Як встановити Windows 10 на ноутбук або комп'ютер

Для установки Windows 10 треба знати мінімальні вимоги до комп'ютера, відмінності її версій, як створити інсталяційний носій, пройти сам процес і виконати початкові налаштування. Деякі пункти мають кілька варіантів або способів, кожен з яких оптимальний при тих чи інших умовах. Нижче розберемося, чи можна перевстановити Віндовс безкоштовно, що таке чиста установка і як встановити ОС з флешки або диска.

зміст

 • мінімальні вимоги
  • Таблиця: мінімальні вимоги
 • Скільки потрібно місця
 • Скільки триває процес
 • Яку версію системи вибрати
 • Підготовчий етап: створення носія через командний рядок (флешка або диск)
 • Чистий установка Віндовс 10
  • Відеоурок: як встановити ОС на ноутбук
 • Початкове налаштування
 • Оновлення до Windows 10 через програму
 • Умови безкоштовного оновлення
 • Особливості при установці на комп'ютери з UEFI
 • Особливості установки на SSD диск
 • Як встановити систему на планшети і телефони

мінімальні вимоги

Мінімальні вимоги, надані компанією Microsoft, дозволяють зрозуміти, чи варто встановлювати систему на ваш комп'ютер, тому що якщо його характеристики нижче тих, що представлені далі, цього робити не варто. При недотриманні мінімальних вимог комп'ютер буде зависати або не стане запускатися, так як його продуктивності не вистачить, щоб підтримувати всі процеси, необхідні операційній системі.

Врахуйте, що це мінімальні вимоги тільки для чистої ОС, без будь-яких сторонніх програм та ігор. Установка додаткового ПО підвищує мінімальні вимоги, до якого рівня, залежить від того, наскільки вимогливо саме додаткове програмне забезпечення.

Таблиця: мінімальні вимоги

процесорЯк мінімум 1 ГГц або SoC.
ОЗУ1 ГБ (для 32-розрядних систем) або 2 ГБ (для 64-розрядних систем).
Місце на жорсткому диску16 ГБ (для 32-розрядних систем) або 20 ГБ (для 64-розрядних систем).
відеоадаптерDirectX версії не нижче 9 з драйвером WDDM 1.0.
дисплей800 x 600.

Скільки потрібно місця

Для установки системи потрібно близько 15 -20 ГБ вільного місця, але також варто мати на диску близько 5-10 ГБ для оновлень, які завантажуються незабаром після установки, і ще 5-10 ГБ для папки Windows.old, у якій протягом 30 діб після установки нової Windows будуть зберігатися дані про попередньої системи, з якої ви оновлювалися.

У підсумку виходить, що на основний розділ потрібно відвести близько 40 ГБ пам'яті, але рекомендую віддати йому якомога більше пам'яті, якщо жорсткий диск дозволяє, так як в майбутньому місце на цьому диску будуть займати тимчасові файли, інформація про процеси і частини сторонніх програм. Розширити основний розділ диска після установки на нього Windows не можна, на відміну від додаткових розділів, розмір яких можна редагувати в будь-який момент часу.

Скільки триває процес

Процес установки може тривати як 10 хвилин, так і кілька годин. Все залежить від продуктивності комп'ютера, його потужності і завантаженості. Останній параметр залежить від того, встановлюєте ви систему на новий жорсткий диск, попередньо видаливши стару Windows, або ставите систему поряд з попередньою. Головне, не переривайте процес, навіть якщо вам здасться, що він залежить, так як шанс того, що він зависне, дуже малий, особливо, якщо ви встановлюєте Windows з офіційного сайту. Якщо ж процес все-таки зависне, то вимкніть комп'ютер, увімкніть його, відформатуйте диски і почніть процедуру заново.

Процес установки може тривати від десяти хвилин до декількох годин

Яку версію системи вибрати

Версії системи діляться на чотири види: домашня, професійна, корпоративна і для освітніх організацій. З назв стає зрозуміло, яка версія для кого призначена:

 • домашня - для більшості користувачів, які не працюють з професійними програмами і не розбираються в глибоких налаштуваннях системи;
 • професійна - для людей, яким доводиться використовувати професійні програми і працювати з настройками системи;
 • корпоративна - для компаній, так як в ній є можливість налаштувати загальний доступ, активувати кілька комп'ютерів по одному ключу, управляти всіма комп'ютерами в компанії з одного головного комп'ютера і т. д .;
 • для освітніх організацій - для шкіл, університетів, коледжів і т. п. Версія має свої особливості, що дозволяють спростити роботу з системою в перерахованих вище установах.

Також вищеописані версії діляться ще на дві групи: 32-х і 64-х бітні. Перша група - 32-х бітна, перепризначена для одноядерних процесорів, але її можна також встановити і на двоядерний процесор, але тоді одне його ядро ​​буде не задіяно. Друга група - 64-х бітні, призначені для двоядерних процесорів, дозволяють задіяти всю їх міць у вигляді двох ядер.

Підготовчий етап: створення носія через командний рядок (флешка або диск)

Для установки або оновлення системи вам знадобиться образ з новою версією Windows. Його можна завантажити з офіційного сайту Microsoft (

//www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10) або, на свій страх і ризик, зі сторонніх ресурсів.

Викачуємо установче засіб з офіційного сайту

Існує кілька способів установки або оновлення до нової операційної системи, але найбільш легкий і практичний з них - створити інсталяційний носій і завантажитися з нього. Зробити це можна за допомогою офіційної програми від Microsoft, скачати яку можна за посиланням вище.

Носій, на який ви запишіть образ, повинен бути абсолютно порожній, відформатований у форматі FAT32 і мати як мінімум 4 ГБ пам'яті. При недотриманні одного з перерахованих вище умов створити інсталяційний носій не вийде. В якості носія ви можете використовувати флешки, MicroSD або диски.

Якщо ви хочете використовувати неофіційний образ операційної системи, то вам доведеться створювати інсталяційний носій друку не через стандартну програму від Microsoft, а за допомогою командного рядка:

 1. Виходячи з того, що ви заздалегідь підготували носій, тобто звільнили на ньому місце і відформатували, відразу почнемо з перетворення його в інсталяційний носій. Запустіть командний рядок від імені адміністратора.

  Запускаємо командний рядок від імені адміністратора

 2. Виконайте команду bootsect / nt60 X :, щоб призначити носію статус "Установчий". X в цій команді замінюємо ім'я носія, присвоєне йому системою. Ім'я можна подивитися на головній сторінці в провіднику, воно складається з однієї літери.

  Виконуємо команду bootsect / nt60 X, щоб створити завантажувальний носій

 3. Тепер монтуємо заздалегідь скачав образ системи на створений нами інсталяційний носій. Якщо ви переходите з Windows 8, то можете зробити це стандартними засобами, клікнувши по образу правою кнопкою мишки і вибравши пункт "Монтувати". Якщо ви переходите з більш старої версії системи, то скористайтеся сторонньої програмою UltraISO, вона поширюється безкоштовно і інтуїтивна зрозуміла у використанні. Як тільки образ буде змонтовано на носій, можете приступити до установки системи.

  Монтуємо на носій образ системи

Чистий установка Віндовс 10

Встановити Windows 10 можна на будь-який комп'ютер, що відповідає вищенаведеним мінімальним вимогам. Встановлювати можна і на ноутбуки, в тому числі від таких компаній, як Lenovo, Asus, HP, Acer і інших. Для деяких видів комп'ютерів існують деякі особливості в установці Windows, про це сказано в наступних пунктах статті, прочитайте їх, перед тим як приступити до установки, якщо ви входите в групу особливих комп'ютерів.

 1. Процес установки починається з того, що ви вставляєте заздалегідь створений інсталяційний носій в порт, тільки після цього виключаєте комп'ютер, починаєте його включати, і як тільки почнеться процес включення, натискаєте кілька разів клавішу Delete на клавіатурі, поки не ввійдете в BIOS. Клавіша може відрізнятися від Delete, яка буде використовуватися в вашому випадку, залежить від моделі материнської плати, але ви можете зрозуміти це по підказці у вигляді виноски, яка з'являється під час включення комп'ютера.

  Натискаємо клавішу Delete, щоб увійти в BIOS

 2. Перейшовши в BIOS, зайдіть в розділ "Завантаження" або Boot, якщо ви маєте справу з нерусифікованою версією BIOS.

  Переходимо до розділу Boot

 3. За замовчуванням включення комп'ютера відбувається з жорсткого диска, так що якщо ви не зміните порядок завантаження, то установчий носій так і залишиться не задіяний, а система завантажиться в звичайному режимі. Тому, перебуваючи в розділі Boot, встановіть на перше місце інсталяційний носій, щоб завантаження почалася з нього.

  Ставимо носій на перше місце в порядку завантаження

 4. Збережіть змінені настройки та вийдіть з BIOS, включення комп'ютера почнеться в автоматичному режимі.

  Вибираємо функцію Save and Exit

 5. Процес установки починається з вітання, виберіть мову для інтерфейсу і методу введення, а також формат часу, в якому перебуваєте.

  Вибираємо мову інтерфейсу, методу введення, формат часу

 6. Підтвердіть, що хочете перейти до процедури, натиснувши кнопку "Встановити".

  Натискаємо кнопку "Встановити"

 7. Якщо у вас є ліцензійний ключ, і ви хочете його ввести відразу, то зробіть це. В іншому ж випадку натисніть кнопку "У мене немає ключа продукту", щоб пропустити цей крок. Краще вводити ключ і активувати систему після установки, так як якщо це зробити під час її, то потім можуть виникнути помилки.

  Вводимо ліцензійний ключ або пропускаємо крок

 8. Якщо ви створювали носій з декількома варіантами системи і не вводили ключ на попередньому кроці, то у вас з'явиться віконце з вибором версії. Виберіть одну із запропонованих редакцій і перейдіть до наступного кроку.

  Вибираємо, яку Windows встановити

 9. Прочитайте і прийміть стандартне ліцензійну угоду.

  Приймаємо ліцензійну угоду

 10. Тепер виберіть один з варіантів установки - оновлення або установка ручна. Перший варіант дозволить вам не втратити ліцензію, якщо ваша попередня версія операційної системи, з якої ви оновлюєтеся, була активована. Також при оновленні комп'ютера не стираються ні файли, ні програми, ні будь-які інші встановлені файли. Але якщо ви хочете встановити систему з нуля, щоб уникнути помилок, а також відформатувати і правильно перерозподілити розділи диска, то виберіть ручну установку. При ручній установці можна зберегти тільки дані, які знаходяться не на основному розділі, тобто на дисках D, E, F і т. Д.

  Вибираємо, яким чином ви хочете встановити систему

 11. Оновлення відбувається в автоматичному режимі, тому його розглядати не будемо. Якщо ви вибрали ручну установку, то у вас відкрився список розділів. Натисніть кнопку "Налаштування диска".

  Натискаємо кнопку "Налаштування диска"

 12. Для перерозподілу місце між дисками, видаліть один всі розділи, а потім натискайте кнопку "Створити" і розподіляйте нерозподіленого місце. Під основний розділ віддайте як мінімум 40 ГБ, але краще більше, а все інше - під один або кілька додаткових розділів.

  Вказуємо обсяг і натискаємо кнопку "Створити", щоб створити розділ

 13. На розділі невеликого розміру розміщені файли для відновлення і відкату системи. Якщо вони вам точно не потрібно, то можете видалити його.

  Натискаємо кнопку "Видалити", щоб стерти розділ

 14. Щоб встановити систему, потрібно відформатувати розділ, на який ви хочете її розмістити. Ви можете не видаляти і не форматувати розділ зі старою системою, а нову встановити на інший відформатований розділ. В цьому випадку ви будете мати дві встановлені системи, вибір між якими буде проводитися під час включення комп'ютера.

  Форматуємо розділ, щоб встановити на нього ОС

 15. Після того як ви вибрали диск для системи і перейшли на наступний крок, почнеться установка. Дочекайтеся завершення процесу, він може тривати від десяти хвилин до декількох годин. Ні в якому разі не переривайте його, поки точно не переконаєтеся, що він завис. Шанс того, що він зависне, дуже малий.

  Система почала встановлюватися

 16. Після завершення початкової установки, почнеться підготовчий процес, його також не варто переривати.

  Чекаємо закінчення підготовки

Відеоурок: як встановити ОС на ноутбук

//youtube.com/watch?v=QGg6oJL8PKA

Початкове налаштування

Після закінчення підготовки комп'ютера почнеться первісна настройка:

 1. Виберіть регіон, в якому перебуваєте в даний момент.

  Вказуємо своє місце розташування

 2. Виберіть, на який розкладці хочете працювати, швидше за все, на "Російська".

  Вибираємо основну розкладку

 3. Другу розкладку можна не додавати, якщо вона вам досить російської та англійської, присутньої за замовчуванням.

  Ставимо додаткову розкладку або пропускаємо крок

 4. Авторизуйтесь в облікового запису Microsoft, якщо у вас є вона і підключення до інтернету, в іншому ж випадку перейдіть до створення локальної облікового запису. Створена вами локальна запис буде мати права адміністратора, так як вона єдина і, відповідно, головна.

  Авторізуемся або створюємо локальну обліковий запис

 5. Увімкніть або вимкніть використання хмарних серверів.

  Включаємо або не включаємо хмарну синхронізацію

 6. Налаштуйте параметри конфіденційності під себе, активуйте те, що вважаєте за потрібну, і деактивуйте ті функції, які вам не потрібні.

  Встановлюємо параметри конфіденційності

 7. Тепер система приступить до збереження налаштувань і установці вбудованих програм. Дочекайтеся, поки вона це зробить, не переривайте процес.

  Чекаємо, поки система застосує внесені налаштування

 8. Готово, Windows налаштована і встановлена, можна приступати до її використання і доповнення сторонніми програмами.

  Готово, Windows встановлена

Оновлення до Windows 10 через програму

Якщо ви не бажаєте проводити ручну установку, то можете відразу оновитися до нової системи, не створюючи установчу флешку або диск. Для цього виконайте такі дії:

 1. Скачайте офіційну програму Microsoft (//www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10) і запустіть її.

  Викачуємо програму з офіційного сайту

 2. Коли вас запитають, що ви хочете зробити, виберіть пункт "Оновити цей комп'ютер" і перейдіть до наступного кроку.

  Вибираємо спосіб "Оновити цей комп'ютер"

 3. Дочекайтеся, поки система завантажиться. Забезпечте комп'ютера стабільне підключення до інтернету.

  Чекаємо закінчення завантаження файлів системи

 4. Поставте галочки для, що хочете встановити скачала систему, і пункт "Зберегти особисті дані і додатки", якщо хочете залишити інформацію на комп'ютері.

  Вибираємо, чи варто зберігати ваші дані чи ні

 5. Почніть установку, натиснувши кнопку "Встановити".

  Кількома по кнопці "Встановити"

 6. Дочекайтеся, поки система оновиться в автоматичному режимі. Ні в якому разі не переривайте процес, інакше виникнення помилок не уникнути.

  Чекаємо, поки ОС оновиться

Умови безкоштовного оновлення

До нової системи після 29 липня до сих пір можна оновитися безкоштовно офіційно, використовуючи вищеописані методи. Під час установки ви пропускаєте крок "Введіть ліцензійний ключ" і продовжуєте процес. Єдині мінус, система залишиться неактивованої, тому на неї будуть діяти деякі обмеження, що впливають на можливості зміни інтерфейсу.

Система встановлена, але не активована

Особливості при установці на комп'ютери з UEFI

Режим UEFI - це просунута версія BIOS, відрізняється вона сучасним дизайном, підтримкою миші і тачпада. Якщо ваша материнська плата підтримує саме UEFI BIOS, то в процесі установки системи є одна відмінність - під час зміни порядку завантаження з жорсткого диска на установчий носій необхідно на перше місце поставити не просто ім'я носія, а його ім'я, що починається зі слова UEFI: "Назва носія ". На цьому всі відмінності в установці закінчуються.

Вибираємо інсталяційний носій зі словом UEFI в імені

Особливості установки на SSD диск

Якщо ви встановлюєте систему нема на жорсткий диск, а на SSD диск, то дотримуйтеся два наступних умови:

 • Перед установкою в BIOS або UEFI змініть режим роботи комп'ютера з IDE на ACHI. Це обов'язкова умова, так як при його недотриманні багато функцій диска будуть недоступні, він може працювати некоректно.

  Вибираємо режим ACHI

 • Під час формування розділів залиште 10-15% обсягу нерозподілених. Це необов'язково, але через специфічного способу роботи диска може продовжити термін його служби на деякий час.

Решта кроки при установці на SSD диск нічим не відрізняються від установки на жорсткий диск. Врахуйте, що в попередніх версіях системи потрібно було відключати і налаштовувати деякі функції, щоб не зламати диск, але в новій Windows цього робити не треба, так як все, що раніше шкодило диску, тепер працює на його оптимізацію.

Як встановити систему на планшети і телефони

Оновити планшет з Windows 8 до десятої версії можна також за допомогою стандартної програми від Microsoft (

//www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10). Всі дії з оновлення збігаються з кроками, описаними вище в пункті "Оновлення до Windows 10 через програму" для комп'ютерів і ноутбуків.

Оновлюємо Windows 8 до Windows 10

Оновлення телефон серії Lumia відбувається за допомогою стандартного додатка, завантаженого з Windows Store, що має назву Update Advisor.

Оновлюємо телефон через Update Advise

Если вы захотите выполнить установку с нуля, используя установочную флешку, то вам понадобится переходник с входа на телефоне на USB-порт. Все остальные действия также схожи с теми, что описаны выше для компьютера.

Используем переходник для установки с флешки

Для установки Windows 10 на Android придётся использовать эмуляторы.

Установить новую систему можно на компьютеры, ноутбуки, планшеты и телефоны. Есть два способа - обновление и установка ручная. Главное, это правильно подготовить носитель, настроить BIOS или UEFI и пройти процесс обновления или, отформатировав и перераспределив разделы диска, выполнить ручной установки.