Google Family Link - офіційний батьківський контроль на телефоні Android

До недавнього часу на Android телефонах і планшетах функції батьківського контролю були обмежені: частково їх можна було налаштувати у вбудованих додатках, таких як Play Маркет, YouTube або Google Chrome, а щось більш серйозне було доступно лише в сторонніх додатках, про що докладно в інструкції Батьківський контроль Android. Тепер же з'явилося офіційне додаток Google Family Link для реалізації обмежень використання телефону дитиною, відстеження його дій і місця розташування.

У цьому огляді про те, як налаштувати Family Link для установки обмежень на Android влаштування дитини, про доступні функції відстеження дій, геопозіціі і деяка додаткова інформація. Правильні кроки щодо відключення батьківського контролю описані в кінці інструкції. Також може бути корисним: Батьківський контроль на iPhone, Батьківський контроль в Windows 10.

Включення батьківського контролю Android за допомогою Family Link

Спочатку про вимоги, які повинні бути дотримані, щоб можна було виконати наступні дії з налаштування батьківського контролю:

 • Телефон або планшет дитини повинен мати Android 7.0 або новішу версію ОС. На офіційному сайті повідомляється, що є деякі пристрої з Android 6 і 5, які також підтримують роботу, проте конкретні моделі не вказані.
 • Пристрій батька може мати будь-яку версію Android, починаючи з 4.4, також можливе управління з iPhone або iPad.
 • На обох пристроях повинна бути облікового запису Google (якщо у дитини аккаунт не заведений, створіть його завчасно і ви повинні увійти під ним на його пристрої), також буде потрібно знати пароль від неї.
 • При налаштуванні обидва пристрої повинні бути підключені до Інтернету (не обов'язково до однієї мережі).

Якщо всі зазначені умови дотримані, можна приступати до налаштування. Для неї нам буде потрібно доступ відразу до двох пристроїв: з якого буде здійснюватися контроль і яке буде контролюватися.

Кроки з налаштування будуть наступними (деякі незначні кроки, на зразок "натисніть далі" я пропустив, інакше б їх вийшло занадто багато):

 1. На пристрій батька встановіть програму "Google Family Link (для батьків)", скачати його можна з Play Маркет. Якщо ви встановлюєте його на iPhone / iPad, в App Store є тільки один додаток Family Link, встановлюємо його. Відкрийте програму і ознайомтеся з декількома екранами можливостей батьківського контролю.
 2. На питання "Хто буде користуватися цим телефоном" натисніть "Батько". На наступному екрані - Далі, а потім, на запит "Станьте адміністратором сімейної групи" натисніть "Почати".
 3. Дайте відповідь "Так" на запит про те, чи є у дитини облікового запису Google (раніше ми домовилися, що він вже є).
 4. На екрані відобразиться запит "Візьміть пристрій вашої дитини", натисніть "Далі", на наступному екрані буде показаний код настройки, залиште ваш телефон відкритим на цьому екрані.
 5. Візьміть телефон вашої дитини і скачайте з Play Маркет Google Family Link для дітей.
 6. Відкрийте програму, на запит "Виберіть пристрій, яким потрібно керувати" натисніть "Це пристрій".
 7. Вкажіть код, що відображається на вашому телефоні.
 8. Введіть пароль від облікового запису дитини, натисніть "Далі", а потім - "Приєднатися".
 9. На пристрої батька в цей момент з'явиться запит "Хочете налаштувати батьківський контроль для цього облікового запису"? Відповідаємо ствердно і повертаємося до влаштування дитини.
 10. Ознайомтеся з тим, що зможе здійснювати батько за допомогою батьківського контролю і, якщо ви згодні, натисніть "Дозволити". Увімкніть менеджер профілів Family Link Manager (кнопка може бути внизу екрану і невидима без прокрутки, як у мене на скріншоті).
 11. Задайте ім'я для пристрою (як воно буде відображатися у батька) і вкажіть дозволені додатки (потім можна буде змінити).
 12. На цьому настройка як така завершена, після ще одного натискання "Далі" на влаштування дитини з'явиться екран з інформацією про те, що саме можуть відстежувати батьки.
 13. На пристрої батька на екрані "Фільтри та налаштування управління" виберіть "Налаштувати батьківський контроль" і натисніть "Далі" для настройки основних параметрів блокувань та інших параметрів.
 14. Ви опинитеся на екрані з "плитками", перша з яких веде до налаштувань батьківського контролю, інші - повідомляють основну інформацію про влаштування дитини.
 15. Після настройки на електронну пошту батька і дитини прийде кілька листів з описом основних функцій і особливостей функціонування Google Family Link, рекомендую ознайомитися.

Незважаючи на велику кількість етапів, сама по собі установка не представляє складнощів: всі кроки описані по-російськи в самому додатку і на цьому етапі повністю зрозумілі. Далі про основні доступних настройках і їх значенні.

Налаштування батьківського контролю на телефоні

У пункті "Налаштування" серед параметрів батьківського контролю для Android телефону або планшета в Family Link ви знайдете такі розділи:

 • Дії Google Play - установка обмежень на контент з Play Market, включаючи можливу блокування установки додатків, скачування музики і інших матеріалів.
 • Фільтри Google Chrome, фільтри в Google пошуку, фільтри на YouTube - настройка блокування небажаного контенту.
 • Додатки Android - дозвіл і заборона запуску вже встановлених додатків на пристрої дитини.
 • Місцезнаходження - включення відстежування місцеположення влаштування дитини, інформація буде відображатися на головному екрані Family Link.
 • Інформація про акаунт - відомості про обліковий запис дитини, а також можливість зупинити контроль (Stop supervision).
 • Управління аккаунтом - інформація про можливості батьків по управлінню пристрій, а також можливість зупинити батьківський контроль. На момент написання огляду чомусь англійською мовою.

Деякі додаткові налаштування присутні на основному екрані управління пристроєм дитини:

 • Час використання - тут можна включити обмеження за часом використання телефону або планшета дитиною по днях тижня, також можна задати час сну, коли використання неприпустимо.
 • Кнопка "Налаштування" на картці з ім'ям пристрою дозволяє включити окремі обмеження для конкретного пристрою: заборона додавання і видалення користувачів, установки додатків з невідомих джерел, включення режиму розробника, а також змінити дозволу додатків і точність позиціонування. На цій же картці є пункт "Відтворити сигнал", щоб змусити дзвонити втрачене влаштування дитини.

Додатково, якщо з екрану батьківського контролю для конкретного члена сім'ї перейти на рівень "вище", до управління сімейною групою, в меню ви зможете виявити запити на дозволи від дітей (якщо такі відправлялися) і корисний пункт "Батьківський код", який дозволяє розблокувати пристрій дитини без доступу до інтернету (коди постійно оновлюються і мають обмежений термін дії).

У розділі меню "Сімейна група" можна додати нових членів сім'ї і налаштувати батьківський контроль і для їх пристроїв (також можна додати додаткові батьків).

Можливості на влаштування дитини і відключення батьківського контролю

У дитини в додатку Family Link не так багато функціональності: можна дізнатися, що саме можуть бачити і робити батьки, ознайомитися з довідкою.

Важливий пункт, доступний дитині - "Про батьківському контролі" в головному меню програми. Тут, серед іншого:

 • Детальний опис можливостей батьків по установці обмежень і відстеження дій.
 • Поради про те, як переконати батьків змінити налаштування, якщо обмеження виявилися драконівськими.
 • Можливість відключити батьківський контроль (дочитайте до кінця, перш ніж обурюватися), якщо він був встановлений без вашого відома і не батьками. При цьому відбувається наступне: батькам надсилається повідомлення про відключення батьківського контролю, а все влаштування дитини повністю блокуються на 24 години (розблокувати можна тільки з контролюючого пристрою або після зазначеного часу).

На мій погляд, реалізація відключення батьківського контролю реалізована грамотно: вона не дає переваг, якщо обмеження були дійсно встановлені батьками (вони їх повернути протягом 24 годин, а в цей час користуватися пристроєм не вийде) і дає можливість позбутися від контролю, якщо він був налаштований сторонніми особами (їм для повторної активації потрібно фізичний доступ до пристрою).

Нагадаю, що батьківський контроль можна відключити з керуючого пристрою в налаштуваннях "Управління аккаунтом" без описаних обмежень, правильний шлях відключення батьківського контролю, що дозволяє уникнути блокувань пристрої:

 1. Обидва телефони підключені до інтернету, на телефоні батька запускаємо Family Link, відкриваємо влаштування дитини і заходимо в управління аккаунтом.
 2. Відключаємо батьківський контроль внизу вікна програми.
 3. Чекаємо, коли на пошту дитини прийде повідомлення про те, що батьківський контроль відключений.
 4. Далі можемо виконувати інші дії - видаляти сам додаток (краще спочатку з телефону дитини), видаляти його з сімейної групи.

додаткова інформація

Реалізація батьківського контролю для Android в Google Family Link - напевно, краще рішення такого роду для даної ОС, необхідність використання сторонніх коштів відпадає, доступні всі необхідні опції.

Також враховані можливі уразливості: не можна видалити обліковий запис з влаштування дитини без дозволу батька (це дозволило б "вийти" з-під контролю), при відключенні визначення місцеположення воно автоматично включається знову.

Помічені недоліки: деякі опції в додатку не перекладені на російську мову і, що навіть важливіше: немає можливості установки обмежень на відключення Інтернету, тобто дитина може відключити Wi-Fi і мобільний інтернет, в результаті обмеження залишаться в дії, але місце розташування відстежити не вдасться (вбудовані засоби iPhone, наприклад, дозволяють заборонити відключення Інтернету).

Увага, Якщо телефон дитини заблокувався і не вдається розблокувати його, зверніть увагу на окрему статтю: Family Link - пристрій було заблоковано.

Дивіться відео: Google Family Link официальный родительский контроль на телефоне Android (Лютого 2020).