10 головних перемог і провалів Microsoft за всю історію компанії

Зараз важко повірити, що колись в компанії Microsoft працювали всього три людини, а річний оборот майбутнього гіганта дорівнював 16 тисячам доларів. Сьогодні рахунок співробітників йде на десятки тисяч, а чистий прибуток - на мільярди. Досягти цього допомогли провали і перемоги Microsoft, які були в більш ніж сорокарічної компанії. Провали допомагали зібратися і видати новий фантастичний продукт. Перемоги - змушували не знижувати планки на шляху вперед.

зміст

 • Провали і перемоги Microsoft
  • Перемога: Windows XP
  • Провал: Windows Vista
  • Перемога: Office 365
  • Провал: Windows ME
  • Перемога: Xbox
  • Провал: Internet Explorer 6
  • Перемога: Microsoft Surface
  • Провал: Kin
  • Перемога: MS-DOS
  • Провал: Zune

Провали і перемоги Microsoft

Найяскравіші з досягнень і невдач - в топ-10 важливих миттєвостей історії Microsoft.

Перемога: Windows XP

Windows XP - система, в якій спробували об'єднати дві, що раніше існували незалежно, лінійки W9x і NT

Ця операційна система настільки сподобалася користувачам, що змогла зберегти лідерство на ціле десятиліття. Її випуск відбувся в жовтні 2001 року. Тільки за п'ять років компанія продала більше 400 мільйонів копій. Секретом такого успіху були:

 • не найвищі системні вимоги ОС;
 • здатність забезпечити високу продуктивність;
 • велика кількість конфігурацій.

Програма була випущена в кількох варіантах - як для підприємств, так і для домашнього використання. У ній був значно поліпшений (в порівнянні з програмами-попередниками) інтерфейс, сумісність зі старими програмами, з'явилася функція "віддалений помічник". Крім того, провідник Windows отримав можливість підтримки цифрових фото- і аудіофайлів.

Провал: Windows Vista

На момент розробки операційна система Windows Vista мала кодову назву "Longhorn"

На розробку цієї операційної системи компанія витратила цілих п'ять років, а в результаті до 2006 року вийшов продукт, який критикували за незграбність і високу вартість. Так, деякі з операцій, які в Windows XP виконувалися зльоту, в новій системі вимагали трохи більше часу, а іноді взагалі здійснювалися з затримкою. Крім того, Windows Vista піддавалася критиці за її несумісність з рядом старого програмного забезпечення і надто довгий процес інсталяції оновлень в домашній версії ОС.

Перемога: Office 365

Підписка Office 365 для бізнесу включає інструменти Word, Excel, PowerPoint, OneNote і поштовий сервіс Outlook

Цей онлайн-сервіс компанія запустила в 2011 році. За принципом абонентської плати користувачі змогли купувати і оплачувати офісний пакет, що включає:

 • електронну поштову скриньку;
 • сайт-візитку з легким в управлінні конструктором сторінок;
 • доступ до додатків;
 • можливість використання хмарного сховища (де користувач міг розмістити до 1 терабайта даних).

Провал: Windows ME

Windows Millennium Edition - поліпшена версія Windows 98, а не нова операційна система

Вкрай нестабільна робота - ось чим запам'яталася користувачам ця система, випущена в 2000 р Також "операційну" (до речі, останню з сімейства Windows) критикували за її ненадійність, часті зависання, можливість випадкового відновлення вірусів з "Кошики" і необхідність регулярних завершень роботи в "аварійному режимі".

Авторитетне видання PC World навіть пропонувало нову розшифровку абревіатури ME - "mistake edition", що перекладається на російську як "помилкове видання". Хоча насправді ME, звичайно ж, означає Millennium Edition.

Перемога: Xbox

У багатьох були сумніви, чи зможе Xbox скласти хорошу конкуренцію популярної Sony PlayStation

У 2001 році компанії вдалося досить яскраво заявити про себе на ринку ігрових приставок. Розробка Xbox була першою виключно власної новинкою цього плану для Microsoft (після схожого проекту, реалізованого у співробітництві з SEGA). Спочатку було незрозуміло, чи вдасться Xbox змагатися з таким конкурентом, як Sony PlayStation. Однак все вийшло, і приставки протягом досить довгого часу ділили ринок майже порівну.

Провал: Internet Explorer 6

Internet Explorer 6, браузер старого покоління, не здатний коректно відображати більшість сайтів

Шоста версія браузера від Microsoft увійшла до складу Windows XP. Творці вдосконалили ряд моментів - посилили контроль вмісту і зробили більш ефектним інтерфейс. Однак все це померкло на тлі проблем з безпекою комп'ютера, які проявили себе практично відразу після виходу новинки в 2001 році. Багато відомих компаній демонстративно відмовилися від використання браузера. Причому компанія Google пішла на це після атаки, яка була проведена щодо неї за допомогою проломів в захисті Internet Explorer 6.

Перемога: Microsoft Surface

Microsoft Surface дозволяє сприймати і обробляти одночасно декілька дотиків в різних точках екрану, "розуміє" природні жести і здатний розпізнавати встановлені на поверхню предмети

У 2012 році компанія представила свою відповідь iPad - серію пристроїв Surface, виконаних в чотирьох редакціях. Користувачі відразу оцінили відмінні характеристики новинки. Наприклад, зарядки пристрою цілком вистачало на те, щоб користувач протягом 8 годин міг без перерви переглядати відео. А на дисплеї не можна було розрізнити окремі пікселі за умови, що людина тримав його на відстані 43 см від очей. У той же час слабким місцем пристроїв був обмежений вибір додатків.

Провал: Kin

Kin працюють на базі власної ОС

Мобільник, призначений спеціально для того, щоб виходити в соціальні мережі, - цей гаджет від Microsoft з'явився в 2010 році. Розробники постаралися, щоб користувачеві було максимально зручно залишатися на зв'язку зі своїми друзями в усіх облікових записах: повідомлення від них збиралися воєдино і разом виводилися на домашній екран. Втім, користувачів така опція не сильно вразила. Продажі пристрою виявилися вкрай низькими, і виробництво Kin довелося згорнути.

Перемога: MS-DOS

У сучасних ОС Windows для роботи з командами DOS використовується командний рядок

У наш час операційна система 1981 року випуску MS-DOS багатьма сприймається як "привіт з далекого минулого". Але це зовсім не так. Вона була в ходу ще порівняно недавно, буквально до середини 90-х. Залежно від телефону, її з успіхом використовують до сих пір.

До речі, в 2015 році компанія Microsoft випустила жартівливе додаток MS-DOS Mobile, яке зовні повністю копіювало стару систему, хоча при цьому не підтримувало більшу частину колишніх функцій.

Провал: Zune

Особливістю плеєра Zune є вбудований модуль Wi-Fi і жорсткий диск на 30 Гб

Однією з прикрих невдач компанії можна вважати випуск портативного медіаплеєра Zune. Причому цей провал був пов'язаний не з технічними характеристиками, а з вкрай невдалим моментом для запуску такого проекту. Компанія почала його в 2006 році, через кілька років після появи "яблучного" iPod, змагатися з яким було не просто складно, а неможливо.

Компанії Microsoft - 43 роки. І можна точно сказати, що цей час минув для неї не дарма. І перемоги компанії, яких все-таки було явно більше, ніж невдач, - тому підтвердження.

Дивіться відео: Start with why -- how great leaders inspire action. Simon Sinek. TEDxPugetSound (Грудень 2019).