з цієї причини, а також тому, що в Windows 10 за замовчуванням заборонена установка універсальних додатків (UWP) не з магазину, може виникнути питання про те, як встановити їх.

У цій інструкції для початківців - докладно про те, як встановити програми Appx і AppxBundle в Windows 10 (для комп'ютерів і ноутбуків) і які нюанси слід враховувати при установці.

Примітка: дуже часто питання про те, як встановити Appx виникає у користувачів, які скачали платні програми магазину Windows 10 безкоштовно на сторонніх сайтах. Слід враховувати, що завантажені з неофіційних джерел додатки можуть становити загрозу.

Встановлення програм Appx і AppxBundle

За замовчуванням установка додатків Appx і AppxBundle не з магазину заблокована в Windows 10 в цілях безпеки (аналогічно блокування додатків з невідомих джерел на Android, що не дає встановити apk).

При спробі встановити такий додаток ви отримаєте повідомлення "Щоб встановити цей додаток включите режим завантаження неопублікованих додатків в меню" Параметри "-" Оновлення і безпеку "-" Для розробників "(код помилки 0x80073CFF).

Користуючись підказкою, виконуємо наступні кроки:

  1. Заходимо в Пуск - Параметри (або натискаємо клавіші Win + I) і відкриваємо пункт "Оновлення і безпеку".
  2. У розділі "Для розробників" відзначаємо пункт "Неопубліковані додатки".
  3. Погоджуємося з попередженням про те, що установка і запуск додатків з-за меж Магазину Windows можуть піддати ризику безпеку вашого пристрою і особистих даних.

Відразу після включення можливості установки додатків не з магазину, встановити Appx і AppxBundle можна буде простим відкриттям файлу і натисканням кнопки "Встановити".

Ще один спосіб установки, який може стати в нагоді (вже після включення можливості установки неопублікованих додатків):

  1. Запустити PowerShell від імені адміністратора (можна почати набирати PowerShell в пошуку на панелі завдань, потім натиснути по результату правою кнопкою миші і вибрати пункт "Запустити від імені Адміністратора" (в Windows 10 1703 якщо ви не змінювали поведінки контекстного меню Пуск, потрібний пункт можна знайти, клікнувши правою кнопкою миші по пуску).
  2. Ввести команду: add-appxpackage путь_к_файлу_appx (Або appxbundle) і натиснути Enter.

додаткова інформація

Якщо скачані вами програма не встановлюється описаними способами, корисною може виявитися наступна інформація:

  • Додатки Windows 8 і 8.1, Windows Phone можуть мати розширення Appx, але не встановлюватися в Windows 10 як несумісні. При цьому можливі різні помилки, наприклад, повідомлення про те, що "Попросіть у розробника новий пакет програми. Цей пакет не підписаний за допомогою довіреної сертифікату (0x80080100)" (але ця помилка не завжди говорить про несумісність).
  • Повідомлення: Неможливо відкрити файл appx / appxbundle "Збій з невідомої причини" може говорить про те, що файл пошкоджений (або ви скачали щось, що не є додатком Windows 10).
  • Іноді, коли просте включення установки неопублікованих додатків не спрацьовує, можна включити режим розробника Windows 10 і спробувати знову.

Мабуть, це все на тему установки додатка appx. Якщо залишилися питання або, навпаки, є доповнення - буду радий побачити їх в коментарях.

Дивіться відео: Как БЕСПЛАТНО установить любое ПЛАТНОЕ приложение на Windows Phone . 10 Minecraft:PE (Лютого 2020).