Налаштування виведення звуку за додатком в Windows 10

Починаючи з квітневого поновлення Windows 10 (версія 1803) дозволяє не тільки налаштувати різну гучність звуку для різних програм, але і вибрати окремі пристрої введення і виведення для кожної з них.

Наприклад, для програвача відео ви можете виводити звук по HDMI, і, одночасно, слухати музику онлайн в навушниках. Про те, як використовувати нову можливість і де знаходяться відповідні налаштування - в цій інструкції. Також може бути корисним: Чи не працює звук Windows 10.

Окремі параметри виведення звуку для різних програм в Windows 10

Знайти необхідні параметри ви можете, натиснувши правою кнопкою миші по значку динаміка в області повідомлень і вибравши пункт "Відкрити параметри звуку". Відкриються параметри Windows 10, перегорніть їх до кінця і натисніть по пункту "Параметри пристроїв і гучності додатків".

В результаті ви потрапите на додаткову сторінку параметрів пристроїв введення, виведення і гучності, яку розберемо далі.

  1. Вгорі сторінки можна вибрати пристрій виведення і введення, а також гучність за замовчуванням для системи в цілому.
  2. Нижче ви виявите список запущених в даний момент додатків, що використовують відтворення або запис звуку, наприклад, браузер або програвач.
  3. Для кожного з додатків можна задати власні пристрої виведення (відтворення) і введення (записи) звуку, а також гучність (причому якщо раніше для, наприклад, Microsoft Edge цього зробити було не можна, то тепер можна).

У моєму тесті деякі програми не відображалися, поки я не починав відтворювати будь-яке аудіо в них, деякі інші з'являлися і без цього. Також, щоб настройки вступили в силу іноді потрібно закрити програму (яка б відтворювала або записує звук) і знову її запустити. Враховуйте ці нюанси. Також майте на увазі, що після зміни налаштувань за замовчуванням, вони зберігаються Windows 10 і будуть використовуватися завжди при запуску відповідної програми.

При необхідності ви можете знову поміняти параметри виведення і введення звуку для неї або ж скинути всі налаштування на стандартні параметри у вікні параметрів пристроїв і гучності додатків (після будь-яких змін там з'являється кнопка "Скинути").

Незважаючи на появу нової можливості регулювання параметрів звуку окремо для додатків, старий варіант, який був присутній в попередній версії Windows 10 також залишився: натисніть правою кнопкою по значку динаміка, а потім виберіть "Відкрити мікшер гучності".

Дивіться відео: Для Нуба! Как настроить OBS Studio, сделать первый стрим и начать стримить куда угодно! STRM 004 (March 2020).