Характеристики, види і основні відмінності USB 2.0 і 3.0

На зорі комп'ютерних технологій однією з основних проблем користувача була погана сумісність пристроїв - за підключення периферії відповідало безліч різнорідних портів, більшість з яких відрізнялося громіздкістю і низькою надійністю. Рішенням стала "універсальна послідовна шина" або, скорочено, USB. Вперше новий порт був представлений широкій публіці в далекому 1996 році. У 2001-му покупцям стали доступні материнські плати і зовнішні пристрої стандарту USB 2.0, а в 2010-му з'явився USB 3.0. Так в чому ж відмінності цих технологій і чому обидві досі затребувані?

Відмінності стандартів USB 2.0 і 3.0

Перш за все, варто відзначити, що всі USB-порти сумісні між собою. Це означає, що підключення повільного пристрою до швидкого порту і навпаки можливо, однак швидкість обміну даними буде мінімальною.

"Пізнати" стандарт роз'єму можна візуально - у USB 2.0 внутрішня поверхня пофарбована в білий колір, а у USB 3.0 - в синій.

-

Крім того, нові кабелі складаються з чотирьох, а з восьми проводів, що робить їх більш товстими і менш гнучкими. З одного боку, це збільшує функціональні можливості пристроїв, покращує параметри передачі даних, з іншого - підвищує вартість кабелю. Як правило, кабелі USB 2.0 в 1,5-2 рази довше своїх "швидких" родичів. Є відмінності в розмірах і конфігурації схожих версій роз'ємів. Так, USB 2.0 ділиться на:

 • тип A (звичайний) - 4 × 12 мм;
 • тип B (звичайний) - 7 × 8 мм;
 • тип A (Mini) - 3 × 7 мм, трапецієподібний з округленими кутами;
 • тип B (Mini) - 3 × 7 мм, трапецієподібний з прямими кутами;
 • тип A (Micro) - 2 × 7 мм, прямокутний;
 • тип B (Micro) - 2 × 7 мм, прямокутний з округленими кутами.

У комп'ютерній периферії найчастіше використовується звичайний USB Тип A, в мобільних гаджетах - Тип Б Mini і Micro. Класифікація USB 3.0 теж складна:

 • тип A (звичайний) - 4 × 12 мм;
 • тип B (звичайний) - 7 × 10 мм, складної форми;
 • тип B (Mini) - 3 × 7 мм, трапецієподібний з прямими кутами;
 • тип B (Micro) - 2 × 12 мм, прямокутний з округленими кутами і виїмкою;
 • тип C - 2,5 × 8 мм, прямокутний з округленими кутами.

У комп'ютерах і раніше превалює Тип A, але Тип C з кожним днем ​​набирає все більшої популярності. Перехідник для цих стандартів показаний на малюнку.

-

Таблиця: основні відомості про можливості портів другого і третього покоління

показникUSB 2.0USB 3.0
Максимальна швидкість передачі даних480 Мбіт / с5 Гбіт / с
Фактична швидкість передачі данихдо 280 Мбіт / сдо 4,5 Гбіт / с
Максимальна сила струму500 мА900 мА
Версії Windows, що підтримують стандартME, 2000, XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10Vista, 7, 8, 8.1, 10

Поки що рано списувати USB 2.0 з рахунків - цей стандарт широко застосовується для підключення клавіатури, миші, принтерів, сканерів і інших зовнішній пристроїв, використовується в мобільних гаджетах. Але для флешок і зовнішніх дисків, коли первинна швидкість читання і запису, краще підходить USB 3.0. Він же дозволяє підключати більше пристроїв до одного хабу і швидше заряджати акумулятори через більшої сили струму.

Дивіться відео: Как выбрать игровые наушники? На что обращать внимание? (March 2020).