Як змінити розмір розділу жорсткого диска без форматування в Windows 7/8?

Добрий день.

Досить часто при установці Windows, особливо починаючі користувачі, допускають одну невелику помилку - вказують "неправильні" розміри розділів жорсткого диска. В результаті, через певний час системного диска C стає мало, або локального диска D. Щоб поміняти розміри розділу жорсткого диска потрібно:

- або перевстановити ОС Windows заново (зрозуміло з форматуванням і втратою всіх налаштувань і інформації, але зате спосіб простий і швидкий);

- або встановити спеціальну програму для роботи з жорстким диском і виконати ряд нехитрих операцій (при цьому варіанті не втрачаєте інформацію *, зате більш тривалий час по часу).

У цій статті я б хотів зупинитися на другому варіанті і показати, як змінити розмір системного розділу C жорсткого диска без форматування і перевстановлення Windows (до речі, в Windows 7/8 є вбудована функція зміни розміру диска, і до речі, вельми не погана. Правда, функцій в порівнянні зі сторонніми програмами, в ній замало ...).

зміст

  • 1. Що потрібно для роботи?
  • 2. Створення завантажувальної флешки + настройка біоса
  • 3. Зміна розміру розділу C жорсткого диска

1. Що потрібно для роботи?

Взагалі, проводити таку операцію, як зміна розділів, краще і безпечніше не з під Windows, а завантажившись з завантажувального диска або флешки. Для цього нам і знадобитися: безпосередньо сама флешка + програма для редагування HDD. Про це трохи нижче ...

1) Програма для роботи з жорстким диском

В цілому, програм для роботи з жорсткими дисками сьогодні в мережі десятки (якщо не сотні). Але одні з кращих, на мій скромний погляд, це:

  1. Acronis Disk Director (посилання на оф. Сайт)
  2. Paragon Partition Manager (посилання на оф. Сайт)
  3. Paragon Hard Disk Manager (посилання на оф. Сайт)
  4. EaseUS Partition Master (посилання на оф. Сайт)

Зупинитися в сьогоднішньому пості я б хотів на одній з цих програм - EaseUS Partition Master (один з лідерів в своєму сегменті).

EaseUS Partition Master

Основні її переваги:

- підтримка всіх ОС Windows (XP, Vista, 7, 8);

- підтримка більшості типів дисків (включаючи диски більше 2 ТБ, підтримка MBR, GPT);

- підтримка російської мови;

- швидке створення завантажувальних флешок (що нам і потрібно);

- досить швидка і надійна робота.

2) Флешка або диск

У своєму прикладі я зупинився на флешці (по-перше, з нею працювати зручніше; USB порти є на всіх комп'ютерах / ноутбука / нетбуках на відміну від того ж CD-Rom'а; ну і, по-третє, комп'ютер з флешкою ​​працює швидше , ніж з диском).

Флешка підійде будь-яка, бажано не менше 2-4 ГБ.

2. Створення завантажувальної флешки + настройка біоса

1) Завантажувальна флешка за 3 кроки

При використанні програми EaseUS Partition Master - створити завантажувальний флешку простіше простого. Для цього потрібно просто вставити флешку в USB порт і запустити програму.

Увага! Скопіюйте з флешки всі важливі дані, в процесі роботи вона буде відформатована!

Далі в меню "Сервіс" потрібно вибрати функцію "створити завантажувальний диск WinPE".

Потім зверніть увагу на вибір диска для запису (при неуважності можна запросто відформатувати іншу флешку або диск, якщо вони у вас підключені до портів USB. Взагалі, бажано перед роботою відключити "сторонні" флешки, щоб випадково не переплутати їх).

Після 10-15 хв. програма запише флешку, до речі, про що сповістить спеціальне вікно, що все пройшло успішно. Після цього можна переходити до налаштувань біоса.

2) Налаштування біоса для завантаження з флешки (на прикладі AWARD BIOS)

Типова картина: записали завантажувальну флешку, вставили її в USB порт (до речі, потрібно вибрати USB 2.0, 3.0 - позначений синім кольором), включили комп'ютер (або перезавантажили його) - а нічого не відбувається, окрім завантаження ОС.

Завантаження ОС Windows XP

Що робити?

При включенні комп'ютера натискайте на кнопку Delete або F2, Поки не з'явитися синій екран з різними написами (це і є Биос). Власне, нам тут потрібно поміняти всього лише 1-2 параметра (залежить від версії Биос. Більшість версій дуже схожі один на одного, так що не лякайтеся, якщо побачите, трохи інші написи).

Нас буде цікавити розділ BOOT (завантаження). У моїй версії Биос ця опція знаходиться в розділі "Advanced BIOS Features"(Друга за списком).

В цьому розділі нас цікавить пріоритет завантаження: тобто з чого комп'ютер буде завантажуватися в першу чергу, з чого в другу і т.д. За замовчуванням, зазвичай, в першу чергу перевіряється CD Rom (якщо він є), Floppy (якщо він той же є, до речі, там де його немає - в Біос все одно може бути дана опція) і т.д.

Наша задача: поставити на перше місце перевірку на завантажувальні записи USB-HDD (Саме так і називається завантажувальний флешка в Біос). У моїй версії Биос для цього потрібно просто вибрати зі списку з чого грузиться в першу чергу, потім натиснути на Enter.

Як повинна виглядати чергу завантаження, після внесених змін?

1. Завантаження з флешки

2. Завантаження з HDD (див. Скріншот нижче)

Після цього вийдіть з Биос зі збереженням налаштувань (вкладка Save & Exit setup). У багатьох версіях Биос дана можливість доступна, наприклад, по кнопці F10.

Після перезавантаження комп'ютера, якщо настройки були зроблені правильно, він повинен почати грузиться з нашої флешки ... Що робити далі, див. Наступний розділ статті.

3. Зміна розміру розділу C жорсткого диска

Якщо завантаження з флешки пройшла нормально, ви повинні побачити вікно, як на скріншоті нижче, з усіма вашими жорсткими дисками підключеними до системи.

У моєму випадку це:

- Диск C: і F: (один реальний жорсткий диск розбитий на два розділи);

- Диск D: (зовнішній жорсткий диск);

- Диск E: (завантажувальна флешка з якої була проведена завантаження).

Завдання перед нами: змінити розмір системного диска C :, а саме збільшити його (без форматування і втрати інформації). У цьому випадку спочатку вибираємо диск F: (диск з якого хочемо взяти вільне місце) і натискаємо кнопку "змінити / перемістити розділ".

Далі дуже важливий момент: повзунок потрібно зрушити зліва (а не праворуч)! Див. Скріншот нижче. До речі, картинками і цифрами дуже наочно видно, скільки місця можна звільнити.

Ось що у нас вийшло. У своєму прикладі я звільнив місця на диску F: приблизно на 50 ГБ (їх потім і додамо до системного диску C :).

Далі наше звільнене місце буде позначено як і розмічений розділ. Створимо розділ на ньому, нам абсолютно не має значення яка буква буде у нього і як він буде називатися.

Налаштування розділу:

- логічний розділ;

- файлова система NTFS;

- буква диска: будь-яка, в даному прикладі L :;

- розмір кластера: за замовчуванням.

Тепер у нас є три розділи на жорсткому диску. Два з них можна об'єднати. Для цього клацаємо по диску, до якого ми хочемо додати вільне місце (в нашому прикладі по диску C :) і вибираємо опцію об'єднання розділу.

Під сплив вікні помічаємо галочками, які розділи будуть об'єднані (в нашому прикладі диск C: і диск L :).

Програма автоматично перевірить дану операцію на предмет помилок і можливості провести об'єднання.

Приблизно через 2-5 хв., Якщо все пройде нормально, ви побачите наступну картинку: у нас знову на жорсткому диску два розділи C: і F: (тільки розмір диска C: виріс на 50 ГБ, а розмір розділу F: зменшився, відповідно , на 50 ГБ).

Залишилося тільки натиснути кнопку проведення змін і чекати. чекати, до речі, буде потрібно досить тривалий час (близько години - двох). В цей час краще не чіпати комп'ютер, і бажано, щоб не сталося відключення світла. На ноутбуці, в цьому плані, операція проходить куди безпечніше (якщо що, заряду батарей цілком достатньо для завершення переразбівкі).

До речі, за допомогою даної флешки можна досить багато всього виконати з HDD:

- форматувати різні розділи (в тому числі і дисків на 4 ТБ);

- провести розбивку неразмеченное області;

- провести пошук видалених файлів;

- копіювати розділи (резервна копія);

- мігрувати на SSD;

- дефрагментировать жорсткий диск і ін.

PS

Який би ви варіант зміни розмірів розділів жорсткого диска не обрали - пам'ятайте, завжди потрібно робити резервну копію даних при роботі з HDD! Завжди!

Навіть найбезпечніші з безпечних утиліт, за певних збіги обставин, можуть "накоїти справ".

На цьому все, всім успішної роботи!

Дивіться відео: Создание раздела жесткого диска при установки windows 7, 8, 10. (Лютого 2020).