Як перезапустити Провідник explorer.exe в два кліка

Майже будь-який користувач, знайомий з диспетчером завдань Windows, знає, що зняти задачу explorer.exe, так само як і будь-який інший процес можна в ньому. Однак, в Windows 7, 8 і тепер уже в Windows 10 є ще один "секретний" спосіб зробити це.

Про всяк випадок про те, навіщо може знадобитися перезапуск Провідника Windows: наприклад, це може стати в нагоді, якщо ви встановили якусь програму, яка повинна інтегруватися в провідник або з якоїсь неясної причини процес explorer.exe почав виснути, а робочий стіл і вікна поводитися дивно (а цей процес, по суті, відповідає за все те, що ви бачите на робочому столі: панель задач, меню пуск, іконки).

Простий спосіб закрити explorer.exe і подальший його перезапуск

Почнемо з Windows 7: якщо ви натиснете клавіші Ctrl + Shift на клавіатурі і клацніть правою кнопкою миші у вільному місці меню "Пуск", то ви побачите пункт контекстного меню "Вихід з Провідника", який, власне, і закриває explorer.exe.

У Windows 8 і Windows 10 для цієї ж мети утримуйте клавіші Ctrl і Shift, а потім клацніть правою кнопкою миші в порожньому місці панелі завдань, ви побачите аналогічний пункт меню "Вихід з провідника".

Для того, щоб знову запустити explorer.exe (до речі, він може перезапуститися автоматично), натисніть клавіші Ctrl + Shift + Esc, повинен буде відкритися диспетчер задач.

У головному меню менеджера файлів виберіть "Файл" - "Нова задача" (Або "Запустити нову задачу" в останніх версіях Windows) і введіть explorer.exe, після чого натисніть "Ок". Робочий стіл Windows, провідник і всі його елементи знову завантажаться.

Дивіться відео: Как перезапустить Проводник Windows восстановить Проводник? (March 2020).