Як роздати інтернет по Wi-Fi з ноутбука в Windows 10

У моїй попередній статті про роздачу Wi-Fi з ноутбука раз у раз з'являються коментарі на тему того, що зазначені способи відмовляються працювати в Windows 10 (втім, частина з них працює, а справа, швидше за все, в драйверах). Тому і було вирішено написати цю інструкцію (оновлена ​​в серпні 2016).

У цій статті - покроковий опис того, як роздавати інтернет по Wi-Fi з ноутбука (або комп'ютера з Wi-Fi адаптером) в Windows 10, а також про те, що робити і на які нюанси звернути увагу, якщо описане не працює: чи не вдається запустити розміщену мережу, що підключається пристрій не отримує IP адресу або працює без доступу в Інтернет і т.п.

Звертаю вашу увагу на те, що такого роду "віртуальний роутер" з ноутбука можливий для проводового підключення до Інтернету або ж для підключення через USB модем (хоча в ході перевірки зараз виявив, що у мене успішно лунає інтернет, "одержуваний" також по Wi- Fi, в попередній версії ОС особисто у мене це не виходило).

Мобільний хот-спот в Windows 10

В ювілейному оновленні Windows 10 з'явилася вбудована функція, що дозволяє роздати інтернет по Wi-Fi з комп'ютера або ноутбука, називається вона мобільний хот-спот і знаходиться в Параметри - Мережа та Інтернет. Також функція доступна для включення у вигляді кнопки при натисканні мишею по значку підключення в області повідомлень.

Все, що вам потрібно - включити функцію, вибрати підключення, до якого буде надано доступ інших пристроїв по Wi-Fi, задати ім'я мережі і пароль, після чого можна підключатися. По суті, всі ті способи, які описані далі більше не потрібні, за умови, що у вас остання версія Windows 10 і підтримуваний тип підключення (наприклад, роздача PPPoE не вдається).

Проте, якщо у вас є інтерес або необхідність, ви можете познайомитися і з іншими способами роздати Інтернет по Wi-Fi, які підійдуть не тільки для 10-ки, а й для попередніх версій ОС.

Перевіряємо можливість роздачі

Насамперед, запустіть командний рядок від імені адміністратора (правий клік по кнопці пуск в Windows 10, а потім вибір відповідного пункту) і введіть команду netsh wlan show drivers

У вікні командного рядка повинна відобразитися інформація про використаний драйвер Wi-Fi адаптера і технологіях, які він підтримує. Нас цікавить пункт "Підтримка розміщеної мережі" (в англійському варіанті - Hosted Network). Якщо там вказано "Так", то можна продовжувати.

Якщо ж підтримка розміщеної мережі відсутня, то для початку слід оновити драйвера на Wi-Fi адаптер, бажано з офіційного сайту виробника ноутбука або самого адаптера, після чого повторити перевірку.

У деяких випадках може допомогти, навпаки, відкат драйвера на попередню версію. Щоб виконати це, зайдіть в диспетчер пристроїв Windows 10 (можна через правий клік по кнопці "Пуск"), в розділі "Мережеві адаптери" знайдіть потрібний пристрій, клікніть по ньому правою кнопкою миші - властивості - вкладка "Драйвер" - "Відкинути".

Знову ж, повторіть перевірку підтримки розміщеної мережі: так як якщо вона не підтримується, все решта дії не призведуть ні до якого результату.

Роздача Wi-Fi в Windows 10 за допомогою командного рядка

Продовжуємо діяти в командному рядку, запущеної від імені адміністратора. У ній необхідно ввести команду:

netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid =remontka key =secretpassword

де remontka - бажане ім'я бездротової мережі (задайте своє, без пробілів), а secretpassword - пароль на Wi-Fi (задайте свій, не менше 8 символів, не використовуйте кирилицю).

Після цього введіть команду:

netsh wlan start hostednetwork

В результаті ви повинні побачити повідомлення про те, що розміщена мережа запущена. Вже зараз можна підключитися з іншого пристрою по Wi-Fi, але на ньому не буде доступу до Інтернету.

Примітка: якщо ви побачили повідомлення про те, що неможливо запустити розміщену мережу, при цьому на попередньому етапі було написано, що вона підтримується (або потрібний пристрій не підключено), спробуйте відключити Wi-Fi адаптер в диспетчері пристроїв, а потім заново включити його (або видалити його там, а потім обновити конфігурацію обладнання). Також спробуйте в диспетчері пристроїв в пункті меню Вид включити відображення прихованих пристроїв, після чого в розділі "Мережеві адаптери" знайти Microsoft Hosted Network Virtual Adapter (Віртуальний адаптер розміщеної мережі), клікнути по ньому правою кнопкою миші і вибрати пункт "Задіяти".

Щоб доступ до Інтернету з'явився, клікніть правою кнопкою миші по "Пуск" і виберіть пункт "Мережеві підключення".

У списку підключень, клікніть по Інтернет-з'єднанню (саме по тому, яке використовується для виходу в Інтернет) правою кнопкою миші - властивості і відкрийте вкладку "Доступ". Увімкніть пункт "Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету і застосуєте настройки (якщо ви побачите в тому ж вікні список підключень домашньої мережі, виберіть з'явилося після запуску розміщеної мережі нове бездротове з'єднання).

Якщо все пішло, як треба, а помилок при налаштуванні зроблено не було, тепер при підключенні з телефону, планшета або іншого ноутбука до створеної мережі, у вас буде доступ в Інтернет.

Для подальшого відключення роздачі Wi-Fi, в командному рядку від імені адміністратора введіть: netsh wlan stop hostednetwork і натисніть Enter.

Проблеми та їх рішення

У багатьох користувачів, незважаючи на виконання всіх зазначених вище пунктів, доступ в Інтернет через таке Wi-Fi підключення не працює. Нижче - кілька можливих способів виправити це і розібратися в причинах.

  1. Спробуйте відключити роздачу Wi-Fi (команду тільки що вказував), потім - відключити Інтернет-підключення (то, до якого ми дозволили загальний доступ). Після цього знову включите їх у порядку: спочатку роздача Wi-Fi (через команду netsh wlan start hostednetwork, Решта команд, які були до цього, не потрібні), потім - Інтернет-підключення.
  2. Після запуску роздачі Wi-Fi у вас в списку мережевих підключень створюється нове бездротове підключення. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і натисніть "Відомості" (Стан - Відомості). Подивіться, чи зазначений там Адреса IPv4 і маска підмережі. Якщо немає, то вкажіть вручну у властивостях підключення (можна взяти зі скріншота). Аналогічно, при проблемах при підключенні інших пристроїв до роздається мережі, ви можете використовувати статичний IP в тому ж адресному просторі, наприклад, 192.168.173.5.
  3. Фаєрволи багатьох антивірусів за замовчуванням блокують загальний доступ до Інтернету. Щоб переконатися, в цьому причина проблем з роздачею Wi-Fi, можна тимчасово взагалі відключити фаєрвол (брандмауер) і, якщо проблема зникла, починати шукати відповідну настройку.
  4. Деякі користувачі включають загальний доступ не для того підключення. Він повинен включатися для підключення, яке використовується для виходу в Інтернет. Наприклад, якщо у вас є підключення по локальній мережі, а для інтернету запускається Beeline L2TP або Ростелеком PPPoE, то загальний доступ потрібно надавати для останніх двох.
  5. Перевірте, чи включена служба Windows "Загальний доступ до підключення до Інтернету" (Internet Connection Sharing).

Думаю, у вас все вийде. Все вищеописане перевірено тільки що в зв'язці: комп'ютер з Windows 10 Pro і Wi-Fi адаптером Atheros, підключалися пристрої iOS 8.4 і Android 5.1.1.

Додатково: роздачу Wi-Fi з додатковими функціями (наприклад, автоматичний запуск роздачі при вході в систему) в Windows 10 обіцяє програма Connectify Hotspot, крім цього, в коментарях до моєї попередньої статті на цю тему (див. Як роздавати Wi-Fi з ноутбука ), у деяких працює безкоштовна програма MyPublicWiFi.

Дивіться відео: Как раздать Wi-Fi на Windows 10? (Лютого 2020).