Перевірка файлів на віруси перед скачуванням

Кілька днів тому я писав про такий інструмент як VirusTotal, як за допомогою нього можна перевірити сумнівний файл відразу з кількох антивірусних баз і коли це може стати в нагоді. Див. Перевірка на віруси онлайн в VirusTotal.

Використання даного сервісу в тому вигляді, як він є, не завжди може бути в повній мірі зручним, до того ж для перевірки на віруси доводиться спочатку завантажити файл на комп'ютер, після чого завантажити на VirusTotal і переглянути звіт. Якщо у вас встановлений браузер Mozilla Firefox, Internet Explorer або Google Chrome, то ви можете перевірити файл на віруси до скачування до себе на комп'ютер, що куди зручніше.

Установка розширення браузера VirusTotal

Для того, щоб встановити VirusTotal як розширення браузера, пройдіть на офіційну сторінку //www.virustotal.com/ru/documentation/browser-extensions/, вибрати використовуваний браузер можна посиланнями вгорі праворуч (браузер не визначається автоматично).

Після цього, натисніть Install VTchromizer (або VTzilla або VTexplorer, в залежності від використовуваного браузера). Пройдіть через процес установки, що використовується в вашому браузері, як правило, він не викликає складнощів. І починайте користуватися.

Використання VirusTotal в браузері для перевірки програм і файлів на віруси

Після встановлення розширення, ви можете клікнути по посиланню на сайт або на скачування будь-якого файлу правою кнопкою миші і вибрати в контекстному меню "Check with VirusTotal" (Перевірити за допомогою VirusTotal). За замовчуванням буде перевірений саме сайт, а тому краще покажу на прикладі.

Вводимо в Google типовий запит, по якому можна отримати віруси (так, саме так, якщо ви пишете, що хочете щось скачати безкоштовно і без реєстрації, то швидше за все ви знайдете сумнівний сайт, докладніше про це тут) і переходимо, припустимо, до другого результату.

По центру є кнопка, яка пропонує завантажити програму, натискаємо по ній правою кнопкою миші і вибираємо перевірку в VirusTotal. В результаті ми побачимо звіт по сайту, але не по викачувати файли: як бачите, на зображенні сайт чистий. Але рано заспокоюватися.

Для того, щоб дізнатися, що в собі містить пропонований файл, натисніть по посиланню "Перейти до аналізу завантаженого файлу". Результат представлений нижче: як бачимо, 10 з 47 використовуваних антивірусів знайшли підозрілі речі в скачуваної файлі.

Залежно від використовуваного браузера, розширення VirusTotal можна використовувати і по-іншому: наприклад, в Mozilla Firefox в діалозі скачування файлу можна вибрати перевірку на віруси перед збереженням, в Chrome і Firefox можна швидко просканувати сайт на віруси, використовуючи значок в панелі, а в Internet Explorer в контекстному меню пункт виглядає як "Send URL to VirusTotal" (Опублікувати URL в VirusTotal). Але в цілому, все дуже схоже і у всіх випадках ви можете перевірити сумнівний файл на віруси ще перед його завантаженням до себе на комп'ютер, що може позитивно вплинути на безпеку комп'ютера.

Дивіться відео: Как проверить ссылку или файл на вирусы онлайн (March 2020).