10 найстрашніших ігор на ПК, від яких будуть тремтіти коліна

Серед геймерів знаходяться любителі полоскотати собі нерви. Такі гравці вважають за краще жанр хоррор, занурившись в який можна випробувати жах у всіх його проявах. Найстрашніші гри на ПК змусять ваші коліна тремтіти, а шкіру - покриватися мурашками.

зміст

  • Resident Evil
  • Silent Hill
  • F.E.A.R.
  • Dead Space
  • Amnesia
  • Alien: Isolation
  • Soma
  • The Evil Within
  • Layers of Fear
  • Alan Wake

Resident Evil

Серія Resident Evil налічує понад 30 проектів, серед яких найстрашнішими варто вважати перші три частини, спін-офф Revelations і RE 7

Серія Resident Evil від японської студії Capcom стоїть біля витоків жанру survival horror, але не є його прабатьком. Протягом більш ніж двох десятиліть проекти про зомбі і біологічну зброю лякали гравців гнітючої атмосферою, почуттям постійного переслідування і вічної нестачею ресурсів, що обіцяє залишитися без можливості захиститися від ожилих мерців.

Недавній ремейк Resident Evil 2 довів, що серія як і раніше здатна налякати сучасного гравця, досвідченого численними інді-хоррорами зі Скрімер. В RE упор робиться на атмосферу, яка змушує геймера відчувати себе приреченим і загнаним в кут. На хвості постійно не вбиває машина смерті, а за кутом черговий монстр, що чекають жертву.

Silent Hill

Знаменитий Голова-піраміда переслідує головного героя Silent Hill 2 протягом всієї гри - у нього на те свої причини

Колись головний конкурент Resident Evil пережив занепад. Однак до сих пір 2 частина Silent Hill японської студії Konami вважається однією з найбільш значущих хоррор-ігор в історії індустрії. Проект представляє класичний survival horror з дослідженням території, пошуком предметів і розгадуванням загадок.

Лякати тут покликані далеко не монстри і обстановка, а філософія і задум, що відбувається. Місто Silent Hill стає чистилищем для головного персонажа, в якому він проходить шлях від заперечення до усвідомлення і прийняття власних гріхів. А покаранням за скоєне виступають монструозні істоти, які є уособленням душевних страждань героя.

F.E.A.R.

Зв'язок Альми і головного героя є головною сюжетною інтригою серії

Здається, що жанр шутера дуже погано уживається в одному флаконі з хоррором. Багато ігор використовують горезвісні бу-моменти, які частіше дратують, ніж лякають гравця. Правда, розробникам F.E.A.R. вдалося об'єднати відмінну динамічну стрілянину і первісний лякаючий жах, створюваний появою біля гравця дівчинки з паранормальними здібностями Альми Вейд. Образ, що чимось нагадує антагоністку "Дзвінка", переслідує головного героя - агента служби боротьби з надприродними явищами - протягом всієї гри, змушуючи шарахатися від кожного шереху.

Привиди, бачення та інші спотворення реальності перетворюють завзятий шутер в справжній кошмар. Перша частина гри вважається найстрашнішою в усій серії, тому саме на неї варто звернути увагу.

Dead Space

Айзек далеко не військовий, а простий інженер-механік, якому довелося виживати в атмосфері справжнього жаху

Перша частина космічного хоррора Dead Space змусила гравців по-новому поглянути на суміш екшену і жахів. Місцеві монстри страшніше будь-якого фінансової кризи: швидкі, небезпечні, непередбачувані і дуже голодні! Атмосфера загальної темряви і ізоляції від зовнішнього світу здатна виробити клаустрофобію навіть у геймерів з самими міцними нервами.

За сюжетом головний герой Айзек Кларк повинен вибратися з космічного корабля, що кишить некроморфмамі, якими стали колись представники екіпажу. Сиквел і третя частина гри зробили ухил в бік шутера, але при цьому залишилися відмінними проектами. А перший Dead Space досі вважається одним з найбільш страшних хорроров всіх часів.

Amnesia

Amnesia доводить, що беззахисність перед монстром може бути куди страшніше самого монстра

Проект Amnesia став спадкоємцем геймплея і ідей трилогії Penumbra. Цей хоррор заклав основи цілого напряму в жанрі. Гравець беззбройний і беззахисний перед чудовиськами, що бродять навколо.

У Amnesia належить управляти людиною, які прийшли в себе в незнайомому старовинному замку. Головний герой нічого не пам'ятає, тому не може пояснити кошмар, що твориться навколо: по коридорах бродять жахливі монстри, яких неможливо перемогти, в підвалі живе невидиме чудовисько, а голова розривається від внутрішнього голосу. Єдиний спосіб просунутися по сюжету - вичікувати, ховатися і постаратися не зійти з розуму.

Alien: Isolation

Знаменитий Чужий бродить по п'ятах, і ніякої Хижак не врятує головну героїню

Проект Alien: Isolation взяв все найкраще від Dead Space і Amnesia, вміло поєднавши стилістику і геймплей цих ігор. Перед нами хоррор на космічну тематику, де головна героїня зовсім беззахисна перед Чужим, що полює на дівчину, але при цьому може давати відсіч невеликим монстрам.

Проект відрізняється лякаючою і гнітючою атмосферою, яка постійно тримає в напрузі. Саме такий дух жаху робить Скрімер найбільш ефективними! Ви надовго запам'ятаєте кожну появу Чужого, адже він завжди приходить несподівано, а думка про його якнайшвидшому візит викликає тремтіння в колінах і прискорене серцебиття.

Soma

Замкнені приміщення нагнітають жах і затуманюють розум, а хитромудрі роботи користуються нерозторопністю гравця

Сучасний представник жанру survival horror оповідає про жахливі події на віддаленій станції PATHOS-2, що розташовується під водою. Автори розповідають про те, що може статися, якщо роботи почнуть набувати людських рис характеру і вирішать взяти верх над людьми.

Проект використовує елементи геймплея, знайомі геймерам по Penumbra і Amnesia, проте в графічному плані він вийшов на неймовірно високий рівень. Протягом довгих годин проходження вам належить, долаючи страх, ховатися від ворогів, намагаючись використовувати кожен темний куток в якості надійного укриття.

The Evil Within

Історія про батька, який шукає свою дитину, долаючи жах невідомого досі світу, зачепить до сліз і налякає до гикавки

Один з розробників Resident Evil Шінджі Миками в 2014 році показав світу своє нове хоррор-творіння. The Evil Within - глибока філософська гра, яка лякає своєю дивиною, неприродністю і гротеском. Вона тисне на психіку і заплутаним сюжетом, і страшними монстрами, і слабким головним персонажем, який найчастіше не здатний дати гідну відсіч ворогам.

Перша частина The Evil Within відрізнялася упором на дослідження світу і зустрічі з дивними й страшними монстрами, коли друга гра серії видалася більш екшеновой, але все такий же напруженою. В іншому японський хорор від Tango дуже нагадує ранні роботи Миками, тому немає ніяких сумнівів - страшно буде і новим гравцям, і шанувальникам старих survival horror.

Layers of Fear

Ігрові локації змінюються прямо на очах: ​​картини, меблі, ляльки нібито оживають

Одна з небагатьох інді-ігор, яка змогла здійснити прорив в жанрі хоррора. Настільки божевільного психологічного трилера ігрова індустрія ще не бачила.

Світ в Layers of Fear пробирає до мурашок: ігрова локація може несподівано змінитися, заплутавши гравця в численних коридорах і тупиках. А вікторіанський стиль і дизайнерські рішення пригнічують настільки, що зайвий раз намагаєшся не обертатися, щоб не злякатися чергового несподіваній появі за спиною нового інтер'єру або непроханого гостя.

Alan Wake

Чи міг подумати Алан Уейк, що, створюючи персонажів своїх творів, прирече їх на вічні страждання

Історія письменника Алана Уейка наповнена загадками і недомовками. Головний герой у своїх снах нібито блукає по сторінках власних творів, стикаючись з персонажами романів, які далеко не завжди задоволені сценарними рішеннями автора.

Життя Алана починає валитися, коли сни прориваються в реальне життя, ставлячи під загрозу безпеку його дружини Еліс. Alan Wake лякає правдоподібністю і реалістичністю: персонаж, як творець, відчуває провину перед героями творів, але, схоже, не зможе з ними знайти спільну мову. Залишається лише одне - боротися або загинути.

Десятка найстрашніших ігор на ПК подарує масу незабутніх емоцій і почуттів геймерам. Це приголомшливі проекти з цікавим сюжетом і захоплюючим геймплеєм.

Дивіться відео: Kent Hovind - Seminar 3 - Dinosaurs in the Bible MULTISUBS (Лютого 2020).