Пропав звук в Windows 10

Багато користувачів, оновити до Windows 10 або ж після чистої установки ОС зіткнулися з різними проблемами роботи звуку в системі - у кого-то просто пропав звук на ноутбуці або комп'ютері, у інших - перестав працювати звук через вихід на навушники на передній панелі ПК, ще одна поширена ситуація - звук сам по собі робиться тихіше згодом.

У цій інструкції по кроках описані можливі способи виправити найбільш поширені проблеми, коли відтворення аудіо не працює належним чином або просто пропав звук в Windows 10 після поновлення або установки, а також просто в процесі роботи без видимих ​​причин. Див. Також: що робити, якщо звук Windows 10 хрипить, шипить, тріщить або дуже тихий, без звуку по HDMI, Служба аудіо не запущено.

Чи не працює звук Windows 10 після поновлення до нової версії

Якщо у вас пропав звук після установки нової версії Windows 10 (наприклад, поновлення до 1809 October 2018 Update), для початку спробуйте наступні два методи виправлення ситуації.

 1. Зайдіть в диспетчер пристроїв (можна через меню, яке відкривається по правому кліку на кнопці Пуск).
 2. Розкрийте розділ "Системні пристрої" і подивіться, чи є там пристрої з буквами SST (Smart Sound Technology) в назві. Якщо є, натисніть по такому пристрою правою кнопкою миші і виберіть "Оновити драйвер".
 3. Далі виберіть "Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері" - "Вибрати драйвер зі списку доступних драйверів на комп'ютері".
 4. Якщо в списку є інші сумісні драйвери, наприклад, "Пристрій з підтримкою High Definition Audio", виберіть його, натисніть "Далі" і встановіть.
 5. Враховуйте, що в списку системних пристроїв може бути більше одного пристрою SST, виконайте кроки для всіх.

І ще один спосіб, більш складний, але також здатний допомогти в ситуації.

 1. Запустіть командний рядок від імені адміністратора (можна використовувати пошук на панелі завдань). І в командному рядку введіть команду
 2. pnputil / enum-drivers
 3. У списку, який видасть команда, знайдіть (при наявності) пункт, для якого вихідне ім'я -intcaudiobus.inf і запам'ятайте його опубліковане ім'я (oemNNN.inf).
 4. Введіть командуpnputil / delete-driver oemNNN.inf ​​/ uninstall для видалення цього драйвера.
 5. Зайдіть в диспетчер пристроїв і в меню виберіть Дія - Оновити конфігурацію устаткування.

Перш ніж приступати до кроків, описуваних далі, спробуйте запустити автоматичне виправлення проблем зі звуком Windows 10, клікнувши правою кнопкою миші по значку динаміка і вибравши пункт "Усунення неполадок зі звуком". Не факт, що спрацює, але, якщо не пробували - варто спробувати. Додатково: Не работает звук по HDMI в Windows - як виправити, Помилки "Вихідна аудіо пристрій не встановлено" і "Навушники або динаміки не підключені".

Примітка: якщо звук пропав після простої установки оновлень в Windows 10, то спробуйте зайти в диспетчер пристроїв (через правий клік по пуску), вибрати в звукових пристроях вашу звукову плату, клікнути по ній правою кнопкою миші, а потім - на вкладці "Драйвер" натиснути "Відкинути". Надалі ви можете відключити автоматичне оновлення драйверів для звукової плати, щоб повністю вирішити проблему.

Пропав звук в Windows 10 після поновлення або установки системи

Найпоширеніший варіант проблеми - на комп'ютері або ноутбук просто пропадає звук. При цьому, як правило (спочатку розглянемо цей варіант), значок динаміка на панелі завдань в порядку, в диспетчері пристроїв Windows 10 для звукової плати написано "Пристрій працює нормально", а драйвер не потребує оновлення.

Правда, в той же самий час зазвичай (але не завжди) в даному випадку звукова плата в диспетчері пристроїв називається "Пристрій з підтримкою High Definition Audio" (а це вірна ознака відсутності встановлених драйверів на неї). Зазвичай це трапляється для звукових чіпів Conexant SmartAudio HD, Realtek, VIA HD Audio, ноутбуків Sony і Asus.

Встановлюємо драйвера на звук в Windows 10

Що робити в цій ситуації, щоб виправити проблему? Майже завжди працює спосіб складається з наступних простих кроків:

 1. Ввести в пошуковику Модель_вашего_ноутбука support, або Модель_вашей_матерінской_плати support. Не рекомендую при виникненні проблем, про які йде мова в цій інструкції, починати пошук драйверів, наприклад, з сайту Realtek, перш за все подивіться на сайті виробника НЕ ​​чіпа, але всього пристрою.
 2. У розділі підтримки знайти драйвери аудіо для завантаження. Якщо вони будуть для Windows 7 або 8, а не для Windows 10 - це нормально. Головне, щоб не відрізнялася розрядність (x64 або x86 має відповідати розрядності системи, встановленої в даний момент, см. Як дізнатися розрядність Windows 10)
 3. Встановити ці драйвери.

Здавалося б, просто, але багато пишуть про те, що вже так робили, але нічого не відбувається і не міняється. Як правило, це відбувається через те, що не дивлячись на те, що установник драйверів проводить вас по всіх кроків, фактично драйвер на пристрій не встановлюється (легко перевірити, подивившись властивості драйвера в диспетчері пристроїв). Причому, установники деяких виробників не повідомляють про помилку.

Є такі способи вирішення цієї проблеми:

 1. Запуск установника в режимі сумісності з попередньою версією Windows. Допомагає найчастіше. Наприклад, для установки Conexant SmartAudio і Via HD Audio на ноутбуках зазвичай спрацьовує цей варіант (режим сумісності з Windows 7). Див. Режим сумісності програм Windows 10.
 2. Попередньо видалити звукову плату (з розділу "Звукові, ігрові та відеотехніка") і всі пристрої з розділу "аудіовходи і аудіовиходи" через диспетчер пристроїв (правий клік по влаштуванню - видалити), по можливості (якщо є така відмітка), разом з драйверами. І відразу після видалення запустити інсталятор (у тому числі і через режим сумісності). Якщо драйвер все так само не встановиться, то в диспетчері пристроїв вибрати "Дія" - "Оновити конфігурацію устаткування". Часто спрацьовує на Realtek, але не завжди.
 3. Якщо після цього встановився старий драйвер, то натиснути правою кнопкою миші по звуковій платі, вибрати "Оновити драйвер" - "Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері" і подивитися, чи з'явилися в списку вже встановлених драйверів нові (крім Пристрій з підтримкою High Definition Audio) сумісні драйвера для вашої звукової плати. А якщо знаєте її назву, то можна подивитися і серед несумісних.

Навіть якщо ви не змогли знайти офіційних драйверів, все одно спробуйте варіант з видаленням звуковий плати в диспетчері пристроїв з наступним оновленням конфігурації обладнання (пункт 2 вище).

Звук або мікрофон перестав працювати на ноутбуці Asus (може підійти і для інших)

Окремо відзначу спосіб вирішення для ноутбуків Asus зі звуковим чіпом Via Audio, саме на них найчастіше виникають проблеми з відтворенням, а також підключенням мікрофона в Windows 10. Шлях вирішення:

 1. Зайти в диспетчер пристроїв (через правий клік по пуску), відкрити пункт "Аудіовходи і аудіо виходи"
 2. Через правий клік по кожному пункту в розділі, видалити його, якщо є пропозиція видалити і драйвер, зробіть це теж.
 3. Зайдіть в розділ "Звукові, ігрові та відеотехніка", видаліть їх тим же чином (крім HDMI-пристроїв).
 4. Завантажте драйвер Via Audio від Asus, з офіційного сайту під вашу модель, для Windows 8.1 або 7.
 5. Запустіть інсталятор драйвера в режимі сумісності з Windows 8.1 або 7, бажано від імені Адміністратора.

Зазначу, чому я вказую на старішу версію драйвера: помічено, що працездатним в більшості випадків виявляється VIA 6.0.11.200, а не більше нові драйвера.

Пристрої відтворення і їх додаткові параметри

Деякі починаючі користувачі забувають перевірити параметри пристроїв відтворення звуку в Windows 10, а це краще зробити. Як саме:

 1. Клацніть правою кнопкою миші по значку динаміка в області повідомлень справа внизу, виберіть пункт контекстного меню "Пристрої відтворення". У Windows 10 1803 (April Update) шлях злегка інший: правий клік по значку динаміка - "Відкрити параметри звуку", а потім пункт "Панель управління звуком" в правому верхньому кутку (або внизу списку налаштувань при зміні ширини вікна), також можна відкрити пункт "Звук" в панелі управління, щоб потрапити в меню з наступного кроку.
 2. Переконайтеся, що встановлено правильний пристрій відтворення за замовчуванням. Якщо немає, клікніть по потрібному правою кнопкою миші і виберіть пункт "Використовувати за замовчуванням".
 3. Якщо динаміки або навушники, як і потрібно, є пристроєм за замовчуванням, клацніть по ним правою кнопкою миші і виберіть пункт "Властивості", а потім перейдіть на вкладку "Додаткові можливості".
 4. Відзначте пункт "Вимкнути всі додаткові можливості".

Після виконання зазначених налаштувань, перевірте, чи заробив звук.

Звук став тихим, хрипить або автоматично знижується гучність

Якщо незважаючи на те, що звук відтворюється, з ним є якісь проблеми: він хрипить, занадто тихий (причому гучність може змінюватися сама), спробуйте наступні варіанти вирішення проблеми.

 1. Зайдіть в пристрої відтворення, клікнувши правою кнопкою миші по значку динаміка.
 2. Клацніть правою кнопкою миші по влаштуванню, зі звуком з якого виникає проблема, виберіть "Властивості".
 3. На вкладці "Додаткові можливості" відзначте "Вимкнути всі додаткові можливості". Застосуйте настройки. Ви повернетеся до списку пристроїв відтворення.
 4. Відкрийте вкладку "Зв'язок" і приберіть зменшення гучності або відключення звуку при зв'язку, встановіть "Дія не потрібно".

Застосуйте зроблені настройки і перевірте, чи була вирішена проблема. Якщо немає, є ще один варіант: спробуйте через диспетчер пристроїв вибрати вашу звукову плату - властивості - оновити драйвер і встановити не "рідний" драйвер звукової плати (показати список встановлених драйверів), а один з сумісних, які Windows 10 може запропонувати сама. У даній ситуації іноді трапляється, що на «не рідних" драйвери проблема не проявляється.

додатково: перевірте, чи включена служба Windows Audio (натисніть Win + R, введіть services.msc і знайдіть службу, переконайтеся, що служба виконується і тип запуску для неї встановлений в "Автоматично".

На закінчення

Якщо ніщо з описаного так і не допомогло, рекомендую також спробувати використовувати який-небудь популярний драйвер-пак, а попередньо перевірити, а працездатні самі пристрої - навушники, колонки, мікрофон: трапляється і так, що проблема зі звуком не в Windows 10, а в них самих.

Дивіться відео: Пропал звук в windows10!? Решение. (Лютого 2020).