Надміцний ноутбук на "Ельбрусі" Ростех оцінив в 500 тисяч рублів

Розроблений РОСТЕХ захищений ноутбук на базі вітчизняного процесора "Ельбрус 1С +" обійдеться замовнику, Міністерству оборони РФ, в кілька разів дорожче за зарубіжні аналоги. Як повідомила прес-служба держкорпорації, вартість пристрою в базовій комплектації складе 500 тисяч рублів.

Ноутбук ЕС1866 має надміцний герметичний корпус, здатний витримувати широкий діапазон температур і зовнішніх впливів, включаючи удари, вібрацію і потрапляння води. Девайс оснащується 17-дюймовим екраном і працює під управлінням російської ОС "Ельбрус", яку при необхідності можна замінити будь-який інший. Щорічно Міноборони планує купувати кілька тисяч таких пристроїв.

Як відзначають експерти, схожі ноутбуки іноземних виробників коштують в рази дешевше, однак у високій вартості російської розробки є об'єктивні причини. Крім значної вартості комплектуючих, позначаються і недостатньо високі обсяги виробництва, що не дозволяють опустити кінцеву ціну пристроїв до рівня західних аналогів.

Дивіться відео: Роботи і надміцні ноутбуки. У Франківську вперше поговорили про сучасні технології у шкільній освіті (Листопад 2019).