Як захопити відео з екрану і відредагувати його (2 в 1)

Доброго дня.

"Краще один раз побачити, ніж сто разів почути" - так говорить народна мудрість. І на мій погляд, вона 100% правильна.

Насправді, багато речей простіше пояснити людині, показавши, як це робиться на своєму прикладі, записавши для нього відео зі свого екрану, робочого столу (Ну або скріншоти з поясненнями, як це роблю я на своєму блозі). Зараз для захоплення відео з екрану є десятки і навіть сотні програм (Так само, як і для зняття скріншотів), Але багато хто з них не містять в собі хоч трохи зручних редакторів. Таким чином доводиться зберігати запис, потім відкривати її, редагувати, знову зберігати.

Не самий хороший підхід: по-перше, втрачається час (а якщо вам потрібно зняти сотню відео і зробити в них правки ?!); по-друге, втрачається якість (при кожному збереженні відео); по-третє, починає збиратися ціла рота програм ... Загалом, хочу розібратися з цією проблемою в цій міні інструкції. Але про все по порядку ...

Софт для запису відео, що відбувається на екрані (чудова 5-ка!)

Більш докладно про програми для запису відео з екрану розказано в цій статті: Тут я приведу лише короткі відомості про софт, достатні для рамок цієї статті.

1) Movavi Screen Capture Studio

Сайт: //www.movavi.ru/screen-capture/

Вкрай зручна програма, що поєднує в собі відразу 2 в 1: запис відео і його редагування (збереження в різноманітних форматах само собою). Що найбільше підкуповує - спрямованість на користувача, користуватися програмою настільки просто, що розбереться навіть людина, яка ніколи не працював ні з якими відео-редакторами! До речі, при установці зверніть увагу на галочки: в установнику програми є галочки на сторонній софт (краще їх зняти). Програма платна, але для тих, хто збирається часто працювати з відео - ціна більш, ніж доступна.

2) Fastone

Сайт: //www.faststone.org/

Дуже проста програма (причому, безкоштовна), що володіє великими можливостями по зняттю відео і скріншотів з екрану. Є деякі інструменти для редагування, правда, не такі як у першій, але все ж. Працює у всіх версіях Windows: XP, 7, 8, 10.

3) UVScreenCamera

Сайт: //uvsoftium.ru/

Простенька програма для запису відео з екрану, є деякі інструменти для редагування. Кращу якість в ній вдається досягти, якщо записувати відео в її "рідний" формат (який прочитати зможе тільки ця програма). Спостерігаються проблеми з записом звуку (якщо він вам не потрібен, можете сміливо вибирати цю "софтинку").

4) Fraps

Сайт: //www.fraps.com/download.php

Безкоштовна програма (і, до речі, одна з кращих!) Для запису відео з ігор. Розробники впровадили в програму свій кодек, який стискає швидко відео (правда, стискає слабо, тобто розмір ролика виходить великий). Таким чином, ви можете записати те як ви граєте, а потім відредагувати це відео. Завдяки такому підходу розробників - вести запис відео можна навіть на відносно слабких комп'ютерах!

5) HyperCam

Сайт: //www.solveigmm.com/ru/products/hypercam/

Ця програма непогано захоплює зображення з екрану і звук і зберігає їх в різноманітні формати (MP4, AVI, WMV). Можна створювати відео-презентації, кліпи, ролики і т.д. Програму можна встановити на флешку. З мінусів - програма платна ...

Процес захоплення відео з екрану і його редагування

(На прикладі програми Movavi Screen Capture Studio)

програма Movavi Screen Capture Studio була вибрана не випадково - справа в тому, що в ній, щоб почати записувати відео, потрібно натиснути всього лише дві кнопки! Перша кнопка, до речі, однойменна, представлена ​​на скріншоті нижче ( "захоплення екрану").

Далі перед вами постане просте вікно: будуть показані кордону зйомки, в нижній частині вікна представлені настройки: звук, курсор, область захоплення, мікрофон, ефекти та ін. (Скріншот нижче).

У більшості випадків, тут досить вибрати область записи і налаштувати звук: наприклад, попутно можна включити мікрофон і коментувати свої дії. Потім для початку запису натисніть кнопку REC (Помаранчева).

Пару важливих моментів:

1) Демонстраційна версія програми дозволяє записувати відео в перебігу 2-х хвилин. "Війну і Мир» не запишеш, але багато моментів цілком можна встигнути показати.

2) Ви можете налаштовувати частоту кадрів. Наприклад, виберіть 60 кадрів в секунду для високоякісного відео (до речі, популярний формат останнім часом і не багато програм дозволяють вести запис в такому режимі).

3) Звук можна захоплювати практично з будь-яких аудіо-пристроїв, наприклад: колонки, динаміки, навушники, дзвінки в Skype, звуки інших програм, мікрофони, MIDI-пристрої і т.д. Подібні можливості взагалі унікальні ...

4) Програма може запам'ятовувати і показувати ваші натиснуті кнопки на клавіатурі. Так само програма легко подсчвечівает ваш курсор мишки, щоб користувачеві легко було переглядати відзняте відео. До речі, навіть гучність клацання мишки можна відрегулювати.

Після того, як зупиніть запис, перед вами постане вікно з результатами і пропозицією зберегти або відредагувати відео. Рекомендую, перед тим, як зберегти, додати якісь ефекти або хоча б превью (щоб Вам самим через півроку згадати, про що цей ролик :)).

Далі відзняте відео буде відкрито в редакторі. Редактор класичного типу (багато редакторів відео виконані в схожому стилі). В принципі, все інтуїтивно-зрозуміло і розібратися не складе труднощів (тим більше, що програма ПОВНІСТЮ російською мовою - це, до речі, ще один аргумент на користь її вибору). Вид редактора представлений на скріншоті нижче.

вікно редактора (клікабельно)

Як додати титри до зробленого відео

Досить популярне питання. Титри допомагають відразу зрозуміти глядачеві, про що це відео, хто його зняв, побачити якісь особливості про нього (в залежності від того, що ви в них напишіть :)).

Титри в програмі досить легко додати. Коли ви перейдіть в режим редактора (тобто натиснете кнопку "редагувати" після захоплення відео), зверніть увагу на колонку зліва: там буде кнопка "Т" (тобто титри, см. Скріншот нижче).

Далі просто виберіть зі списку потрібний вам титр і перенесіть його (за допомогою мишки) в кінець або початок свого відео (до речі, при виборі якого-небудь титру - програма автоматично програє його, щоб ви могли оцінити, чи підійде він вам. Дуже зручно! ).

Щоб додати в титри свої дані - просто клацніть 2-рази лівою кнопкою мишки по титру (скріншот нижче) і в вікні перегляду відео ви побачите невелике вікно редактора, де і можна ввести свої дані. До речі, крім введення даних, можна змінити розмір самих титрів: для цього просто утримуйте ліву кнопку мишки і тягніть за край кордону вікна (в общем-то, як і в будь-який інший програмі).

Редагування титрів (клікабельно)

Важливо! У програмі також є можливість накладення:

- фільтрів. Ця штука корисна, якщо ви, наприклад, вирішили зробити відео чорно-білим, або освітлити його та ін. У програмі є кілька видів фільтрів, при виборі кожного з них - вам показується приклад, як змінитися відео при його накладення;

- Переходів. Це можна використовувати, якщо ви хочете розрізати ролик на 2 частини або навпаки склеїти 2 ролика, а між ними додати який-небудь цікавий момент з вицвітанням або плавним з'їздом одного відео і появою іншого. Ви, напевно, часто таке бачили в інших відеороликах або фільмах.

Фільтри і переходи накладаються на відео аналогічно титрів, які розглянуті трохи вище (тому на них увагу на загострюю).

збереження відео

Коли відео буде змінено як вам потрібно (додані фільтри, переходи, титри тощо. Моменти) - залишиться просто натиснути кнопку "Зберегти": далі вибрати настройки збереження (Для початківців можна навіть нічого не міняти, програма за замовчуванням виставляє оптимальні настройки) і натиснути кнопку "Старт".

Потім побачите приблизно таке вікно, як на скріншоті нижче. Тривалість процесу збереження залежить від вашого відео: його тривалості, якості, кількості накладених фільтрів, переходів тощо. (Ну і звичайно, від потужності ПК). В цей час бажано не запускати інших сторонніх ресурсномістких завдань: ігор, редакторів і т.д.

Ну і, власне, коли відео буде готове - ви зможете його відкрити в будь-якому програвачі та подивитися свій відео-урок. До речі, нижче представлені властивості отриманого відео - нічим не відрізняється від звичайного ролика, який можна зустріти в мережі.

Таким чином, використовуючи подібну програму, можна швидко і якісно відзняти цілу серію відео та відредагувати його належним чином. При "набитою" руці відео вийдуть дуже якісними, прямо як у досвідчених "ролико-творців" :).

На цьому у мене все, Успіху і трохи терпіння (воно, іноді, потрібно при роботі з відео-редакторами).

Дивіться відео: 7 Valuable Sailing Tips For Bluewater SailboatsHOW TO STOP LEAKS ON SAILBOATSPatrick Childress #25 (Лютого 2020).