Як дізнатися дату установки Windows

У цій інструкції - кілька простих способів подивитися дату і час установки Windows 10, 8 або Windows 7 на комп'ютері як без використання сторонніх програм, а тільки засобами операційної системи, так і за допомогою сторонніх утиліт.

Не знаю, для чого саме може знадобитися інформація про дату і час установки Windows (крім цікавості), однак питання досить актуальне у користувачів, а тому має сенс розглянути відповіді на нього.

Дізнаємося дату установки за допомогою команди SystemInfo в командному рядку

Перший із способів, ймовірно, один з найпростіших. Просто запустіть командний рядок (в Windows 10 це можна зробити через меню правого кліка по кнопці "Пуск", а у всіх версіях Windows - натиснувши клавіші Win + R і ввівши cmd) І введіть команду systeminfo після чого натисніть Enter.

Після короткого проміжку часу в командному рядку буде відображена вся основна інформація про вашу систему, включаючи дату і час установки Windows на даний комп'ютер.

Примітка: команда systeminfo показує і багато зайвої інформації, якщо ви хочете, щоб вона відобразила тільки інформацію про дату установки, то в російській версії Windows ви можете використовувати такий вигляд цієї команди:systeminfo | find "Дата установки"

Wmic.exe

Команда WMIC дозволяє отримати дуже найрізноманітнішу інформацію про Windows, в тому числі і дату її установки. Просто введіть у командному рядку wmic os get installdate і натисніть Enter.

В результаті ви побачите довге число, в якому перші чотири цифри - рік, наступні дві - місяць, ще дві - день, а решту шість цифр відповідають годинах, хвилинах і секундах, коли була встановлена ​​система.

За допомогою провідника Windows

Спосіб не найточніший і не завжди застосуємо, але: якщо ви не міняли і не видаляли користувача, якого створювали при першій установці Windows на комп'ютер або ноутбук, то дата створення папки користувача C: Users ім'я точно збігається з датою установки системи, а час відрізняється всього на кілька хвилин.

Тобто ви можете: в провіднику зайти в папку C: Користувачі (Users), Натиснути правою кнопкою миші по папки з ім'ям користувача, і вибрати пункт "Властивості". У відомостях про папку дата її створення (поле "Створено") і буде потрібною вам датою установки системи (за рідкісними винятками).

Дата і час установки системи в редакторі реєстру

Не знаю, чи стане в нагоді цей спосіб подивитися дату і час установки Windows комусь, крім програміста (він не зовсім зручний), але наведу і його.

Якщо запустити редактор реєстру (Win + R, ввести regedit) і перейти до розділу HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion то в ньому ви знайдете параметр InstallDate, Значення якого дорівнює секундам, які пройшли з 1 січня 1970 року до дати і часу установки поточної операційної системи.

додаткова інформація

Багато програм, призначені для перегляду інформації про систему і характеристики комп'ютера, відображають в тому числі і дату установки Windows.

Одна з найпростіших таких програм, російською мовою - Speccy, скріншот якої ви можете бачити нижче, але вистачає і інших. Цілком можливо, що одна з них вже і без того встановлена ​​на вашому комп'ютері.

На цьому все. До речі, буде цікаво, якщо ви поділитеся в коментарях, для чого вам треба було отримати інформацію про час установки системи на комп'ютер.

Дивіться відео: как узнать дату установки виндовс 10, 8, 7 (Лютого 2020).