Які програми потрібні після установки Windows

Доброго часу доби! Після того, як ви встановите ОС Windows, вам обов'язково знадобляться програми для вирішення найчастіших завдань: запакувати файли в архів, прослухати композицію, відео, створити документ тощо. Ось про цих програмах я і хотів згадати в цій статті, про найпотрібніших і важливих, без яких, напевно, не обходиться не один комп'ютер на якому є Windows. Всі номери в статті ведуть на офіційні сайти, де ви без праці скачаєте потрібну утиліту (програму). Сподіваюся інформація буде корисна широкому колу користувачів.

І так, приступимо ...

1. Антивірус

Перше, що потрібно встановити після настройки Windows (завдання основних налаштувань, підключення пристроїв, установка драйверів і т.д.) - це антивірусне програмне забезпечення. Без неї подальша установка різного софту чревата тим, що ви можете підчепити який-небудь вірус і можливо доведеться навіть перевстановлювати Windows. Посилання на найпопулярніші захисники, можете глянути в цій статті - Антивіруси (для домашнього ПК).

2. DirectX

Цей пакет особливо необхідний всім любителям ігор. До речі, якщо ви встановили Windows 7 - то окремо ставити DirectX непотрібно.

До речі, про DirectX у мене на блозі є окрема стаття (там представлено кілька версій і є посилання на офіційний сайт Microsoft):

3. Архіватори

Це програми, необхідні для створення і вилучення архівів. Справа в тому, що багато інших програм поширюються в мережі у вигляді запакованих файлів (архівів): zip, rar, 7z і т.д. Так ось, щоб витягти і встановити будь-яку програму, вам потрібно мати архіватор, тому що сама Windows не здатна читати інформацію з більшості форматів архіву. Найпопулярніші архіватори:

WinRar - зручний і швидкий архіватор. Підтримує більшість найпопулярніших форматів. Одна з кращих програм в своєму роді.

WinZip - свого часу був одним із самих-самих. В общем-то легендарний архіватор. Дуже зручний, налаштуйте російську мову.

7z - цей архіватор стискає файли навіть краще, ніж WinRar. Так само підтримує безліч форматів, зручний, з підтримкою російської мови.

4. Відео-аудіо кодеки

Це найважливіше для всіх любителів музики і фільмів! Без них більшість мультимедіа файлів у вас не відкриється (точніше відкриється, але не буде звуку, або не буде відео: просто чорний екран).

Одним з кращих наборів, який підтримує всі основні популярні формати файлів на сьогоднішній день: AVI, MKV, MP4, FLV, MPEG, MOV, TS, M2TS, WMV, RM, RMVB, OGM, WebM і ін. Є K-Lite Codec Pack .

Рекомендую ознайомитися зі статтею - кодеки для Windows 7, 8.

5. Програвачі музики, відео.

Взагалі, після установки набору кодеків (рекомендованих вище), у вас буде такий програвач відео, як Media Player. В принципі, його буде більш ніж достатньо, тим більше в купе зі стандартним Windows Media Player.

Посилання на докладний опис (з посиланнями на завантаження) - кращі програвачі для Windows: 7, 8, 10.

Рекомендую звернути на кілька програм пильну увагу:

1) KMPlayer - відмінний і швидкий програвач відео файлів. До речі, якщо у вас навіть не встановлені якісь кодеки, він навіть без них може відкрити добру половину найпопулярніших форматів!

2) WinAmp - найпопулярніша програма для прослуховування музики та аудіо файлів. Працює швидко, є підтримка російської мови, купа обкладинок, еквалайзер і т.д.

3) Aimp - Основний конкурент WinAmp'у. Володіє схожими можливостями. Можна встановити і той і інший, після тестування зупиниться на тому, що більше сподобається.

6. Редактори тексту, програми для створення презентації та ін.

Одним з найпопулярніших офісних пакетів, що дозволяють вирішувати все це - це Microsoft Office. Але у нього є і безкоштовний конкурент ...

OpenOffice - це відмінний варіант заміни, який дозволяє створювати таблиці, презентації, графіки, текстові документи. До того ж підтримує і відкриває всі документи з Microsoft Office.

7. Програми для читання PDF, DJVU

З цього приводу я вже написав не одну статтю. Тут наведу посилання тільки на кращі посади, де ви знайдете опис програм, посилання на їх завантаження, а так само відгуки та рекомендації.

- всі найпопулярніші програми для відкриття і редагування файлів PDF.

- програми для редагування і читання файлів DJVU.

8. Програми перегляду

Після установки Windows, у вас буде вже досить непоганий браузер - Internet Explorer. Для початку вистачить і його, але багато потім переходять на більш зручні та швидкі варіанти.

стаття про вибір браузера. Представлено близько 10 кращих програм для Windows 7, 8.

Google Chrome - один з найшвидших браузерів! Виконано в стилі мінімалізму, тому не навантажує вас зайвою і непотрібною інформацією, в той же час досить гнучкий і має велику кількість налаштувань.

Firefox - браузер до якого випущена величезна кількість різних доповнень, що дозволяють його перетворити в що завгодно! До речі, працює так само досить швидко, поки не буде обвішаний доброї десяткою різних плагінів.

Opera - величезна кількість налаштувань і можливостей. Давно зарекомендував себе браузерів, яким користуються мільйони користувачів в мережі.

9. Торрент-програми

Про торрент-клієнти у мене на блозі є окрема стаття, рекомендую ознайомитися (там же і посилання на офіційні сайти програм): До речі, рекомендую не зациклюватися на одному лише Utorrent, у нього є багато аналогів, які можуть дати фору!

10. Скайп і ін. Месенджери

Skype - найпопулярніша програма для розмов між двома (трьома і більше) ПК, підключених до мережі інтернет. Фактично являє собою інтернет-телефон, що дозволяє влаштовувати цілі конференції! Причому, дозволяє передавати не тільки звук, але і відео-картинку, якщо встановлена ​​веб-камера на комп'ютері. До речі, якщо вас замучила реклама, рекомендую ознайомитися зі статтею про блокування реклами в Skype.

ICQ - дуже популярна програма для обміну текстовими повідомленнями. Дозволяє відправляти один одному навіть файли.

11. Програми для створення і читання образів

Після того, як ви скачаєте який-небудь образ диска, вам потрібно його відкрити. Тому ці програми рекомендуються після установки Windows.

Daemon Tools - відмінна утиліта, яка дозволяє відкрити найпоширеніші образи дисків.

Alcohol 120% - дозволяє не тільки читати, а й самому створювати образи дисків.

12. Програми для запису дисків

Знадобляться всім власникам пишуть CD приводів. Якщо у вас ОС Windows XP або 7-ка, то в них вже за замовчуванням вбудована програма для запису дисків, правда вона не настільки зручна. Рекомендую спробувати скористатися парочкою програм, перерахованих нижче.

Nero - один з кращих пакетів для запису дисків, вселяє навіть розмір програми ...

CDBurnerXP - протилежність Nero, дозволяє записувати диски різних форматів, при тому програма займає мало місця на жорсткому диску і безкоштовна.

В общем-то на цьому сьогодні все. Думаю, що перераховані в статті програми, встановлені практично на кожному другому домашньому комп'ютері і ноутбуці. Так що, користуйтеся сміливо!

Всім всього самого!

Дивіться відео: Windows 10. Как настроить, установить драйвера и программы (Січень 2020).