Що встановити замість Скайпу: 10 альтернативних месенджерів

Популярний месенджер Skype має ряд корисних функцій, серед яких можливість створення відеоконференцій, здійснення аудіозвонков і обмін файлами. Правда, конкуренти не дрімають і теж пропонують свої напрацювання для повсякденного користування. Якщо вас з якихось причин не влаштовує Skype, то саме час придивитися до аналогам цієї популярної програми, які способи забезпечити тими ж функціями і здивувати новими можливостями.

зміст

 • Чому Skype стає менш популярним
 • Кращі альтернативи Skype
  • Discord
  • Hangouts
  • WhatsApp
  • Linphone
  • Appear.in
  • Viber
  • WeChat
  • Snapchat
  • IMO
  • Talky
   • Таблиця: порівняння месенджерів

Чому Skype стає менш популярним

Пік популярності відеомессенджера припав на кінець першого десятиліття і початок нового. У 2013 році російське видання CHIP відзначило падіння затребуваності в Skype, оголосивши, що більшість користувачів мобільних пристроїв використовують більш адаптовані під їх смартфони альтернативні програми.

У 2016 році сервіс "Імхонет" провів опитування, в якому Skype поступався лідируючі позиції мессенджерам Вконтакте, Viber і WhatsApp. Частка користувачів Skype склала всього 15%, коли WhatsApp задовольнявся 22% аудиторії, а Viber 18%.

За підсумками опитування, проведеного в 2016 році, скайп зайняв 3 сходинку

У 2017 році відбувся знаменитий редизайн програми. Журналіст Брайан Кребс в своєму твіттері написав, що він став, "ймовірно, найгіршим за всю історію".

Старий інтерфейс хоч і був простакуватий, але був зручніше

Багато користувачів негативно відреагували на оновлення дизайну програми

У 2018 році дослідження газети "Ведомости" показало, що на мобільних пристроях скайп користувалися всього лише 11% з 1600 опитаних росіян. На першому місці був WhatsApp з 69% користувачів, далі слідував Viber, який виявився на смартфонах у 57% учасників опитування.

Падіння популярності колись одного з найбільш значущих месенджерів світу обумовлений поганою адаптацією під певні цілі. Так, на мобільних телефонах, виходячи зі статистики, використовуються більш оптимізовані програми. Viber і WhatsApp менше споживають енергію акумулятора і не пожирають трафік. Вони відрізняються простим інтерфейсом і мінімальною кількістю налаштувань, а громіздкий Skype викликає безліч питань у користувачів, адже ті не завжди знаходять потрібні функції.

На персональних комп'ютерах Skype поступається вузьконаправленим додатків. Discord і TeamSpeak націлені на аудиторію геймерів, які звикли спілкуватися один з одним, не виходячи з гри. Skype не завжди надійний в групових розмовах і навантажує систему своєю активністю.

Кращі альтернативи Skype

Які ж програми використовувати в якості заміни скайпу на телефонах, планшетах і персональних комп'ютерах?

Discord

Discord набирає популярність серед шанувальників комп'ютерних ігор і груп за інтересами. Програма дозволяє створювати окремі кімнати, де проходять текстові, аудіо- та відеоконференції. Інтерфейс Discord дуже простий і інтуїтивно зрозумілий. Додаток підтримує безліч налаштувань, в яких ви можете встановити параметри гучності голосу, активації мікрофону після натискання клавіші або по виникненню звуку. Мессенджер не завантажили вашу систему, тому його так часто використовують геймери. Під час гри у верхньому лівому кутку екрана Discord вкаже на те, хто з чату веде бесіду. Програма поширюється на всі популярні мобільні і комп'ютерні операційні системи, а також працює в веб-режимі.

Програма дозволяє створювати чати для проведення відео- та аудіоконференцій

Hangouts

Hangouts - сервіс від Google, що дозволяє здійснювати групові та особисті аудіо- і відеодзвінки. На персональних комп'ютерах додаток працює прямо через браузер. Вам достатньо перейти на офіційну сторінку Hangouts, внести свої дані і відправити запрошення співрозмовникам. Веб-версія синхронізується з Google+, тому всі ваші контакти автоматично перенесуться в записну книжку додатки. Для смартфонів на Android і iOS є окрема програма.

Для комп'ютерів передбачена браузерна версія програми

WhatsApp

Одне з найпопулярніших мобільних додатків, яке працює і на персональних комп'ютерах. Мессенджер прив'язується до номера вашого телефону і синхронізує контакти, тому ви відразу ж можете приступити до спілкування з тими користувачами, які теж встановили собі WhatsApp. Додаток дозволяє здійснювати відеодзвінки і аудіовизови, а також має ряд зручних налаштувань оформлення. Поширюється на персональні комп'ютери і мобільні пристрої безкоштовно. Є зручна веб-версія.

Один з найпопулярніших месенджерів на сьогоднішній день

Linphone

Додаток Linphone розвивається завдяки спільноті і користувачам. Програма має відкритий код, тому кожен може докласти руку до його розробки. Відмінною рисою Linphone є низьке споживання ресурсів вашого пристрою. Вам залишається лише зареєструватися безкоштовно в системі, щоб користуватися зручним месенджером. Додаток підтримує дзвінки на стаціонарні номери, що є його величезним плюсом.

Оскільки програма має відкритий код, програмісти можуть доопрацювати її "під себе"

Appear.in

Легка програма для створення конференцій прямо в браузері. Appear.in не має власного додатка, тому не буде займати місце на вашому персональному комп'ютері. Вам достатньо зайти на сторінку програми в інтернеті і зайняти кімнату для спілкування. Запросити інших користувачів можна по спеціальному посиланню, яка з'явиться перед вами на екрані. Дуже зручно і компактно.

Щоб почати спілкування, потрібно створити кімнату і запросити співрозмовників

Viber

Цікава програма, розробка якої ведеться вже кілька років. Програма дозволяє використовувати аудіо та відео дзвінки навіть при низькій швидкості інтернету. Додаток дозволяє урізноманітнити спілкування за допомогою численних смайлів і емодзі. Розробники продовжують розвивати продукт, покращуючи його інтерфейс, який і без того виглядає просто і доступно. Viber синхронізується з контактами вашого телефону, тим самим дозволяючи вийти на зв'язок з іншими власниками безкоштовного додатку. У 2014 році програма отримала нагороду серед додатків для обміну короткими повідомленнями в Росії.

Розробники розвивають продукт вже кілька років

WeChat

Зручне додаток, що чимось нагадує стилем оформлення WhatsApp. Програма дозволяє зв'язуватися з контактами по відео і аудіо. Цей месенджер є найпопулярнішим в Китаї. Ним користується понад мільярд людей! Програма відрізняється зручним інтерфейсом, легким використанням і багатим набором функцій. Правда, численні можливості, серед яких оплата покупок, проїзду та інше працюють тільки в Китаї.

Месенджером користуються близько 1 млрд осіб

Snapchat

Зручне мобільний додаток, яке поширене на багатьох телефонах під управлінням Android і iOS. Програма дозволяє обмінюватися повідомленнями і прикріплювати до них фотографії і відео. Головна фішка Snapchat полягає в тимчасовому зберіганні даних. Через кілька годин після відправки повідомлення з фотографією або відеофайлом медіа стає недоступно і видаляється з історії.

Додаток доступний для пристроїв з Android і iOS

IMO

Додаток IMO ідеально підійде тим, хто шукає варіант безкоштовного спілкування. Програма користується мережами 3G, 4G і Wi-Fi, щоб відправляти голосові повідомлення, використовувати відеозв'язок і пересилати файли. Для більш яскравого спілкування відкритий широкий набір емодзі і смайликів, які так популярні в сучасних чатах. Окремо варто відзначити оптимізацію для мобільних пристроїв: на них програма працює швидко і без зависань.

IMO має стандартний набір функцій месенджера

Talky

Відмінна звонилка для користувачів iOS. Додаток тільки починає розвиватися, але вже хвалиться відмінними можливостями і широким функціоналом. Перед користувачами відкриваються численні настройки в мінімалістичному інтерфейсі. Одночасно в конференції можуть брати участь до 15 осіб. Користувач здатний відображати не тільки картинку зі своєї веб-камери, але і вид екрану телефону. Для власників комп'ютера і пристроїв на Android доступна веб-версія, яка постійно оновлюється.

В одній конференції одночасно можуть брати участь 15 осіб

Таблиця: порівняння месенджерів

АудіозвонкіВідео викликвідеоконференціїобмін файламиПідтримка на ПК / смартфоні
Discord
безкоштовно
++++Windows, macOS, Linux, веб / Android, iOS
Hangouts
безкоштовно
++++веб / Android, iOS
WhatsApp
безкоштовно
++++Windows, macOS, веб / Android, iOS
Linphone
безкоштовно
++-+Windows, macOS, Linux / Android, iOS, Windows 10 Mobile
Appear.in
безкоштовно
+++-веб / Android, iOS
Viber
безкоштовно
++++Windows, macOS, веб / Android, iOS
WeChat++++Windows, macOS, веб / Android, iOS
Snapchat---+- / Android, iOS
IMO++-+Windows / Android, iOS
Talky++++веб / iOS

Популярний додаток Skype - не єдина в своєму роді якісна і високотехнологічна програма. Якщо вас не влаштовує цей месенджер, то придивіться до більш сучасним і не менш функціональним аналогам.

Дивіться відео: Как вернутьоткатить старую версию Skype в 2019? Просто! (Грудень 2019).