Як створити ISO образ диска. Створення образу захищеного диска

Добрий день.

Відразу обмовлюся, що дана стаття ніяк не спрямована на поширення незаконних копій дисків.

Думаю, що у кожного користувача зі стажем є десятки, а то і сотні дисків CD і DVD. Зараз все їх зберігати поруч з комп'ютером або ноутбуком не так актуально - адже на один HDD, розміром з невеликий блокнот, можна помістити сотні таких дисків! Тому, дуже не погана ідея - створити образи зі своїх колекцій дисків і перенести їх на жорсткий диск (наприклад, на зовнішній HDD).

Так само дуже актуальна тема створення образів при установці Windows (наприклад, щоб скопіювати інсталяційний диск Windows в образ ISO, а потім з нього зробити системну флешку). Тим більше, якщо у вас на ноутбуці або нетбуці немає приводу дисків!

Так само часто створювати образи може стане в нагоді любителям ігор: диски з часом дряпаються, починають погано читатися. В результаті від інтенсивного використання - диск з улюбленою грою може просто перестати читатися, і диск потрібно буде купувати заново. Щоб цього уникнути, простіше один раз гру прочитати в образ, а потім запускати гру вже з цього образу. До того ж, диск в приводі під час роботи сильно шумить, що багатьох користувачів дратує.

І так, мабуть приступимо до головного ...

зміст

 • 1) Як створити ISO образ диска
  • CDBurnerXP
  • Alcohol 120%
  • UltraISO
 • 2) Створення образу з захищеного диска
  • Alcohol 120%
  • Nero
  • CloneCD

1) Як створити ISO образ диска

Образ такого диска зазвичай створюють з незахищених від копіювання дисків. Наприклад, диски з MP3 файлами, диски з документами та ін. Для цього немає потреби копіювати "структуру" доріжок диска і всяку службову інформацію, а значить образ такого диска буде менше займати місця, ніж образ захищеного диска. Зазвичай для таких цілей використовують образ формату ISO ...

CDBurnerXP

Офіційний сайт: //cdburnerxp.se/

Дуже проста і багатофункціональна програма. Дозволяє створювати диски з даними (MP3, диски з документами, аудіо- та відео-диски), крім цього може створювати образи і записувати образи ISO. Цим і займемося ...

1) Спочатку в головному вікні програми потрібно вибрати опцію "Копіювати диск".

Головне вікно програми CDBurnerXP.

2) Далі в настройках копіювання необхідно вказати параметри кількості:

- привід: CD-Rom куди був вставлений CD / DVD диск;

- місце для збереження образу;

- тип образу (в нашому випадку ISO).

Налаштування параметрів копіювання.

3) Власне залишилося тільки почекати, поки образ ISO не буде створена. Час копіювання залежить від швидкості вашого приводу, розміру копируемого диска і його якості (якщо диск подряпаний - швидкість копіювання буде нижче).

Процес копіювання диска ...

Alcohol 120%

Офіційний сайт: //www.alcohol-soft.com/

Це одна з кращих програм для створення і емуляції образів. Підтримує, до речі, всі найпопулярніші образи дисків: iso, mds / mdf, ccd, bin тощо. Програма підтримує російську мову, і єдиним її недоліком, мабуть, є те, що вона не безкоштовна.

1) Для створення образу ISO в Alcohol 120% потрібно в головному вікні програми натиснути на функцію "Створення образів".

Alcohol 120% - створення образу.

2) Потім потрібно вказати CD / DVD накопичувач (куди вставлений копіюється диск) і натиснути кнопку "далі".

Вибір приводу і налаштувань копіювання.

3) І останній крок ... Вибрати місце, куди буде збережений образ, а так само вказати сам тип образу (в нашому випадку - ISO).

Alcohol 120% - місце для збереження образу.

Після натискання кнопки "Старт" програма приступить до створення образу. Час копіювання може сильно відрізнятися. Для CD диска, приблизно, це час одно 5-10 хв., Для DVD -10-20 хв.

UltraISO

Сайт розробника: //www.ezbsystems.com/enindex.html

Не міг не згадати про цю програму, адже вона дна з найпопулярніших програм для роботи з образами ISO. Без неї, як правило, не обходиться при:

- установці Windows і створення завантажувальних флешок і дисків;

- при редагування образів ISO (а вона може це робити досить легко і швидко).

До того ж UltraISO, дозволяє в 2 кліка мишкою зробити образ будь-якого диска!

1) Після запуску програми потрібно перейти в розділ "ІНТСРУМЕНТ" і вибрати опцію "Створити образ CD ...".

2) Потім залишиться тільки вибрати привід CD / DVD, місце куди буде збережений образ і тип самого образу. Що примітно, крім створення ISO образу, програма може створити: bin, nrg, стислий iso, mdf, ccd образи.

2) Створення образу з захищеного диска

Такі образи зазвичай створюють з дисків з іграми. Справа в тому, що багато виробників ігор, захищаючи свою продукцію від піратів, роблять так, що без оригінального диска не погіршує ... Тобто для запуску гри - диск необхідно вставити в привід. Якщо у вас немає реального диска-то гру ви не запустите ....

Тепер уявімо ситуацію: за комп'ютером працюють кілька людей і у кожного своя улюблена гра. Диски постійно переставляються і з часом вони зношуються: на них з'являються подряпини, швидкість читання погіршується, а потім вони можуть перестати читатися зовсім. Щоб цьог оне було, можна створити образ і використовувати його. Тільки для створення такого образу, знадобитися включити деякі опції (якщо створити звичайний спосіб ISO - то при запуску, гра видасть просто помилку про те, що немає реального диска ...).

Alcohol 120%

Офіційний сайт: //www.alcohol-soft.com/

1) Як і в першій частині статті насамперед запускаєте опцію створення образу диска (в меню зліва, перша вкладка).

2) Потім потрібно вибрати привід диска і задати налаштування копіювання:

- пропуск помилок читання;

- покращене сканування секторів (A.S.S.) фактор 100;

- читання неоднорідними даних з поточного диска.

3) У цьому випадку формат образу буде MDS - в нього програма Alcohol 120% прочитає неоднорідними дані диска, які в наслідку допоможуть запускати захищену гру без реального диска.

До речі, розмір образу при такому копіюванні буде більше реального обсягу диска. Наприклад, на основі ігрового диска CD розміром в 700 Мб буде створений образ розміром в ~ 800 Мб.

Nero

Офіційний сайт: //www.nero.com/rus/

Nero - це не одна програма для запису дисків, це цілий комплекс програм для роботи з дисками. За допомогою Nero ви можете: створювати будь-які диски (аудіо і відео, з документами та ін.), Конвертувати відео, створювати обкладинки до дисків, редагувати аудіо і відео і т.д.

Покажу на прикладі NERO 2015 року, як відбувається створення образу в цій програмі. До речі, для образів вона використовує свій формат: nrg (його читають все популярний програми для роботи з образами).

1) Запускаємо Nero Express і вибираємо розділ "Образ, проект ...", далі функцію "Копіювати диск".

2) У вікні завдання налаштувань зверніть увагу на наступне:

- зліва вікна є стрілочка з додатковими настройками - включите галочку "Читати дані субканала";

- виберіть привід з якого будуть читати дані (в даному випадку привід, куди вставлений реальний CD / DVD диск);

- І останнє, що потрібно вказати - це привід джерело. Якщо ви диск копіюєте в образ - то потрібно вибрати Image Recorder.

Налаштування копіювання захищеного диска в Nero Express.

3) При копіювання Nero запропонує вам вибрати місце для збереження образу, а так само його тип: ISO або NRG (для захищених дисків вибирайте формат NRG).

Nero Express - вибір типу образу.

CloneCD

Розробник: //www.slysoft.com/en/clonecd.html

Невелика утиліта для копіювання дисків. Була дуже популярна свого часу, хоча багато хто використовує її і зараз. Справляється з більшістю видів захистів дисків. Відмінною рисою програми є її простота, поряд з великою ефективністю!

1) Для створення образу, запустіть програму і натисніть кнопку "Читання CD в файл-образ".

2) Далі потрібно вказати програмі привід, в який вставлений компакт диск.

3) Наступний крок - вказати програмі тип копійованого диска: від цього залежать параметри з якими CloneCD буде копіювати диск. Якщо диск ігровий: виберіть цей тип.

4) Ну і останнє. Залишилося вказати місце-розташування образу і включити галочку Cue-Sheet. Це потрібно для того, щоб був створений файл .cue з індексного картою, яка дозволить працювати з образом іншим додаткам (тобто сумісність образу буде максимальною).

Усе! Далі програма приступить до копіювання, залишиться тільки почекати ...

CloneCD. Процес копіювання CD диска в фай-образ.

PS

На цьому стаття по створенню образів завершена. Думаю, що представлених програм більш ніж достатньо, щоб перевести свою колекцію дисків на жорсткий диск і швидко знаходити ті чи інші файли. Все таки, вік звичайних дисків CD / DVD добігає кінця ...

До речі, чим ви копіюєте диски?

Успіхів!

Дивіться відео: Как правильно копировать CDDVD диски (Лютого 2020).