Глюки D-Link DIR-300

Я вже написав десяток інструкцій про те, як налаштувати Wi-Fi роутер D-Link DIR-300 для роботи з самими різними провайдерами. Описано всі: і прошивка роутера та налаштування різного типу з'єднань і як поставити пароль на Wi-Fi. Все це є тут. Також за посиланням є способи вирішення найбільш поширених проблем, що виникають при налаштуванні роутера.

Найменшою мірою я торкнувся лише одного моменту: глючності нових прошивок на роутерах D-Link DIR-300. Спробую це систематизувати тут.

DIR-300 A / C1

Отже, наплив в усі магазини роутер DIR-300 A / C1 являє собою досить дивний пристрій: ні з прошивкою 1.0.0, ні з подальшими варіантами, він майже ні у кого не працює так, як потрібно. Глюки виникають найрізноманітніші:

  • неможливо налаштувати параметри точки доступу - роутер зависає або тупо не зберігає налаштування
  • не можна налаштувати IPTV - в інтерфейсі роутера не відображаються необхідні елементи для вибору порту.

З приводу останньої прошивки 1.0.12 так взагалі пишуть, що при оновленні роутер зависає, а після перезавантаження веб-інтерфейс недоступний. А вибірка у мене досить велика - по роутера DIR-300 на сайт приходить по 2000 чоловік щодня.

Наступні - DIR-300NRU B5, B6 і B7

З ними теж ситуація не до кінця зрозуміла. Прошивки штампують одну за одною. Поточна для B5 / B6 - 1.4.9

Ось тільки толку особливого не помітно: коли ці роутери тільки вийшли, з прошивкою 1.3.0 і 1.4.0, основною проблемою був розрив інтернету у ряду провайдерів, наприклад, у Білайну. Потім, з виходом 1.4.3 (DIR-300 B5 / B6) і 1.4.1 (B7) проблема себе практично перестала проявляти. Основною скаргою на ці прошивки було те, що вони "ріжуть швидкість".

Після цього почали випускати наступні, причому одну за одною. Вже не знаю, що вони там виправляють, але із завидною частотою стали з'являтися все ті проблеми, які є і у D-Link DIR-300 A / С1. А також горезвісні розриви на Білайні - на 1.4.5 частіше, на 1.4.9 - рідше (B5 / B6).

Залишається незрозумілим, чому так. Не може ж бути, що програмісти за досить довго час не можуть позбавити ПО від одних і тих же багів. Виходить, сама залізяка нікуди не годна?

Інші зазначені проблеми з роутером

Wi-Fi роутер

Список далеко не повний - крім цього, довелося особисто зустрітися з тим, що на DIR-300 працюють не всі порти LAN. Також користувачі відзначають і той момент, що для деяких з пристроїв час при підключенні необхідно складати 15-20 хвилин, за умови, що з лінією все в порядку (проявляється при використанні IPTV).

Найгірше в ситуації: якийсь загальну закономірність, що дозволяє вирішити всі можливі проблеми і налаштувати роутер немає. Той же A / С1 попадається і цілком функціонуючий. Однак, за власними відчуттями, складається таке припущення: якщо взяти в магазині 10 Wi-Fi роутерів DIR-300 однієї ревізії з однієї партії, принести додому, прошити однаковою новою прошивкою і зробити налаштування для однієї лінії, то вийде приблизно наступне:

  • 5 роутерів працюватимуть відмінно і без проблем
  • Ще два будуть працювати з дрібними проблемами, на які можна буде закривати очі
  • І в останніх трьох D-Link DIR-300 виникнуть різні проблеми, через які використання або налаштування роутера будуть являти собою не найприємніше заняття.

Увага питання: а воно того варте?

Дивіться відео: Проблема с DIR 300 NRU B7 зависает пропадает интернет. Как решить прошивкой от Zyxel (Лютого 2020).