Установка Windows 7 замість попередньо встановленою Windows або Linux на ноутбуці Dell Inspirion

Доброго дня!

При покупці ноутбука або комп'ютера, зазвичай, на ньому вже встановлена ​​Windows 7/8 або Linux (останній варіант, до речі, допомагає заощадити, тому що Linux безкоштовний). У рідкісних випадках на дешевих ноутбуках може взагалі не бути ніякої ОС.

Власне, так і сталося з одним ноутбуком Dell Inspirion 15 3000 series, на який мене попросили встановити Windows 7, замість попередньо встановленою Linux (Ubuntu). Думаю, що причини, через які це роблять очевидні:

- найчастіше жорсткий диск нового комп'ютера / ноутбука розбивається не зовсім зручно: або у вас буде один системний розділ на весь обсяг жорсткого диска - диск "C:", або розміри розділів будуть непропорційними (наприклад, навіщо на диску "D:" роблять 50 ГБ, а на системному "C:" 400 ГБ?);

- в linux менше ігор. Хоч на сьогоднішній день ця тенденція і стала змінюватися, але поки що до Windows цієї ОС далеко;

- просто Windows вже всім знайома, а освоювати щось нове немає ні часу ні бажання ...

Увага! Незважаючи на те, що програмне забезпечення не входить в гарантійні зобов'язання (а входить тільки залізо), в деяких випадках перевстановлення ОС на новому ноутбуці / ПК може стати причиною різного роду питань по гарантійному обслуговуванню.

зміст

  • 1. З чого почати установку, що потрібно?
  • 2. Налаштування БІОС для завантаження з флешки
  • 3. Установка Windows 7 на ноутбуці
  • 4. Форматування другого розділу жорсткого диска (чому не видно HDD)
  • 5. Установка і оновлення драйверів

1. З чого почати установку, що потрібно?

1) Підготовка завантажувальної флешки / диска з Windows

Перше і головне, що потрібно зробити - це підготувати завантажувальну флешку (можна використовувати і завантажувальний DVD диск, але з флешкою ​​зручніше: установка проходить швидше).

Щоб записати таку флешку потрібно:

- інсталяційний образ диска в форматі ISO;

- флешка 4-8 ГБ;

- програма для запису образу на флешку (я зазвичай завжди використовую UltraISO).

Алгоритм дій простий:

- вставляєте флешку в USB порт;

- форматуєте її в NTFS (увага - форматування видалить всі дані на флешці!);

- запускаєте UltraISO і відкриваєте інсталяційний образ з Windows;

- і далі у функціях програми включаєте "запис образу жорсткого диска" ...

Після чого в настройках записи рекомендую вказати "метод запису": USB-HDD - без всяких плюсиков тощо. знаків.

UltraISO - запис завантажувального флешки з Windows 7.

Корисні посилання:

- як створити завантажувальний флешку з Windows: XP, 7, 8, 10;

- правильна настройка Биос і правильний запис завантажувального флешки;

- утиліти для створення завантажувальної флешки з Windows XP, 7, 8

2) Драйвери для мережі

На моєму "піддослідному" ноутбуці DELL вже була встановлена ​​Ubunta - тому, перше що логічно було б зробити, це налаштувати з'єднання з мережею (інтернет), потім зайти на офіційний сайт виробника і завантажити необхідні драйвера (особливо для мережевих карт). Так, власне і зробив.

Навіщо це потрібно?

Просто, якщо у вас немає другого комп'ютера, то після переустановлення Windows - швидше за все ні wifi ні мережева карта працювати у вас не будуть (через відсутність драйверів) і ви не зможете підключитися до інтернету на цьому ноутбуці для того щоб завантажити ці самі драйвера. Ну і взагалі, краще мати заздалегідь все драйвера, щоб не було різного роду казусів в процесі установки і настройки Windows 7 (Ще смішніше, а то й виявиться взагалі драйверів для тієї ОС, яку ви хочете встановити ....).

Ubuntu на ноутбуці Dell Inspirion.

До речі, рекомендую Driver Pack Solution - це образ ISO розміром в ~ 7-11 ГБ з величезною кількістю драйверів. Підходить до ноутбуків і ПК різних виробників.

- програми для оновлення драйверів

3) Бекап документів

Збережіть всі документи з жорсткого диска ноутбука на флешки, зовнішні жорсткий диск, Яндекс-диски та ін. Як правило, розбивка диска на новому ноутбуці залишає бажати кращого і доводиться форматувати весь HDD повністю.

2. Налаштування БІОС для завантаження з флешки

Після включення комп'ютера (ноутбука), ще до завантаження Windows, насамперед управлінням ПК бере на себе БІОС (англ. BIOS - набір мікропрограм, необхідних на забезпечення ОС доступу до апаратури комп'ютера). Саме в БІОС задаються настройки пріоритету завантаження комп'ютера: тобто спочатку грузиться йому з жорсткого диска або шукати завантажувальні записи на флешці.

За замовчуванням, завантаження з флешки в ноутбуках відключена. Пройдемося по основних налаштувань біоса ...

1) Для входу в БІОС - потрібно перезавантажити ноутбук і натиснути кнопку входу в настройки (при включенні - зазвичай завжди показується ця кнопка. Для ноутбуків Dell Inspirion кнопка входу - F2).

Кнопки входу в настройки БІОС:

Ноутбук Dell: кнопка входу в BIOS.

2) Далі потрібно відкрити настройки завантаження - розділ BOOT.

Тут для установки Windows 7 (і старіших ОС) необхідно задати наступні параметри:

- Boot List Option - Legacy;

- Security Boot - disabled.

До речі, не у всіх ноутбуках дані параметри знаходяться під складці BOOT. Наприклад, в ноутбуках ASUS - ці параметри задаються в розділі Security (детальніше див. В цій статті:

3) Зміна черги завантаження ...

Зверніть увагу на чергу завантаження, в даний момент вона (див. Скріншот нижче) наступна:

1 - спочатку буде перевірятися дискета Diskette Drive (хоча, звідки їй узятися ?!);

2 - потім буде завантажена встановлена ​​ОС на жорсткому диску (далі черговість завантаження просто до настановної флешки не дійде!).

За допомогою "стрілок" і клавіші "Enter", змініть пріоритет так:

1 - першим зробіть завантаження з USB пристрою;

2 - другим завантаження з HDD.

4) Збереження налаштувань.

Після введених параметрів - їх потрібно зберегти. Для цього перейдіть у вкладку EXIT, а потім виберіть вкладку SAVE CHANGES і погодьтеся зі збереженням.

Власне на цьому все, БІОС налаштований, можна переходити до установки Windows 7 ...

3. Установка Windows 7 на ноутбуці

(DELL Inspirion 15 series 3000)

1) Вставляєте завантажувальний флешку в USB порт 2.0 (USB 3.0 - позначені синім кольором). Windows 7 встановити з USB 3.0 порту не вдасться (будьте уважні).

Включаєте ноутбук (або перезавантажувати). Якщо Биос налаштований і флешка була правильно підготовлена ​​(є завантажувальної) - то повинна початися установка Windows 7.

2) Перше вікно при установці (а так само при відновленні) - це пропозиція вибрати мову. Якщо він правильно визначився (російський) - просто натисніть далі.

3) У наступному кроці потрібно просто натиснути кнопку встановити.

4) Далі погоджуємося з умовами ліцензії.

5) В наступному кроці вибирайте "повна установка", пункт 2 (оновлення можна використовувати, якщо у вас вже встановлена ​​дана ОС).

6) розмітка диска.

Дуже важливий крок. Якщо не правильно розбити диск на розділи - це вам постійно буде заважати при роботі за комп'ютером (та й часу на відновлення файлів можна втратити істотно) ...

Найкраще, на мій погляд, розбити диск на 500-1000ГБ, таким чином:

- 100 ГБ - на ОС Windows (це буде диск "C:" - на ньому буде ОС і всі встановлені програми);

- місце, що залишилося - локальний диск "D:" - на ньому документи, ігри, музика, фільми тощо.

Такий варіант самий практичний - в разі проблем з Windows - її можна швидко перевстановити, відформатувавши тільки диск "C:".

У випадках, коли на диску один розділ - з Windows і з усіма файлами і програмами - справа йде складніше. Якщо Winows неможливо завантажитися - вам потрібно буде спочатку завантажитися з Live CD, скопіювати всі документи на інші носії, а потім переустановити систему. У підсумку - просто втрачаєте купу часу.

Якщо ви встановлюєте Windows 7 на "чистий" диск (на новий ноутбук) - то на HDD, швидше за все, немає потрібних вам файлів, а значить можна видалити на ньому всі розділи. Для цього є спеціальна кнопка.

Коли видаліть всі розділи (увага - дані на диску будуть видалені!) - у вас повинен залишитися один розділ "незайняте місце на диску 465,8 ГБ" (це якщо у вас диск на 500 ГБ).

Потім потрібно створити на ньому розділ (диск "C:"). Для цього є спеціальна кнопка (див. Скріншот нижче).

Розмір системного диска визначайте самі - але не рекомендую його робити менше 50 ГБ (~ 50 000 МБ). На своєму ноутбуці зробив розмір системного розділу приблизно в 100 ГБ.

Власне потім вибираєте щойно створений розділ і тиснете кнопку далі - саме в нього і буде встановлена ​​ОС Windows 7.

7) Після того, як на жорсткий диск будуть скопійовані всі файли з флешки (+ розпаковані) - комп'ютер повинен відправитися на перезавантаження (з'явитися повідомлення на екрані). Потрібно вийняти флешку з USB (всі потрібні файли вже є на жорсткому диску, більше вона вам не знадобитися), щоб після перезавантаження, чи не почалася заново завантаження з флешки.

8) Налаштування параметрів.

Як правило, далі не виникає ніяких складнощів - Windows буде тільки час від часу запитувати про основні налаштуваннях: вказати час і часовий пояс, задати ім'я комп'ютера, пароль адміністратора та ін.

Щодо імені ПК - рекомендую поставити його латиницею (просто кирилиця іноді показується "крякозабрамі").

Автоматичне оновлення - рекомендую взагалі відключити, або принаймні, встановити галочку напроти пункту - "Встановлювати тільки найбільш важливі оновлення" (справа в тому, що авто-оновлення може гальмувати ПК, та й буде навантажувати мережу інтернет завантажуються оновленнями. Віддаю перевагу здійснювати оновлення - тільки в "ручному" режимі).

9) Установка завершена!

Тепер необхідно налаштувати і оновити драйвера + налаштувати другий розділ жорсткого диска (який поки не буде видно в "моєму комп'ютері").

4. Форматування другого розділу жорсткого диска (чому не видно HDD)

Якщо при установці Windows 7 ви повністю отформатировали жорсткий диск, то другий розділ (так званий локальний жорсткий диск "D:") буде не видно! Див. Скріншот нижче.

Чому не видно HDD - адже є місце, що залишилося на жорсткому диску!

Щоб виправити це - потрібно зайти в панель управління Windows і перейти у вкладку адміністрування. Щоб швидко її знайти - найкраще скористатися пошуком (праворуч, зверху).

Потім потрібно запустити службу "Керування комп'ютером".

Далі вибираєте вкладку "Управління дисками" (зліва в колонці знизу).

У цій вкладці будуть показані всі накопичувачі: відформатовані і не відформатовані. Наше місце, що залишилося на жорсткому диску взагалі ніяк не використовується - потрібно створити на ньому розділ "D:", відформатувати його в NTFS і користуватися ним ...

Для цього клацніть правою кнопкою мишки по які роздільного місця і виберіть функцію "Створити простий том".

Далі вказуєте букву диска - в моєму випадку диск "D" був зайнятий і я вибрав букву "E".

Потім вибираєте файлову систему NTFS і мітку тому: даєте просте і зрозуміле назва диску, наприклад "локальний".

На цьому все - підключення диска завершено! Після виконаної оперраціі - в "моєму комп'ютері" з'явився другий диск "E:" ...

5. Установка і оновлення драйверів

Якщо ви слідували рекомендаціям зі статті - то у вас вже повинні бути драйвера на всі пристрої ПК: вам потрібно тільки встановити їх. Гірше, коли драйвера починають вести себе нестабільно, або раптом не підійшли. Розглянемо кілька способів, як швидко знайти і оновити драйвера.

1) Офіційні сайти

Це найкращий варіант. Якщо є драйвера для вашого ноутбука з ОС Windows 7 (8) на сайті виробника - ставте їх (часто буває, що на сайті або старі драйвера, або їх взагалі немає).

DELL - //www.dell.ru/

ASUS - //www.asus.com/RU/

ACER - //www.acer.ru/ac/ru/RU/content/home

LENOVO - //www.lenovo.com/ru/ru/

HP - //www8.hp.com/ru/ru/home.html

2) Оновлення в ОС Windows

Взагалі, ОС Windows, починаючи з 7, досить "розумні" і містять в собі вже більшість драйверів - основна частина пристроїв у вас буде вже працювати (можливо не так добре, як з "рідними" драйверами, але все ж).

Для поновлення в ОС Windows - зайдіть в панель управління, потім перейдіть в розділ "Система і безпека" і запустіть "Диспетчер пристроїв".

У диспетчері пристроїв - ті пристрої, для яких відсутні драйвера (або з ними якісь конфлікти) - будуть позначені жовтими прапорцями. Клацніть правою кнопкою мишки по такому пристрою і в контекстному меню виберіть "Оновити драйвери ...".

3) Спец. програми для пошуку та оновлення драйверів

Непоганим варіантом для пошуку драйверів - використовувати спец. програми. На мій погляд одна з кращих для цього - це Driver Pack Solution. Представляє він з себе образ ISO на 10ГБ - в якому є всі основні драйвера для самих популярних пристроїв. В общем-то, щоб не посторяться, рекомендую ознайомитися зі статтею про кращі програми для оновлення драйверів -

Driver Pack Solution

PS

На цьому все. Всім вдалої установки Windows.

Дивіться відео: РЕШЕНО Windows 7 при установке требует драйвер для привода CDDVD (Лютого 2020).