Як поставити пароль на папку [Windows: XP, 7, 8, 10]

Добрий день. Багато користувачів комп'ютера, рано чи пізно стикаються з тим, що частина даних з якими вони працюють, необхідно заховати від сторонніх очей.

Можна, звичайно, ці дані зберігати тільки на флешці, якою користуєтеся тільки Ви, а можна поставити пароль на папку.

Є десятки способів як приховати і запароліть папку на комп'ютері від сторонніх очей. У цій статті я хочу розглянути кілька кращих (на мій скромний погляд). Способи, до речі, актуальні для всіх сучасних ОС Windows: XP, 7, 8.

1) Як поставити пароль на папку з допомогою Anvide Lock Folder

Цей спосіб більше підійде в тому випадку, якщо з закритою папкою або файлами вам потрібно частенько працювати на комп'ютері. Якщо ж ні - то, напевно, краще скористатися іншими способами (див. Нижче).

Anvide Lock Folder (Посилання на офіц. Сайт) - спеціальна програма, призначена для того, щоб поставити пароль на обрану вами папку. До речі, папка не тільки буде запаролено, а й прихована - тобто про її існування ніхто навіть не буде здогадуватися! Утиліта, до речі, не потребує встановлення і займає дуже мало місця на жорсткому диску.

Після того, як скачаєте, розархівуйте архів, і запустіть виконуваний файл (файл з розширенням "exe"). Далі ви зможете вибрати папку, на яку хочете поставити пароль і заховати її від сторонніх очей. Розглянемо цей процес по пунктам з скріншот.

1) Натисніть на плюс в головному вікні програми.

Мал. 1. Додавання папки

2) Потім потрібно вибрати приховану папку. В даному прикладі це буде "нова папка".

Мал. 2. додавання папки для запароліванія

3) Далі натискаєте на кнопку F5 (закритий замок).

Мал. 3. закрити доступ до обраної папці

4) Програма запропонує вам ввести пароль на папку і підтвердження. Вибирайте той, який не забудете! До речі, для підстраховки, можна задати підказку.

Мал. 4. Завдання пароля

Після 4-го кроку - ваша папка пропаде із зони видимості і отримати до неї доступ - потрібно знати пароль!

Щоб побачити приховану папку, вам потрібно знову запустити утиліту Anvide Lock Folder. Далі клацнути два рази по закритій папці. Програма запропонує вам ввести раніше заданий пароль (див. Рис. 5).

Мал. 5. Anvide Lock Folder - введіть пароль ...

Якщо пароль був введений вірно, ви побачите свою папку, якщо немає - програма видасть помилку і запропонує ввести пароль ще раз.

Мал. 6. папка відкрилася

В цілому зручна і надійна програма, яка влаштує більшість користувачів.

2) Установка пароля на архівну папку

Якщо файлами і папками ви користуєтеся рідко, але до них так само б не заважало обмежити доступ - то можна скористатися програмами, які є на більшості комп'ютерів. Йдеться про архіваторах (наприклад, на сьогоднішній день найпопулярніші - це WinRar і 7Z).

До речі, мало того, що до файлу доступ отримати зможете тільки ви (навіть якщо у вас його хтось скопіює), то ще й дані, що знаходяться в такому архіві будуть стислими і займати будуть менше місця (причому істотно, якщо мова йде про текстову інформації).

1) WinRar: як поставити пароль на архів з файлами

Офіційний сайт: //www.win-rar.ru/download/

Виділяєте файли, на які хочете встановити пароль, і клацаєте по ним правою кнопкою мишки. Далі в контекстному меню вибираєте "WinRar / додати в архів".

Мал. 7. створення архіву в WinRar

У вкладці додатково виберіть функцію завдання пароля. Див. Скріншот нижче.

Мал. 8. встановити пароль

Вводите свій пароль (див. Рис. 9). До речі, не зайвим буде включити обидві галочки:

- відображати пароль при введенні (зручно вводити коли бачиш пароль);

- шифрувати імена файлів (ця опція дозволить заховати імена файлів, коли хто-небудь відкриє архів, не знаючи пароля. Тобто якщо її не включити - користувач може побачити імена файлів, але не може їх відкрити. Якщо ви увімкнете - то користувач взагалі нічого не побачить!).

Мал. 9. введення пароля

Після створення архіву, його можна буде спробувати відкрити. Тут то нас і попросять ввести пароль. Якщо ви його введете невірно - то файли не розпакуються і програма нам видасть помилку! Будьте уважні, зламати архів з довгим паролем - далеко не так просто!

Мал. 10. введення пароля ...

2) Установка пароля на архів в 7Z

Офіційний сайт: //www.7-zip.org/

В цей архіватор працювати так само просто як і в WinRar. До того ж формат 7Z дозволяє стискати файл навіть сильніше, ніж RAR.

Щоб створити архівну папку - виділіть файли або папки, які хочете додати в архів, далі клацніть правою кнопкою мишки і в контекстному меню провідника виберіть "7Z / Додати в архів" (див. Рис. 11).

Мал. 11. додавання файлів в архів

Після цього задайте такі параметри (див. Рис. 12):

  • формат архіву: 7Z;
  • показати пароль: поставте галочку;
  • шифрувати імена файлів: поставте галочку (щоб ніхто не міг у запаролений файлу дізнатися навіть назви файлів, які в ньому містяться);
  • потім вводите пароль і натискайте кнопку "OK".

Мал. 12. настройки для створення архіву

3) Зашифровані віртуальні жорсткі диски

Навіщо ставити пароль на окрему папку, коли можна приховати від очей цілий віртуальний жорсткий диск?

Взагалі, звичайно, ця тема досить обширна і розбиралася в окремому пості: У цій статті, я просто не міг не згадати про такий спосіб.

Суть зашифрованого диска. У вас на реальному жорсткому диску комп'ютера створюється файл певного розміру (це і є віртуальний жорсткий диск. Розмір файлу ви можете змінювати самостійно). Цей файл можна підключити до ОС Windows і з ним можна буде працювати як з реальним жорстким диском! Причому, при його підключенні вам потрібно буде ввести пароль. Зламати або розшифрувати такий диск не знаючи пароля - практично нереально!

Програм для створення зашифрованих дисків досить багато. Наприклад, досить не погана - TrueCrypt (див. Рис. 13).

Мал. 13. TrueCrypt

Користуватися їй дуже просто: серед списку дисків вибираєте той, який хочете підключити - потім вводите пароль і вуаля - він з'являється в "Моєму комп'ютері" (див. Рис. 14).

Мал. 4. зашифрований віртуальний жорсткий диск

PS

На цьому власне все. Буду вдячний, якщо хтось підкаже прості, швидкі та ефективні способи, як закрити доступ до тих чи інших особистих файлів.

Всього найкращого!

Стаття повністю перероблена 13.06.2015

(Перша публікації в 2013р.)

Дивіться відео: Как поставить пароль на папку Самый лёгкий способ (Грудень 2019).