Як видалити файл, який не видаляється - 3 способи

Часта проблема, з якою стикаються початківці користувачі - не видаляється файл або папка (через якогось файлу), який потрібно-таки видалити. При цьому, система пише файл зайнятий іншим процесом або дія не може бути виконано, так як цей файл відкритий в Названіе_программи або про те, що потрібно запросити дозвіл у кого-то. З цим можна зіткнутися в будь-якої версії ОС - Windows 7, 8, Windows 10 або XP.

Насправді, є відразу кілька способів видалити такі файли, кожен з яких і буде тут розглянутий. Подивимося, як видалити не видаляти файл, не використовуючи сторонні кошти, а потім опишу видалення зайнятих файлів за допомогою LiveCD і безкоштовної програми Unlocker. Зазначу, що видалення таких файлів не завжди безпечно. Будьте уважні, щоб це не виявився файл системи (особливо коли вам повідомляють, що потрібен дозвіл від TrustedInstaller). Див. Також: Як видалити файл або папку, якщо пише Елемент не найден (не вдалося знайти цей елемент).

Примітка: якщо файл не видаляється не тому, що використовується, а з повідомленням про те, що відмовлено в доступі і вам потрібен дозвіл на виконання цієї операції або потрібно запросити дозвіл у власника, то використовуйте це керівництво: Як стати власником файлу і папки в Windows або Запитайте дозвіл у TrustedInstaller (підійде і для випадку коли потрібно запросити дозвіл у Адміністратори).

Також, якщо не видаляються файли pagefile.sys і swapfile.sys, hiberfil.sys то способи нижче не допоможуть. Вам знадобляться інструкції про Файл підкачки Windows (перші два файли) або про відключення глибокого сну. Аналогічно, може бути корисна окрема стаття про те, як видалити папку Windows.old.

Видалення файлу без додаткових програм

Файл вже використовується. Закрийте файл і спробуйте ще раз.

Як правило, якщо файл не видаляється, то в повідомленні ви бачите, яким саме процесом він зайнятий - це може бути explorer.exe або будь-яка інша проблема. Логічно припустити, що для його видалення потрібно зробити так, щоб файл був «не зайнятий".

Це легко зробити - запустіть диспетчер задач:

  • У Windows 7 і XP в нього можна потрапити по Ctrl + Alt + Del.
  • У Windows 8 і Windows 10 можна натиснути клавіші Windows + X і вибрати диспетчер задач.

Знайдіть процес, який використовує файл, який потрібно видалити і зніміть завдання. Видаліть файл. Якщо файл зайнятий процесом explorer.exe, то перед тим, як зняти завдання в диспетчері завдань, запустіть командний рядок від імені адміністратора і, вже після того, як зніміть завдання, використовуйте в командному рядку команду del полний_путь_к_файлу, Щоб видалити його.

Щоб після цього повернути стандартний вид робочого столу, потрібно знову запустити explorer.exe, для цього в диспетчері завдань виберіть "Файл" - "Нова задача" - "explorer.exe".

Детально про диспетчер задач Windows

Видалення заблокованого файлу за допомогою завантажувальної флешки або диска

Ще один спосіб видалити подібний файл - завантажитися з будь-якого накопичувача LiveCD, з диска реанімації системи або завантажувального флешки Windows. При використанні LiveCD в будь-яких його варіантах ви зможете скористатися або стандартним графічним інтерфейсом Windows (наприклад, в BartPE) і Linux (Ubuntu), або ж засобами командного рядка. Зверніть увагу, що при завантаженні з подібного накопичувача, жорсткі диски комп'ютера можуть опинитися під іншими буквами. Щоб переконатися, що ви видаляєте файл з потрібного диска, можна використовувати команду dir c: (Цей приклад відобразить список папок на диску C).

Якщо вставлено завантажувальний флешки або інсталяційного диска Windows 7 і Windows 8, в будь-який момент установки (після того, як вже завантажиться вікно вибору мови і на наступних етапах) натисніть Shift + F10, щоб увійти в командний рядок. Також можна вибрати "Відновлення системи", посилання на яке також присутній в програмі установки. Також, як і в попередньому випадку, зверніть увагу на можливу зміну букв дисків.

Використання DeadLock для розблокування і видалення файлів

Оскільки розглянута далі програма Unlocker навіть з офіційного сайту з недавніх пір (2016) стала встановлювати різні небажані програми і блокується браузерами і антивірусами, пропоную розглянути альтернативу - DeadLock, яка також дозволяє розблокувати і видалити файли з комп'ютера (обіцяє також і змінити власника, але в моїх тестах це не спрацювало).Отже, якщо при видаленні файлу ви бачите повідомлення про те, що дія не може бути виконано, так як файл відкритий в якійсь програмі, то за допомогою DeadLock в меню File ви можете додати цей файл до списку, а потім, за допомогою правого кліка - розблокувати його (Unlock) і видалити (Remove). Також можна виконати і переміщення файлу.Програма хоч і англійською (можливо, скоро з'явиться російський переклад), але дуже проста у використанні. Недолік (а для кого-то, можливо, і гідність) - на відміну від Unlocker, що не додає дію розблокування файлу в контекстне меню провідника. Завантажити DeadLock можна з офіційного сайту //codedead.com/?page_id=822

Безкоштовна програма Unlocker для розблокування файлів, які залишаються

Програма Unlocker, напевно, найпопулярніший спосіб видалити файли, які використовуються тим чи іншим процесом. Причини цього прості: вона безкоштовна, справно справляється зі своїм завданням, загалом, працює. Завантажити Unlocker безкоштовно можна на офіційному сайті розробника //www.emptyloop.com/unlocker/(З недавніх пір сайт став визначатися як шкідливий).

Використання програми дуже просте - після установки, просто клікніть правою кнопкою миші по файлу, які не видаляється і виберіть в контекстному меню пункт "Unlocker". У разі використання portable версії програми, яка також доступна для завантаження, запустіть програму, відкриється вікно для вибору файлу чи папки, які потрібно видалити.

Суть роботи програми та ж сама, що і в першому описаному способі - вивантаження з пам'яті процесів, якими зайнятий файл. Основні переваги перед першим способом - за допомогою програми Unlocker файл видалити простіше і, більш того, вона може знайти і завершити процес, який прихований від очей користувачів, тобто недоступний для перегляду через диспетчер задач.

Оновлення 2017: Ще один спосіб, судячи з відгуків, успішно спрацьовує, був запропонований в коментарях автором Тоха айтішників: встановлюєте і відкриваєте архіватор 7-Zip (безкоштовний, працює також як файловий менеджер) і в ньому перейменовуєте файл, який не видаляється. Після цього видалення проходить успішно.

Чому файл або папка з сайту не видаляються

Трохи довідкової інформації з сайту Microsoft, якщо кому-небудь цікаво. Хоча, інформація досить убога. Також може бути корисним: Як очистити диск від непотрібних файлів.

Що може заважати усуненню файлу або папки

Якщо у вас немає необхідних прав в системі для зміни файлу або папки, ви не можете видалити їх. Якщо ви не створювали файл, то є ймовірність, що ви не можете і видалити його. Також причиною можуть служити налаштування, зроблені адміністратором комп'ютера.

Також файл або папку його містить не можна видалити, якщо в даний момент файл відкритий в програмі. Можна спробувати закрити всі програми і спробувати ще раз.

Чому, коли я пробую видалити файл, Windows пише, що файл використовується

Дане повідомлення про помилку означає, що файл використовується програмою. Таким чином, вам необхідно знайти програму, його використовує і або закрити файл в ній, якщо це, наприклад, документ, або закрити саму програму. Також, якщо ви працюєте в мережі, файл може використовуватися іншим користувачем зараз.

Після видалення всіх файлів залишається порожня папка

В даному випадку спробуйте закрити всі відкриті програми або перезавантажити комп'ютер, а після цього видалити папку.

Дивіться відео: Удалить заблокированный файл или папку (Січень 2020).