Як зменшити розмір картинки, зображення? Максимальне стиснення!

Добрий день. Досить часто при роботі з графічними файлами (картинки, фотографії, та й взагалі, будь-які зображення) їх потрібно стиснути. Найчастіше це необхідно, щоб передати їх по мережі або викласти на сайт.

Та й не дивлячись на те, що на сьогоднішній день немає проблем з обсягами жорстких дисків (якщо мало - можна докупити зовнішній HDD на 1-2 ТБ і цього вистачить для дуже великого кількість якісних фотографій), зберігати зображення в якості, яке вам не буде потрібно - невиправдане!

У цій статті хочу розглянути кілька способів, як можна стиснути і зменшити розмір картинки. У своєму прикладі буду використовувати 3 перші-ліпші фотографії на просторах всесвітньої мережі.

зміст

  • Найпопулярніші формати зображень
  • Як зменшити розмір картинки в Adobe Photoshop
  • Інші програми для стиснення зображень
  • Онлайн сервіси для стиснення картинок

Найпопулярніші формати зображень

1) bmp - формат картинок, який забезпечує найкращу якість. Але за якість доводиться платити місцем, яке займають картинки, збережені в такому форматі. Розміри фотографій, які вони будуть займати, можна подивитися на скріншоті №1.

Скріншот 1. 3 картинки у форматі bmp. Зверніть увагу на розмір файлів.

2) jpg - найпопулярніший формат картинок і фотографій. Забезпечує достатньо хорошої якості при чудовій якості стиснення. До речі, зверніть увагу на те, що картинка з дозволом 4912 × 2760 в форматі bmp займає 38,79МБ, а в форматі jpg всього: 1,07 МБ. Тобто картинка в цьому випадку була стиснута приблизно в 38 разів!

З приводу якості: якщо картинку не збільшувати - то на око розпізнати де bmp, а де jpg - неможливо. Але при збільшенні картинки в jpg - починають показуватися розмитості - це і є наслідки стиснення ...

Скріншот №2. 3 картинки в jpg

3) png - (portable network graphics) дуже зручний формат для передачі картинок в мережі інтернет (* - в деяких випадках, картинки стислі в цьому форматі займають місця навіть менше, ніж jpg, причому їх якість вище!). Забезпечують більш чудовими кольорами і не спотворюють картинку. Рекомендується застосовувати для картинок, які не повинні втратити в якості і які ви хочете завантажити на який-небудь сайт. До речі, формат підтримує прозорий фон.

Скріншот №3. 3 картинки в png

4) gif - дуже популярний формат для картинок з анімацією (про анімацію докладно: Так само формат дуже популярний для передачі картинок в мережі інтернет. В деяких випадках забезпечує розмір картинок менше за розміром, ніж в форматі jpg.

Скріншот № 4. 3 картинки в gif

Незважаючи на величезну кількість різноманітності форматів графічних файлів (а їх понад півсотні), в інтернеті, та й взагалі, найчастіше трапляються саме ці файли (перераховані вище).

Як зменшити розмір картинки в Adobe Photoshop

Взагалі, звичайно, заради простого стиснення (переконвертації з одного формату в інший) встановлювати Adobe Photoshop, напевно, не виправдане. Але ця програма достатня популярна і ті, хто працює з картинками навіть не так вже й часто, мають її на ПК.

І так ...

1. Відкриваєте картинку в програмі (або через меню "Файл / відкрити ...", або поєднання кнопок "Ctrl + O").

2. Далі переходите в меню "файл / зберегти для web ..." або натискаєте поєднання кнопок "Alt + Shift + Ctrl + S". Цей варіант збереження графіки забезпечує максимальне стиснення картинки при найменших втратах в її якості.

3. Задаєте настройки збереження:

- формат: рекомендую вибрати jpg як найпопулярніший формат графіки;

- якість: в залежності від обраного якості (а стиснення ви можете встановити від 10 до 100) буде залежати розмір картинки. По центру екрану будуть показуватися приклади стиснених зображень при різній якості.

Після цього просто зберігаєте картинку - її розмір стане менше на порядок (особливо, якщо вона була в bmp)!

результат:

Стисла картинка стала важити менше, приблизно, в 15 разів: від 4,63 МБ була стиснута до 338,45 КБ.

Інші програми для стиснення зображень

1. Fastone image viewer

Оф. сайт: //www.faststone.org/

Одна з найшвидших і зручних програм для перегляду картинок, легкого редагування, і, звичайно, їх стиснення. До речі, вона дозволяє переглядати картинки навіть в архівах ZIP (багато користувачів для цього часто встановлюють програму AcdSee).

До того ж Fastone дозволяє зменшувати розміри відразу десятків і сотень картинок!

1. Відкриваємо папку з картинками, потім виділяємо мишкою ті, які хочемо стиснути, і після клацаємо по меню "Сервіс / пакетна обробка".

2. Далі робимо три дії:

- переносимо картинки з лівої частини в праву (ті, які хочемо стиснути);

- вибираємо формат, в який хочемо їх стиснути;

- вказуємо папку, куди зберегти нові картинки.

Власне все - після цього просто натискаєте кнопку старт. До речі, крім цього можна задати різні настройки для обробки зображень, наприклад: обрізати краю, змінити дозвіл, поставити логотип та ін.

3. Після процедури стиснення - Fastone надасть звіт про те, скільки місця на жорсткому диску вдалося заощадити.

2. XnVew

Сайт розробника: //www.xnview.com/en/

Дуже популярна і зручна програма для роботи з фотографіями і картинками. До речі, картинки для цієї статті я редагував і стискав якраз в XnView.

Так само, програма дозволяє робити скріншоти вікна або його певної частини, редагувати і переглядати pdf файли, знаходити схожі картинки і видаляти дублі та ін.

1) Для стиснення фотографій, виділіть ті, які хочете обробити в головному вікні програми. Потім перейдіть в меню "Інструменти / пакетна обробка".

2) Виберіть формат, в який хочете стиснути картинки і натисніть кнопку старт (так само можете задати налаштування стиснення).

3) Результат досить непох, картинка стискується на порядок.

Було в bmp форматі: 4,63 МБ;

Стало в jpg форматі: 120,95 КБ. "На око" картинки практично не відрізняються!

3. RIOT

Сайт розробника: //luci.criosweb.ro/riot/

Ще одна дуже цікава програма для стиснення картинок. Суть проста: ви відкриваєте будь-яку картинку (jpg, gif або png) в ній, потім відразу ж бачите два вікна: в одному вихідна картинка, в іншому то що вийти на виході. Програма RIOT автоматично вважає скільки буде важити картинка після стиснення, а так само показує вам якість стиснення.

Що ще підкуповує в ній - велика кількість налаштувань, картинки можна стискати по різному: робити їх чіткіше або включати розмиття; можна вимкнути колір або тільки відтінки певного колірного діапазону.

До речі, чудова можливість: в RIOT ви можете вказати який розмір файлу вам потрібен і програма сама автоматично підбере налаштування і встановити якість стиснення картинки!

Ось невеликий результат роботи: картинка була стиснута до 82 КБ з файлу 4,63 МБ!

Онлайн сервіси для стиснення картинок

Взагалі, особисто я не дуже люблю стискати картинки за допомогою онлайн сервісів. По-перше, я вважаю це довше, ніж програмою, по-друге, в онлайн сервісах немає такої кількості налаштувань, а по-третє, не всі картинки хотілося б завантажувати на сторонні сервіси (адже є ж і особисті фото, які показуєш тільки в близькому родинному колі).

Але тим, не менше (іноді лінь встановлювати програми, заради стиснення 2-3 картинок) ...

1. Web Resizer

//webresizer.com/resizer/

Дуже непоганий сервіс для стиснення картинок. Правда, є невелике обмеження: розмір картинки повинен бути не більше 10 МБ.

Працює порівняно швидко, є налаштування для стиснення. До речі, сервіс показує наскільки зменшитися картинки. Стискає картинку, до речі, без втрати якості.

2. JPEGmini

Сайт: //www.jpegmini.com/main/shrink_photo

Цей сайт підійде тим, хто хоче стиснути картинку формату jpg без втрати якості. Працює швидко, причому, відразу показує наскільки зменшитися розмір картинки. Можна, до речі, перевіряти таким чином якість стиснення різних програм.

У прикладі нижче картинка була зменшена в 1,6 разів: з 9 КБ до 6 КБ!

3. Image Optimizer

Сайт: //www.imageoptimizer.net/

Досить непоганий сервіс. Вирішив перевірити, як була стиснута картинка попереднім сервісом: і ви знаєте, виявилося, що стиснути ще сильніше без втрати якості вже неможливо. В общем-то не погано!

Що в ньому сподобалося:

- швидка робота;

- підтримка декількох форматів (найпопулярніші підтримуються, див. У статті вище);

- показує наскільки стиснута фотографія і ви самі вирішуєте, качати чи вам її чи ні. До речі, трохи нижче показаний звіт роботи цього онлайн сервісу.

На цьому сьогодні все. Всім всього самого ...!

Дивіться відео: Как сжать фото без потери качества в фотошопе. Как уменьшить размер фото (Лютого 2020).