Гугл Хром проти яндекс.браузер: що віддати перевагу?

На даний момент Google Chrome є найпопулярнішим браузером в світі. Понад 70% користувачів використовують його на постійній основі. Однак у багатьох все ж виникає питання, що краще Гугл Хром або яндекс.браузер. Спробуємо порівняти їх і визначити переможця.

У боротьбі за своїх користувачів розробники намагаються поліпшити параметри веб-серферів. Зробити їх максимально зручними, зрозумілими, швидкими. Вдається їм це?

Таблиця: порівняння Google Chrome і яндекс.браузер

параметропис
швидкість запускуПри високій швидкості з'єднання запуск обох браузерів здійснюється приблизно від 1 до 2 секунд.
Швидкість завантаження сторінокПерші дві сторінки швидше відкривається в Google Chrome. А от наступні сайти відкриваються швидше в браузері від Яндекса. Це за умови одночасного запуску трьох і більше сторінок. Якщо ж сайти відкриваються з невеликою різницею в часі, то швидкість Google Chrome завжди вище, ніж яндекс.браузер.
Навантаження на пам'ятьТут Google краще тільки при одночасному відкритті не більше 5 сайтів, потім навантаження стає приблизно однаковою.
Простота настройки і інтерфейс управлінняОбидва браузера можуть похвалитися простотою настройки. Однак інтерфейс яндекс.браузер більш незвичайний, а Хрома інтуїтивно зрозумілий.
додаткиУ Google є свій магазин додатків і розширень, чого немає у Яндекса. Однак другий підключив можливість використання Opera Addons, який дає можливість використання і розширень Opera і від Google Chrome. Так що в цьому питанні він краще, тому що дозволяє використовувати більш широкі можливості, хоча і не свої.
КонфіденційністьНа жаль, обидва браузера збирають величезну кількість інформації про користувача. З однією лише різницею: Google робить це більш відкрито, а Яндекс більш завуальовано.
Захист інформаціїОбидва браузера блокують небезпечні сайти. Однак у Google ця можливість реалізована тільки для десктопних версій, а у Яндекса і для мобільних пристроїв.
оригінальністьПо суті, яндекс.браузер - це копія Гугл Хром. Вони обидва забезпечені подібним функціоналом і можливостями. Останнім часом Яндекс намагається виділитися, але нові можливості, наприклад, активні жести мишкою. Однак вони майже не використовуються користувачами.

Вам може бути цікава добірка безкоштовних VPN-розширень для браузерів:

Якщо користувачеві потрібен швидкий і інтуїтивно зрозумілий браузер, то вибирати краще Гугл Хром. А для користувачів, які віддають перевагу незвичайний інтерфейс і кому необхідно більше доповнень і розширень, підійде яндекс.браузер, так як він в цьому плані вагомо краще конкурента.

Дивіться відео: Versus: Яндекс vs. Google - чей мобильный поиск лучше? (March 2020).