Як змінити папку завантажень в браузері Edge

У новому браузері Microsoft Edge, який з'явився в Windows 10, на даний момент часу не можна змінити папку завантажень просто в настройках: такого пункту там просто немає. Хоча, не виключаю, що з'явиться в подальшому, і ця інструкція стане неактуальною.

Однак, якщо вам все-таки потрібно зробити так, щоб завантажувані файли зберігалися в іншому місці, а не в папці "Завантаження", зробити це можна шляхом зміни налаштувань самої цієї папки або за допомогою редагування одного єдиного значення в реєстрі Windows 10, що і буде описано нижче. Див. Також: Огляд можливостей браузера Edge, Як створити ярлик Microsoft Edge на робочому столі.

Міняємо шлях до папки "Завантаження" за допомогою її налаштувань

З першим способом зміни місця збереження скачуваних файлів впорається навіть починаючий користувач. У провіднику Windows 10, клікніть правою кнопкою миші по папці "Завантаження" та натисніть "Властивості".

У вікні властивостей відкрийте вкладку "Розташування", а потім вкажіть нову папку. При цьому ви можете перемістити весь вміст поточної папки "Завантаження" в нове розташування. Після застосування налаштувань, браузер Edge буде завантажувати файли в потрібне вам розташування.

Зміна шляху до папки "Завантаження" в редакторі реєстру Windows 10

Другий спосіб зробити те ж саме - використовувати редактор реєстру, для запуску якого натисніть клавіші Windows + R на клавіатурі і введіть regedit в вікно "Виконати", після чого натисніть "Ок".

У редакторі реєстру перейдіть до розділу (папці) HKEY_CURRENT_USER SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Explorer User Shell Folders

Після чого в правій частині вікна редактора реєстру знайдіть значення, % USERPROFILE / Downloads, Зазвичай це значення з ім'ям {374DE290-123F-4565-9164-39C4925E467B}. Двічі клікніть по ньому і змініть наявний шлях на будь-який інший, куди вам потрібно поміщати завантаження браузера Edge в майбутньому.

Після зроблених змін, закрийте редактор реєстру (іноді, для того, щоб виконані настройки вступили в силу, потрібно перезавантаження комп'ютера).

Змушений визнати, що незважаючи на те, що папку завантажень за замовчуванням можна змінити, це все одно залишається не дуже зручним, особливо якщо ви звикли різні файли зберігати в різні місця, за допомогою відповідних пунктів інших браузерів "Зберегти як". Мені здається, що в майбутніх версіях Microsoft Edge цю деталь допрацюють і зроблять більш зручною для користувача.

Дивіться відео: Как изменить папку для загрузки файлов в Microsoft Edge (Жовтень 2019).