Як змінити букву диска в Windows 7, 8 і Windows XP

Відверто кажучи, до ладу не знаю, навіщо може знадобитися змінити букву диска в Windows, крім хіба тих випадків, якщо якась програма не починається через те, що в файлах ініціалізації присутні абсолютні шляхи.

Як би там не було, якщо вам потрібно це зробити, то зміна букви у диска або, вірніше, розділу жорсткого диска, USB флешки або будь-якого іншого носія - справа п'яти хвилин. Нижче докладна інструкція.

Зміна літери диска або флешки в управлінні дисками Windows

Не має значення, яку саме версію операційної системи ви використовуєте: керівництво підійде і для XP і для Windows 7 - 8.1. Перше, що слід зробити - запустити утиліту управління дисками, що входить в ОС, для цього:

  • Натисніть клавіші Windows (з емблемою) + R на клавіатурі, з'явиться вікно "Виконати". Можна просто натиснути Пуск і вибрати пункт "Виконати" при його наявності в меню.
  • Введіть команду diskmgmt.msc і натисніть Enter.

В результаті запуститься управління дисками і для того, щоб поміняти букву будь-якого пристрою, що запам'ятовує пристрій залишається зробити кілька кліків. В даному прикладі я зміню букву флешки з D: на Z :.

Ось що потрібно зробити для зміни літери диска:

  • Клацніть по потрібному диску або розділу правою кнопкою миші, виберіть пункт "Змінити букву диска або шлях до диска".
  • У діалоговому вікні "Зміна літери диска або шляхів" натисніть кнопку "Змінити".
  • Вкажіть бажану букву A-Z і натисніть Ок.

З'явиться попередження про те, що деякі програми, що використовують цю букву диска, можуть перестати працювати. Про що це говорить? Це означає, що якщо, наприклад, ви встановлювали програми на диск D :, а тепер змініть його букву на Z :, то вони можуть перестати запускатися, тому як в їх налаштування буде записано, що необхідні дані зберігаються на D :. Якщо все в порядку і ви знаєте, що робите - підтвердіть зміна букви.

Буква диска змінена

Це все, готово. Дуже просто, як я і говорив.

Дивіться відео: Как изменить букву диска в Windows XP 7 8 (March 2020).