Що за папка FOUND.000 і FILE0000.CHK на флешці або диску

На деяких накопичувачах - жорсткому диску, SSD або флешці можна виявити приховану папку з ім'ям FOUND.000 містить файл FILE0000.CHK всередині (також можуть зустрітися номера, відмінні від нуля). Причому мало хто знає, що це за папка і файл в ній і для чого вони можуть бути потрібні.

В даному матеріалі - докладно про те, навіщо потрібна папка FOUND.000 в Windows 10, 8 і Windows 7, чи можна відновити або відкрити файли з неї і яким чином це зробити, а також інша інформація, яка може виявитися корисною. Див. Також: Що за папка System Volume Information і чи можна її видалити

Примітка: папка FOUND.000 є прихованою за замовчуванням, і якщо ви не бачите її, це не означає, що її немає на диску. Однак, її може і не бути - це нормально. Детальніше: Як включити показ прихованих папок і файлів в Windows.

Навіщо потрібна папка FOUND.000

Папку FOUND.000 створює вбудоване засіб для перевірки дисків CHKDSK (докладніше про використання в інструкції Як перевірити жорсткий диск в Windows) коли ви запускаєте перевірку вручну або під час автоматичного обслуговування системи в тому випадку, коли на диску виявилися пошкодження файлової системи.

Вміщені в папці FOUND.000 файли з розширенням .CHK - фрагменти пошкоджених даних на диску, які були виправлені: тобто CHKDSK не видаляти їх, а зберігає в зазначену папку при виправленні помилок.

Наприклад, у вас копіювався якийсь файл, але раптово вимкнули електрику. При перевірці диска, CHKDSK виявить пошкодження файлової системи, виправить їх, а фрагмент файлу помістить у вигляді файлу FILE0000.CHK в папку FOUND.000 на тому диску, на який здійснювалося копіювання.

Чи можна відновити вміст файлів CHK в папці FOUND.000

Як правило, відновлення даних з папки FOUND.000 не вдається і їх можна просто видалити. Однак, в деяких випадках спроба відновлення може виявитися і успішної (все залежить від причин, що викликали проблему і поява цих файлів там).

Для цих цілей є достатня кількість програм, наприклад UnCHK і FileCHK (ці дві програми доступні на сайті //www.ericphelps.com/uncheck/). Якщо вони не допомогли, то швидше за все, відновити щось з файлів .CHK не вдасться.

Але про всяк випадок звертаю увагу на спеціалізовані програми для відновлення даних, можливо, корисними виявляться вони, хоча саме в даній ситуації - сумнівно.

Додаткова інформація: деякі помічають файли CHK в папці FOUND.000 в файловому менеджері на Android і цікавляться, ніж їх відкрити (бо там вони не приховані). Відповідь: нічим (крім HEX-редактора) - файли були створені на карті пам'яті, коли вона була підключена в Windows і можна просто не звертати уваги (ну або спробувати підключити до комп'ютера і відновити інформацію, якщо передбачається, що там є щось важливе ).

Дивіться відео: Восстановление данных с флешки. Как восстановить CHK файлы и папки FOUND (Лютого 2020).