Як перенести Windows з HDD на диск SSD (або інший жорсткий диск)

Добрий день.

При покупці нового жорсткого диска або SSD (твердотільного накопичувача) завжди постає питання, що робити: або встановлювати на диск Windows "з нуля", або перенести на нього вже робочу ОС Windows, зробивши її копію (клон) зі старого вінчестера.

У цій статті я хочу розглянути швидкий і простий спосіб, як перенести Windows (актуально для Windows: 7, 8 і 10) зі старого диска ноутбука на новий SSD (в своєму прикладі я буду переносити систему з HDD на SSD, але принцип перенесення буде однаковий і для HDD -> HDD). І так, почнемо розбиратися по порядку.

1. Що потрібно для перенесення Windows (підготовка)

1) Програма AOMEI Backupper Standard.

Офіційний сайт: //www.aomeitech.com/aomei-backupper.html

Мал. 1. Aomei backupper

Чому саме вона? По-перше, користуватися їй можна безкоштовно. По-друге, в ній є всі необхідні функції для перенесення Windows з одного диска на інший. По-третє, працює вона дуже швидко і, до речі, вельми добре (не пам'ятаю, щоб зустрічав якісь помилки і збої при роботі).

Єдиний недолік - інтерфейс англійською мовою. Але тим не менше, навіть для тих, хто погано володіє англійською - буде все досить інтуїтивно зрозуміло.

2) Флешка або CD / DVD диск.

Флешка буде потрібна для запису на неї копії програми, щоб з неї можна було завантажитися після заміни диска на новий. Оскільки в цьому випадку новий диск - буде чистий, а старого в системі вже не буде - грузиться ні з чого ...

До речі, якщо у вас велика флешка (на 32-64 ГБ, то, можливо, на неї ж можна буде записати і копію Windows). В цьому випадку вам буде не потрібен зовнішній жорсткий диск.

3) Зовнішній жорсткий диск.

Буде потрібен для запису на нього копії системи Windows. В принципі, він же може бути і завантажувальним (замість флешки), але правда, в цьому випадку спочатку необхідно буде його відформатувати, зробити завантажувальним, а потім записати на нього копію Windows. У більшості випадків, зовнішній жорсткий диск вже заповнений даними, а значить форматувати його проблемно (тому що зовнішні жорсткий диск досить місткі, а переносити 1-2 ТБ інформації кудись - час витратна!).

Тому, особисто я рекомендую використовувати завантажувальний флешку для завантаження копії програми Aomei backupper, а зовнішній жорсткий - для запису на нього копії Windows.

2. Створення завантажувальної флешки / диска

Після установки (установка, до речі, стандартна, без всяких "проблем") і запуску програми, відкриваєте розділ Utilites (системні утиліти). Далі відкриваєте розділ "Create Bootable Media" (створити завантажувальний носій, див. Рис. 2).

Мал. 2. Створення завантажувальної флешки

Далі система запропонує вам на вибір 2 типу носія: з Linux і з Windows (обирає другий, див. Рис. 3.).

Мал. 3. Вибір між Linux і Windows PE

Власне, останній крок - вибір типу носія. Тут потрібно вказати або CD / DVD диск, або USB флешку (або зовнішній диск).

Зверніть увагу, що в процесі створення такої флешки, вся інформація на ній буде видалена!

Мал. 4. Вибір завантажувального пристрою

3. Створення копії (клону) Windows з усіма програмами і налаштуваннями

Перший крок - це відкриття розділу Backup. Потім потрібно вибрати функцію System Backup (див. Рис. 5).

Мал. 5. Копія системи Windows

Далі в пункті Step1 потрібно вказати диск з системою Windows (програма, зазвичай, автоматично визначає, що копіювати, тому тут найчастіше нічого не потрібно вказувати).

У пункті Step2 - вкажіть диск, на який буде скопійована копія системи. Тут, найкраще, вказати флешку або зовнішній жорсткий диск (див. Рис. 6).

Після введених налаштувань, натисніть кнопку старт - Start Backup.

Мал. 6. Вибір дисків: що копіювати і куди копіювати

Процес копіювання системи залежить від кількох параметрів: об'єму копійованих даних; швидкості USB порту, до якого підключена флешка або зовнішній жорсткий диск і ін.

Для прикладу: мій системний диск "C: ", розміром 30 ГБ, був повністю скопійований на переносний жорсткий диск за ~ 30 хв. (До речі, в процесі копіювання, ваша копія буде кілька стиснута).

4. Заміна старого диска HDD на новий (наприклад, на SSD)

Сам процес зняття старого жорсткого диска і підключення нового - нескладна і досить швидка процедура. Посидіти з викруткою хвилин 5-10 (це ставитися як до ноутбуків, так і до ПК). Нижче розгляну заміну диска в ноутбуці.

У загальному випадку, всі зводитися до наступного:

  1. Спочатку виключаєте ноутбук. Відключаєте всі дроти: харчування, USB мишки, навушників тощо ... Так само вимкніть акумуляторну батарею;
  2. Далі відкриваєте кришку і відкручує гвинтики, що кріплять жорсткий диск;
  3. Потім встановлюєте новий диск, замість старого, і закріплюєте його гвинтиками;
  4. Далі потрібно встановити захисну кришку, підключити акумуляторну батарею і включити ноутбук (див. Рис. 7).

Більш докладно про те, як встановити SSD диск в ноутбук:

Мал. 7. Заміна диска в ноутбуці (знята задня кришка, що захищає жорсткий диск і оперативну пам'ять пристрою)

5. Налаштування BIOS для завантаження з флешки

Допоміжна стаття:

Вхід в BIOS (+ клавіші входу) -

Після установки диска, при першому включенні ноутбука, я рекомендую відразу ж зайти в налаштування BIOS і подивитися, чи визначився диск (див. Рис. 8).

Мал. 8. Чи визначився новий SSD диск?

Далі в розділі BOOT потрібно поміняти пріоритет завантаження: поставити на перше місце USB носії (як на рис. 9 і 10). До речі, зверніть увагу, що у різних моделей ноутбуків настройка цього розділу ідентична!

Мал. 9. Ноутбук Dell. Пошук завантажувального блоку спочатку на USB носіях, в другу чергу - пошук на жорстких дисках.

Мал. 10. Ноутбук ACER Aspire. Розділ BOOT в БІОС: завантаження з USB.

Після виставлення всіх налаштувань в БІОС, вийдіть з нього зі збереженням параметрів - EXIT AND SAVE (найчастіше клавіша F10).

Для тих, у кого завантажитися з флешки не виходить, рекомендую ось цю статтю:

6. Перенесення копії Windows на SSD диск (відновлення)

Власне, якщо ви завантажилися з завантажувального носія, створеного в програмі AOMEI Backupper standart - ви побачите вікно, як на рис. 11.

Вам потрібно вибрати розділ restore (відновлення), а потім вказати шлях до резервної копії Windows (яку ми створили заздалегідь в розділі 3 даної статті). Для пошуку копії системи є кнопка Path (див. Рис. 11).

Мал. 11. Вказівка ​​шляху розташування копії Windows

В наступному кроці програма перепитає вас про те, що точно ви хочете відновити системи з даної резервної копії. Просто погоджуємося.

Мал. 12. Точно відновлюємо систему ?!

Далі вибираєте конкретну копію своєї системи (цей вибір є актуальним, коли у вас 2 і більше копій). У моєму випадку - копія одна, тому можна відразу ж натискати далі (кнопка Next).

Мал. 13. Вибір копії (актуально, якщо 2-3 і більше)

В наступному кроці (див. Рис. 14) потрібно вказати диск, на який потрібно розгорнути вашу копію Windows (зверніть увагу, що розмір диска повинен бути не менше ніж копія з Windows!).

Мал. 14. Вибір диска для відновлення

Останній крок - перевірити і підтвердити введені дані.

Мал. 15. Підтвердження введених даних

Далі починається сам процес перенесення. В цей час краще не чіпати ноутбук і не натискати ніякі клавіші.

Мал. 16. Процес перенесення Windows на новий SSD диск.

Після перенесення ноутбук буде перезавантажений - рекомендую відразу ж зайти в BIOS і змінити чергу завантаження (поставити завантаження з жорсткого диска / SSD диска).

Мал. 17. Відновлюємо настройки BIOS

Власне, на цьому стаття завершена. Після перенесення "старої" системи Windows з HDD на новий диск SSD, до речі кажучи, необхідно правильно налаштувати Windows (але це тема окремої наступній статті).

Вдалого перенесення 🙂

Дивіться відео: Как перенести Windows на другой диск или SSD (Лютого 2020).