Оновлення Windows 8.1 (7, 8) до Windows 10 (без втрати даних і налаштувань)

Доброго дня.

Не так давно, а саме 29 липня, відбулася одна знакова подія - вийшла нова ОС Windows 10 (прим .: до цього Windows 10 поширювалася в так званому тестовому режимі - Technical Preview).

Власне, коли з'явилося трохи часу, вирішив оновити свою Windows 8.1 до Windows 10 на домашньому ноутбуці. Вийшло все досить просто і швидко (1 година в цілому), причому без втрати будь-яких даних, налаштувань і додатків. Зробив десяток скріншотів, які, можливо, будуть корисні, тим хто так само захоче оновити свою ОС.

Інструкція по оновленню Windows (до Windows 10)

Які ОС можна оновити до Windows 10?

Оновити до 10-ки можна наступні версії Windows: 7, 8, 8.1 (Vista -?). Windows XP оновити до Windows 10 не можна (необхідно виконати повну переустановку ОС).

Мінімальні системні вимоги для установки Windows 10?

- Процесор з частотою 1 ГГц (або швидше) з підтримкою PAE, NX і SSE2;
- 2 ГБ оперативної пам'яті;
- 20 ГБ вільного місця на жорсткому диску;
- Відеокарта з підтримкою DirectX 9.

Де завантажити Windows 10?

Офіційний сайт: //www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10

Почати оновлення / встановлення

Власне, для початку поновлення (установки) потрібен образ ISO з ОС Windows 10. Завантажити його можна на офіційному сайті (або на різних торрент-трекерах).

1) Не дивлячись на те, що оновити Windows можна різними способами, я опишу той, який використовував сам. Образ ISO для початку потрібно розпакувати (як звичайний архів). З таким завданням легко впоратися будь-який популярний архіватор: для прикладу 7-zip (офіційний сайт: //www.7-zip.org/).

Щоб розпакувати архів в 7-zip - досить просто клацнути по файлу ISO правою кнопкою мишки і в контекстному меню вибрати пункт "розпакувати тут ...".

Далі потрібно запустити файл "Setup".

2) Після початку установки Windows 10 запропонує отримати важливі оновлення (на мій погляд, це можна зробити пізніше). Тому рекомендую вибрати пункт "не зараз" і продовжити установку (див. Рис. 1).

Мал. 1. Початок установки Windows 10

3) Далі кілька хвилин установник перевірятиме ваш комп'ютер на мінімальні системні вимоги (оперативна пам'ять, місце на жорсткому диску і т.д.), які потрібні для нормальної роботи Windows 10.

Мал. 2. Перевірка системних вимог

3) Коли все буде готово до установки, ви побачите вікно, як на рис. 3. Переконайтеся, що поставлена ​​галочка навпроти пункту "Зберегти параметри Windows, особисті файли і додатки" і натискайте кнопку встановити.

Мал. 3. Програма установки Windows 10

4) Процес пішов ... Зазвичай копіювання файлів на диск (вікно як на рис. 5) займає не так багато часу: 5-10 хв. Після цього ваш комп'ютер буде перезавантажений.

Мал. 5. Установка Windows 10 ...

5) Процес установки

Найтриваліша частина - на моєму ноутбуці процес установки (копіювання файлів, установки драйверів і компонентів, настройка додатків і т.д.) зайняв приблизно 30-40 хв. В цей час краще не чіпати ноутбук (комп'ютер) і не заважати процесу інсталяції (картина на моніторі буде приблизно така, як на рис. 6).

До речі, комп'ютер буде 3-4 рази перезавантажений автоматично. Можливо, що 1-2 хвилини на вашому екрані нічого не буде доступний широкому (просто чорний екран) - не вимикайте або не тисніть RESET!

Мал. 6. Процес оновлення Windows

6) Коли процес установки підійде до кінця, Windows 10 запропонує вам налаштувати систему. Рекомендую вибрати пункт "Використовувати стандартні параметри" см. Рис. 7.

Мал. 7. Нове повідомлення - підвищити швидкість роботи

7) Windows 10 оповіщає нас в процесі установки про нові поліпшення: фотографії, музика, новий браузер EDGE, фільми і ТБ-передачі. В общем-то, можна відразу натиснути далі.

Мал. 8. Нові додатки для нової Windows 10

8) Оновлення до Windows 10 завершено успішно! Залишилося натиснути тільки кнопку увійти ...

Трохи нижче в статті наведено кілька скріншотів встановленої системи.

Мал. 9. З поверненням Alex ...

Скріншоти з новою ОС Windows 10

установка драйверів

Після поновлення Windows 8.1 до Windows 10 практично все працювало, за винятком одного - не було відео-драйвера і через це не можна було регулювати яскравість монітора (вона за замовчуванням стояла на максимумі, як на мене - так трохи ріже очі).

У моєму випадку, що цікаво, на сайті виробника ноутбука вже був цілий комплект драйверів для ОС Windows 10 (від 31 липня). Після установки відео-драйвера - все стало працювати як належить!

Дам тут пару тематичних посилань:

- програми для авто-оновлення драйверів:

- пошук драйвера:

Враження ...

Якщо оцінювати в цілому, то змін не так вже й багато (перехід з Windows 8.1 на Windows 10 в плані функціональності нічого не дає). Зміни в основному "косметичні" (нові значки, меню ПУСК, редактор картинок і ін.) ...

Напевно, комусь здасться зручним переглядати картинки і фотографії в новому "просмоторщік". Він, до речі, дозволяє легко і швидко робити легке редагування: прибрати червоні очі, освітлити або затемнити зображення, повернути, обрізати краю, накласти різні фільтри (див. Рис. 10).

Мал. 10. Перегляд картинок в Windows 10

У той же час, цих можливостей буде недостатньо для вирішення більш розширених завдань. Тобто в будь-якому випадку, навіть з таким просмоторщік фото, необхідно мати більш функціональний редактор картинок ...

Досить непогано реалізований перегляд відео-файлів на ПК: зручно відкрити папку з фільмами і відразу побачити всі серії, назви, превью до них. До речі, сам перегляд досить якісно реалізований, якість картинки відео чітке, яскраве, не поступається кращим програвачів (прим .:

Мал. 11. Кіно і ТБ

З приводу браузера Microsoft Edge поки нічого конкретного сказати не можу. Браузер, як браузер - працює досить спритно, сторінки відкриває так само швидко, як Chrome. Єдиний недолік, який помітив - це спотворення деяких сайтів (мабуть вони поки не оптимізовані під нього).

Меню ПУСК стало значно зручніше! По-перше, воно поєднує в собі і плитку (що з'явилася в Windows 8) і класичний список програм наявних в системі. По-друге, тепер якщо натиснути правою кнопкою мишки по меню ПУСК - то можна відкрити практично будь-який менеджер і змінити будь-які налаштування в системі (див. Рис. 12).

Мал. 12. Права кнопка мишки по ПУСКУ відкриває доп. опції ...

з мінусів

Можу поки виділити одне - комп'ютер став довше завантажуватися. Можливо це пов'язано якось з конкретно моєї системою, але різниця в 20-30 сек. видна неозброєним оком. Що цікаво, вимикається так само швидко, як і в Windows 8 ...

На цьому у мене все, вдалого поновлення 🙂

Дивіться відео: Восстанавливаем заводские настройки Windows и ничего не теряем (Січень 2020).