Погіршився звук в Windows 10, що робити? Програми для поліпшення звуку

Всім доброго часу доби!

При оновленні ОС до Windows 10 (ну або установки цієї ОС) - досить часто доводиться стикатися з погіршенням звуку: по-перше, він ставати тихим і навіть в навушниках при перегляді фільму (прослуховування музики) можна насилу щось розібрати; по-друге сама якість звучання стає нижче, ніж було до цього, іноді можливі "заїкання" (так само можливі: хрипіння, шипіння, тріск, наприклад, коли під час прослуховування музики, ви натискаєте вкладки браузера ...).

У цій статті хочу навести декілька порад, які допомагали мені виправити ситуацію зі звуком на комп'ютерах (ноутбуках) з Windows 10. Крім цього, порекомендую програми, які можуть дещо поліпшити якість звуку. Отже ...

Примітка! 1) Якщо у вас занадто тихий звук на ноутбуці / ПК - рекомендую наступну статтю: 2) Якщо у вас зовсім немає звуку, то ознайомтеся з наступною інформацією:

зміст

 • 1. Налаштування Windows 10 на підвищення якості звуку
  • 1.1. Драйвера - "голова" всьому
  • 1.2. Покращуємо звук в Windows 10 за допомогою пари "галок"
  • 1.3. Перевірка і настройка аудіо-драйвера (на прикладі Dell Audio, Realtek)
 • 2. Програми для поліпшення і регулювання звуку
  • 2.1. DFX Audio Enhancer / підвищення якість звуку в плеєрах
  • 2.2. Hear: сотні звукових ефектів і налаштувань
  • 2.3. Sound Booster - підсилювач гучності
  • 2.4. Razer Surround - поліпшення звуку в навушниках (ігри, музика)
  • 2.5. Sound Normalizer - звуковий нормалізатор MP3, WAV і т.д.

1. Налаштування Windows 10 на підвищення якості звуку

1.1. Драйвера - "голова" всьому

Пару слів про причини "поганого" звуку

У більшості випадків, при переході на Windows 10, звук погіршується через драйверів. Справа в тому, що вбудовані драйвера в саму ОС Windows 10 - далеко не завжди "ідеально" підходять. До того ж, всі налаштування звуку, зроблені в попередній версії Windows - скидаються, а значить задавати параметри потрібно заново.

Перш ніж переходити до налаштувань звуку, рекомендую (настійно!) Встановити останню версію драйвера для вашої звукової карти. Найкраще це зробити за допомогою офіційного сайту, або спец. програм для оновлення драйверів (пару слів про одну з таких нижче в статті).

Як знайти останню версію драйвера

Рекомендую використовувати програму DriverBooster. По-перше, вона автоматично визначить ваше обладнання і перевірить в інтернеті, чи є для нього оновлення. По-друге, щоб оновити драйвер, потрібно всього лише позначити його галочкою і натиснути кнопку "оновити". По-третє, програма робить автоматичні резервні копії - і якщо вам не сподобається новий драйвер, ви завжди можете відкотити систему до попереднього стану.

Повний огляд програми:

Аналоги програми DriverBooster:

DriverBooster - потрібно оновити 9 драйверів ...

Як дізнатися, чи немає проблем з драйвером

Щоб точно впевнитися, чи є у вас взагалі в системі звукової драйвер і не конфліктує він з іншими - рекомендується скористатися диспетчером пристроїв.

Щоб його відкрити - натисніть поєднання клавіш Win + R, Потім має з'явитися вікно "Виконати" - в рядок "Відкрити" введіть командуdevmgmt.msc і натисніть Enter. Приклад наведено нижче.

Відкриття диспетчера пристроїв в Windows 10.

Ремарка! До речі, через меню "Виконати" можна відкривати десятки корисних і потрібних програм:

Далі знайдіть і відкрийте вкладку "Звукові, ігрові та відеотехніка". Якщо у вас встановлений аудіо-драйвер, то тут має бути присутнім щось на кшталт "Realtek High Definition Audio" (або назву звукового пристрою, див. Скріншот нижче).

Диспетчер пристроїв: звукові, ігрові та відеотехніка

До речі, зверніть увагу на значок: на ньому не повинно бути ніяких оклику жовтих знаків або червоних хрестиків. Наприклад, на скрині нижче показано, як буде виглядати пристрій, для якого немає драйвера в системі.

Невідомий пристрій: немає драйвера для роботи даного обладнання

Примітка! Невідомі пристрої, для яких немає драйвера в Windows, як правило, знаходяться в диспетчері пристроїв в окремій вкладці "Інші пристрої".

1.2. Покращуємо звук в Windows 10 за допомогою пари "галок"

Задані налаштування звуку в Windows 10, яка система задає сама, за замовчуванням, не завжди добре працюють з деяким видом обладнання. У цих випадках, часом, досить змінити пару галочок в настройках, щоб домогтися поліпшення якості звуку.

Щоб відкрити ці налаштування звуку: клацніть правою кнопкою мишки по значку гучності в треї поряд з годинником. Далі в контекстному меню виберіть вкладку "Пристрої відтворення" (як на скрині нижче).

Важливо! Якщо у вас пропав значок гучності, рекомендую цю статтю:

пристрої відтворення

1) Перевірка пристрою зі звуковою платою за замовчуванням

Ця перша вкладка "Відтворення", яку потрібно перевірити в обов'язковому порядку. Справа в тому, що у вас можуть бути кілька пристроїв в цій вкладці, навіть тих, які в даний момент у вас не активні. А ще більша проблема - що Windows може, за замовчуванням, вибрати і зробити активним не те пристрій, яке потрібно. В результаті, у вас звук доданий на максимум, а ви нічого не чуєте, тому що звук подається не на те пристрій!

Рецепт порятунку дуже простий: виберіть по черзі кожне пристрій (якщо не знаєте точно, яке потрібно вибрати) і зробіть його активним. Далі протестуйте кожен свій вибір, в процесі тесту пристрій буде вибрано вами само собою ...

Вибір пристрою звуку, що використовується за умовчанням

2) Перевірка поліпшень: тонокомпенсації і вирівнювання гучності

Після того, як пристрій для висновки звуку буде вибрано, зайдіть в його властивості. Для цього, просто клацніть по цьому пристрою правою кнопкою мишки і в меню оберіть цю опцію (як на скрині нижче).

властивості динаміків

Далі потрібно відкрити вкладку "Покращення" (Важливо! В Windows 8, 8.1 - буде аналогічна вкладка, тільки називається інакше "Додаткові можливості").

У цій вкладці бажано поставити галочку напроти пункту "тонокомпенсації" і натиснути "OK" для збереження параметрів (Важливо! В Windows 8, 8.1-потрібно вибрати пункт "Вирівнювання гучності").

Так само рекомендую спробувати включити об'ємний звук, В деяких випадках звук ставати на порядок краще.

Вкладка "Покращення" - Властивості динаміків

3) Перевірка вкладки додатково: частота дискретизації і доп. засоби звуку

Так само при проблемах зі звуком, рекомендую відкрити вкладку додатково (Це все знаходиться так само в властивості динаміків). Тут потрібно зробити наступне:

 • перевірити розрядність і частоту дискретизації: якщо у вас стоїть низька якість - виставите краще, і подивіться на різницю (а вона в будь-якому випадку буде!). До речі, найпопулярніші частоти на сьогоднішній день - це 24bit / 44100 Hz і 24bit / 192000Hz;
 • включите галочку напроти пункту "Включити додаткові кошти звуку" (до речі, такий пункт налаштувань буде не у всіх!).

Включити додаткові кошти звуку

частоти дискретизації

1.3. Перевірка і настройка аудіо-драйвера (на прикладі Dell Audio, Realtek)

Так само, при проблемах зі звуком, перш ніж встановлювати спец. програми, рекомендую все ж спробувати налаштувати драйвера. Якщо в треї поряд з годинником немає значка для відкриття їх панельки, то зайдіть в панель управління - розділ "Обладнання і звук". У нижній частині вікна повинні бути посилання на їх налаштування, в моєму випадку вона виду "Dell Audio" (приклад на скрині нижче).

Устаткування і звук - Dell Audio

Далі у вікні, зверніть увагу на складки для поліпшення і налаштування звуку, а так само на вкладку додатково, в якій часто вказуються роз'єми.

Примітка! Справа в тому, що якщо ви підключили, припустимо, навушники до аудіо-входу ноутбука, а в налаштуваннях драйвера вибрано інший пристрій (якась гарнітура) - то звук буде або з спотвореннями, або його взагалі не буде.

Мораль тут проста: перевірити чи правильно встановлено пристрій звуку, підключений до вашого пристрою!

Роз'єми: вибір підключеного пристрою

Так само якість звуку може залежати від встановлених акустичних налаштувань: наприклад, обраний ефект "у великій кімнаті або залі" і ви будете чути відлуння.

Акустична система: настройка розміру навушників

У диспетчері Realtek є всі ті ж настройки. Панелька дещо відрізняється, і на мій погляд, в кращу сторону: на ній все наочніше і весь пульт керування перед очима. У цій же панелі рекомендую відкрити наступні вкладки:

 • конфігурація динаміків (якщо використовуєте навушники, спробуйте включити об'ємний звук);
 • звуковий ефект (спробуйте його взагалі скинути до заводських налаштувань);
 • поправка на приміщення;
 • стандартний формат.

Налаштування Realtek (клікабельно)

2. Програми для поліпшення і регулювання звуку

З одного боку в Windows достатньо інструментів для регулювання звуку, по крайней мере, все найголовніше є. З іншого - якщо стикаєшся з чимось не стандартним, які виходять за ряд самого основного, то потрібних опцій ви навряд чи знайдете серед стандартного забезпечення (та й в настройках аудіо-драйвера не завжди знайдеш потрібні опції). Саме тому і доводиться вдаватися до стороннього софту ...

У цьому підрозділі статті я хочу навести декілька цікавих програм, які допомагають "тонко" відрегулювати і налаштувати звук на комп'ютері / ноутбуці.

2.1. DFX Audio Enhancer / підвищення якість звуку в плеєрах

Сайт: //www.fxsound.com/

Це спеціальний плагін, який здатний істотно поліпшити звук в таких додатках, як: AIMP3, Winamp, Windows Media Player, VLC, Skype і ін. Якість звуку буде покращено завдяки вдосконаленню частотних характеристик.

DFX Audio Enhancer здатний усунути 2 головні недоліки (які, як правило, не здатна вирішити сама Windows і її драйвера за замовчуванням):

 1. додаються режими об'ємного звучання і супербаса;
 2. усувається зріз високих частот і поділ стерео-бази.

Після установки DFX Audio Enhancer, як правило, звук ставати краще (чистіше, немає скреготом, клацань, заїкання), музика починає відтворюватися з високою якістю (настільки, наскільки дозволяє ваше обладнання :)).

DFX - вікно налаштувань

У ПО DFX вбудовані наступні модулі (які і покращують якість звучання):

 1. Harmonic Fidelity Restoration - модуль для компенсації високих частот, які часто обрізаються при кодуванні файлів;
 2. Ambience Processing - створює ефект "оточення" при програванні музики, фільмів;
 3. Dynamic Gain Boosting - модуль для посилення інтенсивності звучання;
 4. HyperBass Boost - модуль, який компенсує нижні частоти (при програванні композицій може додавати глибокий бас);
 5. Headphones Output Optimization - модуль для оптимізації звуку в навушниках.

В загальному й цілому,DFX заслуговує дуже високої оцінки. Рекомендую до обов'язкового ознайомлення всім, у кого виникають проблеми з налаштуванням звуку.

2.2. Hear: сотні звукових ефектів і налаштувань

Офіц. сайт: //www.prosofteng.com/hear-audio-enhancer/

Програма Hear істотно покращує якість звуку в різних іграх, плеєрах, відео- і аудіо-програмах. У своєму арсеналі програма має десятки (якщо не сотні :)) налаштувань, фільтрів, ефектів, які здатні підлаштуватися під краще звучання практично на будь-якому обладнанні! Кількість налаштувань і можливостей - вражає уяву, щоб їх все протестувати: вам може зайняти значно багато часу, але воно того варте!

Модулі та можливості:

 • 3D Sound - ефект оточення, особливо цінний при перегляді фільмів. Буде здаватися, що ви самі в центрі уваги, і звук до вас наближається і спереду, і ззаду, і з боків;
 • Еквалайзер - повний і тотальний контроль над частотами звуку;
 • Спікер Корекція - допомагає збільшувати діапазон частот і посилювати звук;
 • Віртуальний сабвуфер - якщо у вас немає сабвуфера, то програма може спробувати його замінити;
 • Атмосфера - допомагає створити потрібну "атмосферу" звуку. Хочете відлуння, як якщо б ви слухали музику в великому концертному залі? Будь ласка! (Ефектів досить багато);
 • Контроль Fidelity - спроба усунення перешкод і відновлення "забарвлення" звучання до такої міри, яка була в реальному звучанні, до запису її на носій.

2.3. Sound Booster - підсилювач гучності

Сайт розробника: //www.letasoft.com/ru/

Невелика, але вкрай корисна програма. Основне її завдання: посилення звуку в різноманітних додатках, наприклад, таких як: Skype, аудіо-програвач, відео-програвачі, ігри тощо.

Володіє російською інтерфейсом, можна налаштувати гарячі клавіші, так само є можливість автозавантаження. Гучність можна збільшити до 500%!

Налаштування Sound Booster

Ремарка! До речі, якщо у вас занадто тихий звук (і ви хочете збільшити його гучність), то рекомендую так само скористатися порадами з цієї статті:

2.4. Razer Surround - поліпшення звуку в навушниках (ігри, музика)

Сайт розробника: //www.razerzone.ru/product/software/surround

Ця програма призначена для зміни якості звуку в навушниках. Завдяки нової революційної технології, Razer Surround дозволяє змінювати налаштування об'ємного звучання в будь-яких стерео навушниках! Мабуть, програма одна з кращих в своєму роді, той ефект об'ємного звучання, яке досягається в ній - неможливо досягти інших аналогах ...

Ключові особливості:

 • 1. Підтримка всіх популярних ОС Windows: XP, 7, 8, 10;
 • 2. Персоналізація додатки, можливість провести ряд тестів для точного підстроювання звуку;
 • 3. Voice Level - регулювання гучності звуку вашого співрозмовника;
 • 4. Voice clarity - регулювання звуку під час переговорів: допомагає досягти кришталевої чистоти звучання;
 • 5. Sound normalization - нормалізація звуку (допомагає уникнути "розкиду" гучності);
 • 6. Bass boost - модуль для збільшення / зменшення басів;
 • 7. Підтримка будь-яких гарнітур, навушників;
 • 8. Є готові профілі налаштувань (для тих, хто хоче швидко конфігурувати ПК для роботи).

Razer Surround - головне вікно програми.

2.5. Sound Normalizer - звуковий нормалізатор MP3, WAV і т.д.

Сайт розробника: //www.kanssoftware.com/

Звуковий нормалізатор: головне вікно програми.

Ця програма призначена для "нормалізації" музичних файлів, види: Mp3, Mp4, Ogg, FLAC, APE, AAC і Wav і т.д. (Практично всі музичні файли, які тільки можна зустріти в мережі). Під нормалізацією розуміється відновлення гучності і звучання файлів.

Крім цього, програма досить швидко конвертує файли з одного аудіо-формату в інший.

Переваги програми:

 • 1. Можливість збільшувати гучність в файлах: MP3, WAV, FLAC, OGG, AAC за середнім (RMS) і пікового рівня.
 • 2. Пакетна обробка файлів;
 • 3. Обробка файлів відбувається за допомогою спец. алгоритму Lossless Gain Adjustment - який нормалізує звук без перекодування самого файлу, а значить файл не буде зіпсований навіть при багаторазовій його "нормалізації";
 • 3. Конвертація файлів з одного формату в інший: P3, WAV, FLAC, OGG, AAC за середнім (RMS);
 • 4. При роботі програма зберігає ID3 теги, обкладинки альбомів;
 • 5. У наявність є вбудований програвач, який допоможе подивитися як змінився звук, правильно налаштувати збільшення гучності;
 • 6. База даних змінених файлів;
 • 7. Підтримка російської мови.

PS

Додатки по темі статті - вітаються! Удачі зі звуком ...

Дивіться відео: Как исправить плохой звук в наушниках на ноутбуке или компьютере. (March 2020).