Установка Windows 8.1 з флешки на ноутбук Acer Aspire

Доброго дня!

У сьогоднішній статті хочу поділитися досвідом установки "новомодної" Windows 8.1 на досить стару модель ноутбука Acer Aspire (5552g). Багатьох користувачів відштовхує установка нових ОС через можливу проблеми з драйверами, про це, до речі, теж пару слів в статті приділено.

Весь процес, умовно, можна розбити на 3 етапи: це підготовка завантажувальної флешки; настройка Биос; і безпосередньо сама установка. В принципі, так і буде побудована дана стаття ...

Перед установкою: збережіть всі важливі файли і документи на інші носії (флешки, жорсткі диски). Якщо жорсткий диск у вас розбитий на 2 розділу, то можна з системного розділу C скопіювати файли на локальний диск D (при установці, зазвичай, форматують тільки системний розділ C, на якому раніше була встановлена ​​ОС).

Піддослідний ноутбук для установки Windows 8.1.

зміст

  • 1. Створення завантажувальної флешки з Windows 8.1
  • 2. Налаштування bios ноутбука Acer Aspire на завантаження з флешки
  • 3. Установка Windows 8.1
  • 4. Пошук і установка драйверів для ноутбука

1. Створення завантажувальної флешки з Windows 8.1

Принцип створення завантажувальної флешки з Windows 8.1 нічим не відрізняється від створення флешки з Windows 7 (про це раніше була замітка).

Що потрібно: Образ з ОС Windows 8.1 (докладніше про образах ISO), флешка від 8 Гб (на меншу просто може не поміститися образ), утиліта для запису.

Використовувана флешка - Kingston Data Traveler 8Gb. Давно валялася на полиці без діла ...

Що стосується утиліти для запису, найкраще скористатися однією з двох: Windows 7 USB / DVD download tool, UltraIso. У цій статті розглянемо, як створити завантажувальний флешку в програмі Windows 7 USB / DVD download tool.

1) Скачуєте і встановлюєте утиліту (посилання трохи вище).

2) Запускаєте утиліту і вибираєте образ диска ISO з Windows 8, який ви збираєтеся встановлювати. Потім утиліта попросить вказати флешку і підтвердити запис (до речі, дані з флешки будуть видалені).

3) В загальному, чекаєте появи повідомлення про те, що завантажувальний флешка успішна створена (Status: Backup completed - см. Скріншот нижче). За часом займає приблизно 10-15 хв.

2. Налаштування bios ноутбука Acer Aspire на завантаження з флешки

За замовчуванням, зазвичай, у багатьох версіях Bios завантаження з флешки в "пріоритеті завантаження" знаходиться на передостанніх місцях. Тому, ноутбук спочатку намагається завантажитися з жорсткого диска і до перевірки завантажувальних записів флешки просто не доходить. Нам же потрібно поміняти пріоритет завантаження і зробити так, щоб ноутбук спочатку перевірив флешку і спробував з неї завантажитися, а потім тільки дійшов до жорсткого диска. Як це зробити?

1) Зайти в налаштування Bios.

Щоб це зробити, уважно подивіться на вікно вітання ноутбука, коли ви його включаєте. На першому "чорному" екрані завжди показується кнопка входу в настройки. Зазвичай ця кнопка "F2" (або "Delete").

До речі, перед включенням (або перезавантаженням) ноутбука, бажано флешку вже вставити в роз'єм USB (так ви зможете наочно побачити який рядок потрібно посунути).

Для входу в настройки Bios потрібно натиснути кнопку F2 - см. Нижній лівий кут.

2) Перейти в розділ Boot і поміняти пріоритет.

За замовчуванням, розділ Boot являє собою наступну картину.

Розділ boot, ноутбук Acer Aspire.

Нам потрібно, щоб рядок з нашої флешкою ​​(USB HDD: Kingston Data Traveler 2.0) стала на першому місці (див. Скріншот нижче). Для переміщення рядка в меню праворуч вказані кнопки (в моєму випадку F5 і F6).

Внесені настройки в розділ Boot.

Після цього просто зберігаєте внесені настройки і виходите з Bios (шукайте напис Save and Exit - в нижній частині вікна). Ноутбук йде на перезавантаження, після якої почнеться установка Windows 8.1 ...

3. Установка Windows 8.1

Якщо завантаження з флешки пройшла успішно, то перше що ви побачите - це швидше за все вітання Windows 8.1 і пропозиція почати процес установки (залежить від вашого інсталяційного образу диска).

Загалом, з усім погоджуєтеся, мова установки вибирайте "росіянин" і натискайте далі, поки перед вами не постане вікно "тип установки".

Тут важливо вибрати другий пункт "Вибіркова - установка Windows для досвідчених користувачів".

Далі має з'явитися вікно з вибором диска, для установки Windows. Багато по різному встановлюють, я рекомендую зробити так:

1. Якщо у вас новий жорсткий диск і на ньому немає ще ніяких даних - створіть на ньому 2 розділу: один системний 50-100 Гб, і другий - локальний під різний дані (музику, ігри, документи та ін.). У випадку з проблемами і перевстановлення Windows - втрачати інформацію ви будете тільки з системного розділу C - а на локальній диску D - все залишатиметься в цілості й схоронності.

2. Якщо у вас старий диск і він був розбитий на 2 частини (диски C з системою і диск D - локальний) - то відформатуйте (як я на зображенні нижче) системний розділ і виберіть його в якості установки ОС Windows 8.1. Увага - всі дані на ньому будуть видалені! Заздалегідь збережіть всю потрібну інформацію з нього.

3. Якщо у вас один розділ на якому раніше була встановлена ​​ОС Windows і на ньому ж знаходяться всі ваші файли - можливо варто подумати про форматування і розбитті диска на 2 розділу (дані будуть видалені, попередньо потрібно зберегти). Або - створити ще один розділ без форматування за рахунок вільного місця на диску (так можуть робити деякі утиліти).

Загалом - це не найвдаліший варіант, рекомендую все ж переходити до двох розділів на жорсткому диску.

Форматування системного розділу жорсткого диска.

Після вибору розділу під установку, відбувається безпосередньо сам процес установки Windows - копіювання файлів, їх розпакування і підготовка до налаштування ноутбука.

Поки копіюються файли - спокійно чекаємо. Далі має з'явитися вікно про перезавантаження ноутбука. Тут важливо зробити одну дію - вийняти флешку з usb порту. Навіщо?

Справа в тому, що після перезавантаження - ноутбук знову почне завантажуватися з флешки, а не з жорсткого диска, куди були скопійовані файли. Тобто процес установки почнеться з самого початку - знову потрібно буде обирати мову установки, розділ диска та ін., а нам потрібна не нова установка, а її продовження

Виймаємо флешку з usb порту.

Після перезавантаження, Windows 8.1 продовжить установку і почне налаштовувати ноутбук під вас. Тут ніколи, як правило, проблем не виникає - потрібно буде ввести ім'я комп'ютера, вибрати до якої мережі хочете підключитися, настроїти обліковий запис та ін. Частина кроків можна пропустити і перейти до їх настройки вже після процесу установки.

Налаштування мережі при установці Windows 8.1.

Загалом, хвилин через 10-15, після того, як Windows 8.1 буде налаштована - ви побачите звичний "робочий стіл", "мій комп'ютер" і ін. ...

"Мій комп'ютер" в Windows 8.1 називається тепер "Цей комп'ютер".

4. Пошук і установка драйверів для ноутбука

На офіційному сайті драйверів для ноутбука Acer Aspire 5552G для Windows 8.1 - немає. Але насправді - це не є великою проблемою ...

Ще раз порекомендую цікавий пакет драйверів Driver Pack Solution (Буквально через 10-15 хв. У мене були всі драйвера і можна було приступати до повноцінної роботи за ноутбуком).

Як користуватися цим пакетом:

1. Скачуєте і встановлюєте програму Daemon Tools (або аналогічну для відкриття образів ISO);

2. Скачуєте образ диска з драйверами Driver Pack Solution (важить пакет багато - 7-8 Гб, але один раз скачаєте і завжди буде під рукою);

3. Відкриваєте образ в програмі Daemon Tools (або в будь-який інший);

4. Запускаєте програму з образу диска - вона сканує ваш ноутбук і пропонує встановити список відсутніх драйверів і важливих програм. Я, наприклад, просто натискаю зелену кнопку - оновити всі драйвера і програми (див. Скріншот нижче).

Установка драйверів з пакета Driver Pack Solution.

PS

У чому перевага Windows 8.1 перед Windows 7? Особисто я не помітив жодного плюса - крім вищих системних вимог ...

Дивіться відео: Удаление Windows 8 и установка Windows 7 c USB флешки - Acer Aspire (March 2020).