Як виправити помилку DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER?

Взагалі, якщо перекладати дослівно, то помилка "DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER" означає, що завантажувальний диск зіпсований, і потрібно вставити інший системний диск і натиснути на кнопку Enter.

Ця помилка не завжди означає, що прийшов в непридатність вінчестер (хоча, іноді, і сигналізує і про це). У будь-якому випадку, спочатку спробуємо виправити її своїми силами, адже в більшості випадків все вирішується досить швидко і просто.

Помилка. Приблизно це ви побачите на екрані ...

1. Перевірте, чи немає в дисководі дискетки. Якщо є вийміть її та спробуйте перезавантажитися. У більшості випадків, комп'ютер не знайшовши завантажувального запису на дискеті, відмовляється далі завантажуватися, вимагаючи іншу дискету. Хоча на сучасних ПК вже не ставлять дисководи, але у багатьох ще є старі машини, які до сих пір служать вірою і правдою. Можна спробувати взагалі відключити дисковод, відкривши кришку системного блоку і вийнявши з нього все шлейфи.

2. Те ж саме відноситься і до пристроїв USB. Іноді Bios не знаходячи завантажувальних записів на флешці / зовнішньому жорсткому диску може видати такі піруети. Особливо, якщо ви заходили в Bios і міняли там настройки.

3. При включенні ПК (або безпосередньо в самому bios) подивіться, а визначається чи жорсткий диск. Якщо такого не відбувається - це привід задуматися. Спробуйте відкрити кришку системного блоку, пропилососити всередині все, щоб не було пилу і поправити шлейф йде до жорсткого диска (можливо просто відійшли контакти). Після цього включіть комп'ютер і подивіться на результат.

Якщо жорсткий диск не визначається - можливо він став непридатним. Непогано б його перевірити на іншому комп'ютері.

На скріншоті показано, що ПК визначив модель жорсткого диска.

4. Іноді, так трапляється, що в пріоритетності завантаження в Bios - жорсткий диск комп'ютера пропадає, або виявляється на самому останньому місці ... Буває й таке. Для цього треба зайти в Bios (кнопка Del або F2 при завантаженні) і поміняйте налаштування завантаження. Приклад на скронях нижче.

Заходимо в настройки завантаження.

Міняємо місцями Floppy і HDD. У вас може і не бути такою картинки, просто поставте на перше місце в пріоритеті завантаження з HDD.

Виглядати це буде так!

Далі виходимо, зберігаючи налаштування.

Ставимо Y і натискаємо Enter.

5. Буває, що помилка DISK BOOT FAILURE виникає через збитих налаштувань в Bios. Часто недосвідчені користувачі змінюють, а потім забувають ... Щоб упевнитися, спробуйте збити настройки Bios і привести його до заводської конфігурації. Для цього на материнській платі знайдіть невелику круглу батарейку. Потім вийміть її і почекайте пару хвилин. Вставте її на місце і спробуйте завантажитися. Деяким користувачам вдається усунути цю помилку таким способом.

6. Якщо ваш жорсткий диск визначається, з USB і дисковода ви все вийняли, настройки Bios перевірили і 100 раз скинули, а помилка виникає знову і знову, можливо був пошкоджений ваш системний диск з ОС. Варто спробувати відновити або встановити по-новому Windows.

Якщо все вищеперелічене вам не допомогло, боюся своїми силами усунути цю помилку ви не зможете. Добра порада - викликайте майстра ...

Дивіться відео: Как исправить ошибку DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER (Грудень 2019).