Чому не працює мікрофон на навушниках, і як вирішити цю проблему

Мікрофон давно став незамінним аксесуаром для комп'ютера, ноутбука або смартфона. Він не тільки допомагає спілкуватися в режимі "Hands Free", але і дозволяє управляти функціями техніки за допомогою голосових команд, конвертувати мова в текст і виконувати інші складні операції. Найзручнішим форм-фактором деталі є навушники з мікрофоном, що забезпечують повну звукову автономність гаджета. Проте і вони можуть вийти з ладу. Ми розповімо, чому не працює мікрофон на навушниках, і допоможемо вирішити цю проблему.

зміст

  • Можливі несправності та шляхи їх усунення
  • обрив провідника
  • забруднення контактів
  • Відсутність драйвери звукової карти
  • Системні збої

Можливі несправності та шляхи їх усунення

Основні проблеми з гарнітурою можна поділити на дві групи: механічні та системні

Всі проблеми з гарнітурою можна умовно розділити на механічні та системні. Перші виникають раптово, частіше за все - через деякий час після покупки навушників. Другі виявляються відразу ж або безпосередньо пов'язані зі змінами в ПО гаджета, наприклад, перевстановлення операційної системи, оновленням драйверів, завантаженням нових програм і додатків.

Більшість несправностей в роботі мікрофона на провідний або бездротової гарнітури можна легко усунути в домашніх умовах.

обрив провідника

Найчастіше проблема пов'язана з несправністю дроти

У 90% випадків проблеми зі звуком у навушниках або сигналом мікрофона, що виникли в процесі експлуатації гарнітури, пов'язані з порушенням цілісності електричного кола. Найбільш чутливими до обриву зонами є стики провідників:

  • роз'єм TRS стандарту 3,5 мм, 6,35 мм або іншого;
  • вузол розгалуження аудіоліній (зазвичай виконаний у вигляді окремого блоку з регулятором гучності і керуючими кнопками);
  • позитивний і негативний контакти мікрофона;
  • роз'єми модуля Bluetooth в безпровідних моделях.

Виявити таку проблему допоможе плавне переміщення дроти в різних напрямках близько зони стику. Зазвичай при цьому періодично з'являється сигнал, в деяких положеннях провідника він навіть може бути відносно стабільним.

Якщо у вас є навички ремонту електроприладів, спробуйте продзвонити ланцюга гарнітури мультиметром. На малюнку нижче наведена терморегулятори найпопулярнішого комбінованого роз'єму Mini-Jack 3,5 мм.

Терморегулятори комбінованого роз'єму Mini-Jack 3,5 мм

Проте деякі виробники використовують роз'єми з іншим розташуванням контактів. В першу чергу, це властиво старим телефонами від Nokia, Motorola і HTC. При виявленні обриву його можна легко усунути пайкою. Якщо вам раніше не доводилося працювати з паяльником, краще зверніться в спеціалізовану майстерню. Звичайно, це актуально тільки для дорогих і якісних моделей навушників, ремонтувати "одноразову" китайську гарнітуру недоцільно.

забруднення контактів

За час експлуатації роз'єми можуть забруднюватися

У ряді випадків, наприклад, після тривалого зберігання або при частому впливі пилу і вологи, контакти роз'ємів можуть накопичувати бруд і окислюватися. Це легко виявити зовні - на зарядному або в гнізді будуть помітні грудки пилу, бурі або зеленуваті плями. Зрозуміло, вони порушують електричний контакт між поверхнями, перешкоджаючи нормальній роботі гарнітури.

Видалити забруднення з гнізда можна тонким дротом або зубочисткою. Штекер очистити ще простіше - підійде будь-який плоский, але не надто гострий предмет. Намагайтеся не залишати глибоких подряпин на поверхні - вони стануть осередком для подальшого окислення роз'ємів. Фінальну очистку проводять ватою, змоченою в спирті.

Відсутність драйвери звукової карти

Причина може бути пов'язана з драйвером звукової карти

Звукова карта, зовнішня або інтегрована, є в будь-якому електронному гаджет. Саме вона відповідає за взаємну конвертацію звуку і цифрових сигналів. Але для правильної роботи обладнання необхідно спеціальне програмне забезпечення - драйвер, який буде відповідати вимогам операційної системи і технічними характеристиками гарнітури.

Зазвичай такий драйвер входить в стандартний пакет ПО материнської плати або портативного пристрою, однак при перевстановлення або оновленні ОС він може деінсталіроваться. Перевірити наявність драйвера можна в меню Диспетчер пристроїв. Ось так він виглядає в Windows 7:

У загальному списку знайдіть пункт "Звукові, відео та ігрові пристрої"

А ось аналогічне вікно в ОС Windows 10:

У Windows 10 Диспетчер пристроїв буде трохи відрізнятися від версії в Windows 7

Клікнувши по рядку "Звукові, відео та ігрові пристрої", ви відкриєте список драйверів. З контекстного меню можна виконати їх автоматичне оновлення. Якщо це не допоможе, доведеться самостійно відшукати в Мережі драйвер Realtek HD Audio для вашої операційної системи.

Системні збої

Конфлікт з деякими програми може перешкоджати роботі гарнітури

Якщо мікрофон функціонує некоректно або відмовляється працювати з певним софтом, знадобиться комплексна діагностика його стану. В першу чергу, перевірте бездротовий модуль (якщо зв'язок з гарнітурою здійснюється через Bluetooth). Іноді цей канал просто забувають включити, іноді проблема криється в застарілому драйвер.

Для перевірки сигналу можна використовувати системні можливості ПК і інтернет-ресурси. У першому випадку достатньо натиснути правою кнопкою миші на іконку динаміка, розташовану в правій частині панелі завдань, і вибрати пункт "Записуючі пристрою". У переліку пристроїв повинен відобразитися мікрофон.

Зайдіть в налаштування параметрів динаміка

Подвійне клацання по рядку з назвою мікрофона викличе додаткове меню, в якому можна налаштувати чутливість деталі і коефіцієнт посилення мікрофонного УЗЧ. Перший перемикач встановіть на максимум, а от другий не варто піднімати вище 50%.

Налаштуйте параметри для мікрофона

За допомогою спеціальних ресурсів можна перевірити роботу мікрофона в режимі реального часу. В процесі тесту буде відображена гістограма звукових частот. Крім того, ресурс допоможе визначити справність веб-камери і її основні параметри. Один з таких сайтів //webcammictest.com/check-microphone.html.

Перейдіть на сайту і проведіть тестування гарнітури

Якщо тест дав позитивний результат, драйвера в порядку, гучність налаштована, а сигналу від мікрофона все одно немає, спробуйте оновити ваш месенджер або інші використовувані програми - можливо, справа в них.

Сподіваємося, ми допомогли вам виявити і усунути несправності мікрофона. Будьте обережні і уважні при проведенні будь-яких робіт. Якщо заздалегідь не впевнені в успіху ремонту, краще доручіть цю справу професіоналам.

Дивіться відео: Пропал звук в Windows 10 . Возможные способы исправить проблемы . (Лютого 2020).