Як поставити або змінити заставку Windows 10

За замовчуванням, в Windows 10 заставка (скрінсейвер) відключена, при цьому вхід в настройки скринсейвера став неочевидний, особливо для користувачів, які раніше працювали в Windows 7 або XP. Проте, можливість поставити (або змінити) заставку залишилася і робиться це дуже просто, що і буде показано далі в інструкції.

Примітка: деякі користувачі під заставкою розуміють шпалери (фон) робочого столу. Якщо вас цікавить саме зміна фону робочого столу, то робиться це ще простіше: клікніть правою кнопкою миші по робочому столу, виберіть пункт меню "Персоналізація", а потім в параметрах фону встановіть "Фото" і вкажіть зображення, яке хочете використовувати в якості шпалер.

Зміна заставки Windows 10

Для того, щоб зайти в налаштування скринсейвера Windows 10 є кілька шляхів. Найпростіший з них - почати набирати слово "Заставка" в пошуку на панелі завдань (в останніх версіях Windows 10 там не знаходиться, але якщо використовувати пошук в Параметрах, то потрібний результат є).

Ще один варіант - зайти в Панель управління (ввести в пошуку "Панель управління") - і в пошуку ввести "Заставка".

Третій спосіб відкрити параметри заставки - натиснути клавіші Win + R на клавіатурі і ввести

control desk.cpl ,, @ screensaver

Ви побачите те ж вікно параметрів екранної заставки, яке було присутнє в попередніх версіях Windows - тут ви можете вибрати одну з встановлених екранних заставок, задати її параметри, встановити час, через яке вона буде запускатися.

Примітка: за замовчуванням, в Windows 10 встановлено відключення екрану через деякий час бездіяльності. Якщо ви хочете, щоб екран не вимикався, а показувався скрінсейвер, в тому ж вікні настройки заставки натисніть "Змінити параметри електроживлення", а в наступному вікні виберіть пункт "Налаштування відключення дисплея".

Як завантажити скрінсейвери

Заставки для Windows 10 - ті ж файли з розширенням .scr, що і для попередніх версій ОС. Таким чином, імовірно, все скрінсейвери від попередніх систем (XP, 7, 8) також повинні працювати. Розташовуються файли заставок в папці C: Windows System32 - саме туди і слід копіювати скачані де-небудь скрінсейвери, які не мають власного установника.

Я не назву конкретних сайтів для скачування, але їх достатньо в інтернеті, і вони легко знаходяться. А установка заставки не повинна являти собою будь-яких проблем: якщо це установник, запускаємо його, якщо просто файл .scr, то копіюємо в System32, після цього при наступному відкритті вікна параметрів заставки там має з'явитися і новий скрінсейвер.

Дуже важливо: файли екранних заставок .scr представляють собою звичайні програми Windows (тобто по суті, те ж саме, що файли .exe), з деякими додатковими функціями (для інтеграції, налаштування параметрів, виходу з заставки). Тобто ці файли можуть також мати шкідливі функції і в дійсності, на деяких сайтах під виглядом заставки можна скачати вірус. Що робити: після завантаження файлу, перш ніж копіювати в system32 або запускати подвійним кліком миші, обов'язково перевірте його за допомогою сервісу virustotal.com і подивіться, чи не вважають його антивіруси шкідливим.

Дивіться відео: Как установить обои и заставку в Windows 10. ИТОГИ КОНКУРСА! (Лютого 2020).