Перевірка відеокарти на продуктивність, тест на стабільність.

Доброго дня.

Від продуктивності відеокарти залежить на пряму швидкість роботи ігор (особливо новинок). До речі, гри разом з тим, є одними з кращих програм для тестування комп'ютера в цілому (в тих же спец. Програмах для тестування часто використовуються окремі "шматки" ігор з яким і змиритися кількість кадрів в секунду).

Зазвичай проводять тестування коли хочуть порівняти відеокарту з іншими моделями. Для багатьох користувачів, продуктивність відеокарти міряється тільки пам'яттю (хоча насправді часом карти з 1Gb пам'яті працюють швидше ніж з 2Gb. Справа в тому, що кількість пам'яті виступає до певного значення *, але важливо адже ще і що за процесор встановлений на відеокарті , частота шин тощо. параметри).

У цій статті хотілося б розглянути кілька варіантів тестування відеокарти на продуктивність і стабільність роботи.

-

Важливо!

1) До речі, перш ніж починати тест відеокарти, необхідно оновити (встановити) на неї драйвера. Найлегше це зробити, використовуючи спец. програми для автоматичного пошуку і установки драйверів:

2) Продуктивність відеокарти, зазвичай, міряють кількістю FPS (кадрів в секунду) видається в різних іграх при різних настройках графіки. Хорошим показником для багатьох ігор вважається планка в 60 FPS. Але для деяких ігор (наприклад, покрокових стратегій), планка в 30 FPS - то ж вельми допустима величина ...

-

FurMark

Сайт: //www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

Відмінна і проста утиліта для тестування великої різноманітності відеокарт. Сам я, звичайно, не так часто тестую, але з більш ніж декількох десятків моделей, які не попалася жодна, з якої б програма не змогла працювати.

FurMark проводить стрес-тестування, нагріваючи адаптер відеокарти на максимум. Таким чином карта перевіряється на максимальну продуктивність і стабільність. До речі, стабільність комп'ютера перевіряється в цілому, так, наприклад, якщо блок живлення недостатньо сильний для забезпечення роботи відеокарти - комп'ютер може просто перезавантажитися ...

Як проводити тестування?

1. Закрити всі програми які можуть сильно навантажувати ПК (ігри, торренти, відео та ін.).

2. Встановити і запустити програму. До речі, вона зазвичай автоматично визначає вашу модель відеокарти, її температуру, доступні режими резолюції екрана.

3. Після вибору резолюції (в моєму випадку для ноутбука стандартним є дозвіл 1366х768) можна почати тест: для цього потрібно клацнути по кнопці CPU Benchmark Present 720 або CPU Stress test.

4. Запуститися тестування карти. В цей час краще не чіпати ПК. Тест зазвичай триває кілька хвилин (зверху екрану буде відображатися час, що залишився тестування у відсотках).

4. Після цього, FurMark представить вам результати: тут будуть вказані всі характеристики вашого комп'ютера (ноутбука), температура відеокарти (максимальна), кількість кадрів в секунду і т.д.

Щоб порівняти свої показники з показниками інших користувачів, потрібно натиснути кнопку відправки результатів (Submit).

5. У вікні браузера ви зможете побачити не тільки свої відправлені результати (з кількість набраних балів), але і результати інших користувачів, порівняти кількість балів.

OCCT

Сайт: //www.ocbase.com/

Ця назва російськомовним користувачам нагадати ОСТ (галузевий стандарт ...). З остом нічого спільного програма не має, але перевірити відеокарту з досить високою планкою якості - на це вона більш, ніж здатна!

Програми здатна протестувати відеокарту в різних режимах:

- з підтримкою різних піксельних шейдеров;

- з різними DirectX (9 і 11 версії);

- перевіряти карту вказаний користувачем час;

- зберігати графіки перевірки для користувача.

Як тестувати карту в OCCT?

1) Перейти у вкладку GPU: 3D (Graphics Processor Unit). Далі потрібно задати основні параметри:

- час тестування (для перевірки відеокарти досить навіть 15-20 хв, в ході яких основні параметри і помилки будуть виявлені);

- DirectX;

- дозвіл і піксельні шейдери;

- вкрай бажано включити галочку для пошуку і перевірки помилок при тесті.

У більшості випадків можна змінити тільки час і запустити тест (все інше програма налаштує автоматично).

2) Під час тесту, в лівому верхньому кутку, можна спостерігати різні параметри: температуру карти, кількість кадрів в секунду (FPS), час тестування і ін.

3) Після закінчення тесту, праворуч, на графіках програми можна побачити температури і показник FPS (в моєму випадку, при завантаженні процесора відеокарти на 72% (DirectX 11, писк. Шейдери 4.0, дозвіл 1366х768) - відеокарта видала 52 FPS).

Особливу увагу потрібно звернути на помилки при тестуванні (Errors) - їх кількість повинна дорівнювати нулю.

Помилки при тесті.

Взагалі, зазвичай по закінченні 5-10 хв. стає зрозуміло як поводиться відеокарта і на що вона здатна. Такий тест дозволяє перевірити її на збої ядра (GPU) і роботу пам'яті. У будь-якому випадку при перевірки не повинно бути таких моментів:

- зависання комп'ютера;

- моргання або відключення монітора, пропажі картинки з екрану або її зависання;

- сині екрани;

- значне підвищення температури, перегрів (небажана температура відеокарти вище позначки в 85 гр. Цельсія. Причинами перегріву можуть бути: пил, зламаний кулер, слабка вентиляція корпусу та ін.);

- поява повідомлень про помилки.

Важливо! До речі, деякі помилки (наприклад, синій екран, зависання комп'ютера і ін.) Можуть бути викликані "неправильної" роботою драйверів або ОС Windows. Рекомендується перевстановити / оновити їх і протестувати роботу знову.

3D Mark

Офіційний сайт: //www.3dmark.com/

Напевно, одна з найзнаменитіших програм для тестування. Більшість результатів тестування, опублікованих в різних виданнях, сайтах тощо. - проводилися саме в ній.

Взагалі, на сьогоднішній день, є 3 основні версії 3D Mark для перевірки відеокарти:

3D Mark 06 - для перевірки старих відеокарт з підтримкою DirectX 9.0.

3D Mark Vantage - для перевірки відеокарт з підтримкою DirectX 10.0.

3D Mark 11 - для перевірки відеокарт з підтримкою DirectX 11.0. Ось на ній я і зупинюся в цій статті.

Для скачування на офіційному сайті представлено кілька версій (є платні, а є безкоштовна - Free Basic Edition). Виберемо безкоштовну для нашого тесту, до того ж, її можливостей більш, ніж достатньо для більшості користувачів.

Як тестувати?

1) Запускаєте програму, вибираєте опцію "Benchmark test only" і натискаєте кнопку Run 3D Mark (див. Скріншот нижче).

2. Далі починають по черзі завантажуватися різні тести: спочатку дно морського океану, потім джунглі, піраміди та ін. Кожен тест перевіряє те, як себе буде вести процесор і відеокарта при обробці різних даних.

3. Тестування триває близько 10-15 хв. Якщо в процесі нього не було помилок - після закриття останнього тесту, в браузері у вас відкриється вкладка з вашими результатами.

Свої результати і виміри FPS можна порівняти з іншими учасниками. До речі, кращі результати показуються на самому видному місці на сайті (можете відразу оцінити кращі ігрові відеокарти).

Всього найкращого…

Дивіться відео: Как тестировать видеокарты? (March 2020).