Перекинувся екран на ноутбуці - що робити?

Якщо у вас раптом перекинувся екран Windows на 90 градусів, а то і зовсім догори ногами після того, як ви (а можливо, дитина або кішка) натиснули якісь кнопки (причини можуть бути і іншими), не біда. Зараз розберемося як повернути екран в нормальне положення, керівництво підійде для Windows 10, 8.1 і Windows 7.

Найпростіший і швидкий спосіб виправити перевернутий екран - натиснути клавіші Ctrl + Alt + Стрілка вниз (Або будь-яка інша, якщо потрібен поворот) на клавіатурі, і, якщо це спрацювало, поділитися цією інструкцією в соціальних мережах.

Зазначена комбінація клавіш дозволяє задати "низ" екрану: ви можете повернути екран на 90, 180 або 270 градусів, натискаючи відповідні стрілки разом з клавішами Ctrl і Alt. На жаль, робота даних гарячих клавіш повороту екрану залежить від того, яка відеокарта і софт для неї встановлені на вашому ноутбуці або комп'ютері, а тому може і не спрацювати. У цьому випадку спробуйте наступні способи виправити проблему.

Як перевернути екран Windows засобами системи

Якщо спосіб з клавішами Ctrl + Alt + Стрілка для вас не спрацював, зайдіть у вікно зміни дозволу екрану Windows. Для Windows 8.1 і 7 це можна зробити, клацнувши правою кнопкою миші по робочому столу і вибравши пункт "Розширення екрану".

У Windows 10 потрапити в налаштування дозволу екрану ви можете через: правий клік по кнопці пуск - панель управління - екран - настройка дозволу екрану (зліва).

Подивіться, чи є в настройках пункт "Орієнтація екрана" (він може бути відсутнім). Якщо є, то встановіть потрібну вам орієнтацію, щоб екран не був перевернутим.

У Windows 10 настройка орієнтації екрану доступна також в розділі "Всі параметри" (через клік по значку повідомлень) - Система - Екран.

Примітка: на деяких ноутбуках, оснащених акселерометром може бути включений автоматичний поворот екрану. Можливо, якщо у вас виникли проблеми з перевернутим екраном, справа в цьому. Як правило, на таких ноутбуках включити або відключити автоматичний поворот екрану можна у вікні зміни дозволу, а якщо у вас Windows 10 - в "Всі параметри" - "Система" - "Екран".

Налаштування орієнтації екрана в програмах управління відеокартою

Останній спосіб виправити ситуацію, якщо у вас перевернулося зображення на екрані ноутбука або комп'ютера - запустити відповідну програму для управління вашою відеокартою: панель управління NVidia, AMD Catalyst, Intel HD.

Вивчіть доступні для зміни параметри (у мене є приклад тільки для NVidia) і, якщо пункт для зміни кута повороту (орієнтації) присутній, встановіть потрібне вам положення.

Якщо раптом ніщо із запропонованого не допомогло, напишіть в коментарях докладніше про проблему, а також конфігурації вашого комп'ютера, зокрема про відеокарту і встановленої ОС. Я намагатимусь допомогти.

Дивіться відео: ЯК ПЕРЕВЕРНУТИ ЕКРАН НА КОМПЮТЕРІ (Лютого 2020).