Як видалити оновлення Windows 7 і Windows 8

З різних причин може виникнути необхідність видалити встановлені оновлення Windows. Наприклад, може статися, що після автоматичної установки чергового оновлення перестала працювати будь-яка програма, обладнання або стали з'являтися помилки.

Причини можуть бути різними: наприклад, деякі оновлення можуть вносити зміни в ядро ​​операційної системи Windows 7 або Windows 8, що може спричинити за собою неправильну роботу будь-яких драйверів. В общем-то, варіантів неприємностей багато. І, незважаючи на те, що я рекомендую встановлювати всі оновлення, а ще краще надати це робити ОС самостійно, не бачу причини, щоб не розповісти, як їх видалити. Можливо вам також знадобиться стаття Як відключити оновлення Windows.

Видалення встановлених оновлень через панель управління

Для того, щоб видалити поновлення в останніх версіях Windows 7 і 8, ви можете скористатися відповідним пунктом на панелі керування.

  1. Зайдіть в панель управління - Windows Update.
  2. Зліва внизу виберіть посилання "Встановлені оновлення".
  3. У списку ви побачите всі встановлені на даний момент поновлення, їх код (KBnnnnnnn) і дату установки. Таким чином, якщо помилка стала проявляти себе після установки оновлень в конкретну дату, цей параметр може допомогти.
  4. Ви можете вибрати оновлення Windows, яке потрібно видалити і натиснути відповідну кнопку. Після цього потрібно буде підтвердити видалення оновлення.

По завершенні вам буде запропоновано перезавантажити комп'ютер. Мене іноді запитують, чи потрібно перезавантажувати його після кожного віддаленого оновлення. Відповім: я не знаю. Начебто, нічого страшного не відбувається, якщо це зробити після того, як потрібну дію вироблено над усіма оновленнями, але наскільки це правильно у мене впевненості немає, так як я можу припустити деякі ситуації, в яких не перезавантаження комп'ютера може викликати збої при видаленні чергового оновлення.

З цим способом розібралися. Переходимо до наступного.

Як видалити встановлені оновлення Windows за допомогою командного рядка

У Windows присутній такий інструмент як "Автономний інсталятор оновлень". Викликавши його з певними параметрами з командного рядка, ви можете видалити конкретне оновлення Windows. У більшості випадків, для видалення встановленого поновлення використовують наступну команду:

wusa.exe / uninstall / kb: 2222222

в якій kb: 2222222 - це номер поновлення, яке потрібно видалити.

А нижче - повна довідка за параметрами, які можна використовувати в wusa.exe.

Параметри для роботи з оновленнями в Wusa.exe

Ось і все про видалення оновлень в операційній системі Windows. Нагадаю, на початку статті було посилання на інформацію про відключення автоматичного оновлення, якщо раптом ця інформація вам цікава.

Дивіться відео: Как удалить обновления Windows (March 2020).