Зі стандартними програмами на Android

На Android, також як в більшості інших ОС є можливість задати зі стандартними програмами - ті додатки, які будуть автоматично запускатися для певних дій або відкриття типів файлів. Однак, настройка додатків за замовчуванням не зовсім очевидна, особливо для початківця користувача.

У цій інструкції - докладно про те, як встановити програми за замовчуванням на Android телефоні або планшеті, а також про те, як скинути і змінити вже задані для тих чи інших типів файлів умовчання.

Як задати основні програми за замовчуванням

В налаштуваннях Android є спеціальний розділ, який так і називається "Додатки за замовчуванням", на жаль, досить обмежений: з його допомогою ви можете встановити тільки обмежений набір основних додатків за замовчуванням - браузер, номеронабиратель, додаток для повідомлень, оболонку (launcher). Це меню різниться на різних марках телефонів, але в будь-якому випадку досить обмежена.

Для того, щоб зайти в налаштування додатків за замовчуванням, зайдіть в Налаштування (шестерня в області повідомлень) - Додатки. Далі шлях буде таким.

  1. Натисніть на іконку "Шестерінка", а потім - "Додатки за замовчуванням" (на "чистому" Android), по пункту "Додатки за замовчуванням" (на пристроях Samsung). На інших пристроях можуть бути відмінні, але схожі розташування потрібного пункту (десь за кнопкою налаштувань або на екрані зі списком додатків).
  2. Задайте зі стандартними програмами для потрібних вам дій. Якщо додаток не задано, то при відкритті будь-якого контенту Android буде питати, в якому додатку його відкрити і зробити це тільки зараз або відкривати в ньому завжди (тобто встановити додатком за замовчуванням).

Слід враховувати, що при установці додатка того ж типу, що задано за замовчуванням (наприклад, ще одного браузера), раніше задані в пункті 2 настройки зазвичай скидаються.

Встановлення програм за замовчуванням Android для типів файлів

Попередній метод не дозволяє задати ніж будуть відкриватися ті чи інші типи файлів. Однак, спосіб задати зі стандартними програмами для типів файлів також є.

Для цього достатньо відкрити будь-який файловий менеджер (див. Кращі файлові менеджери для Android), в тому числі вбудований в останні версії ОС файловий менеджер, який можна знайти в "Налаштування" - "Сховище і USB-накопичувачі" - "Відкрити" (пункт знаходиться внизу списку).

Після цього - відкрити потрібний файл: якщо додаток за замовчуванням для нього не задано, то буде запропонований список сумісних програм для його відкриття, а натискання кнопки "Завжди" (або подібної в сторонніх файлових менеджерах) задасть його використовується за умовчанням для цього типу файлів.

Якщо ж додаток для цього типу файлів вже було задано в системі, то спочатку потрібно скинути налаштування за замовчуванням для нього.

Скидання і зміна програм за замовчуванням

Для того, щоб скинути зі стандартними програмами на Android, зайдіть в "Налаштування" - "Додатки". Після цього виберіть той додаток, що вже задано і для якого буде виконуватися скидання.

Натисніть по пункту "Відкривати за замовчуванням", а потім - кнопку "Видалити налаштування". Примітка: на телефонах не зі стокових Android (Samsung, LG, Sony і ін.) Пункти меню можуть дещо відрізнятися, але суть і логіка роботи залишаються тими ж самими.

Після скидання, ви можете використовувати раніше описані способи для того, щоб задати потрібні відповідності дій, типів файлів і додатків.

Дивіться відео: Як видалити програму яку так просто невидалиш без інших програм (Лютого 2020).