Скільки оперативної пам'яті потрібно для комп'ютера?

Добрий день.

Сьогоднішня стаття присвячена оперативної пам'яті, а точніше її кількості на наших комп'ютерах (оперативну пам'ять часто скорочують - ОЗУ). ОЗУ відіграє велику роль в роботі комп'ютера, якщо пам'яті не вистачає - ПК починає гальмувати, ігри та програми відкриваються неохоче, картинка на моніторі починає "смикатися", підвищується навантаження на жорсткий диск. У статті якраз і зупинимося на питаннях пов'язаних з пам'яттю: її видах, про те, скільки потрібно пам'яті, на що вона впливає.

До речі, можливо вам буде цікава стаття про те, як перевірити свою ОЗУ.

зміст

  • Як дізнатися кількість оперативної пам'яті?
  • Види оперативної пам'яті
  • Кількість оперативної пам'яті на комп'ютері
    • 1 ГБ - 2 ГБ
    • 4 ГБ
    • 8 ГБ

Як дізнатися кількість оперативної пам'яті?

1) Найпростіший спосіб це зробити - зайти в "мій комп'ютер" і натиснути правою кнопкою мишки в будь-якому місці вікна. Далі вибрати в контекстному меню провідника "властивості". Так само можна відкрити панель управління, в пошуковий рядок ввести "система". Див. Скріншот нижче.

Кількість оперативної пам'яті зазначено поруч з індексом продуктивності, під інформацією про процесор.

2) Можна скористатися і сторонніми утилітами. Щоб не повторюватися, дам посилання на статтю про програми для перегляду характеристик ПК. Скориставшись однією з утиліт можна дізнатися не тільки кількість пам'яті, але і багато інших характеристик ОЗУ.

Види оперативної пам'яті

Тут хотілося б зупинитися не на технічних термінах, які мало що говорять простим користувачам, а спробувати простим прикладом пояснити, що ж виробники пишуть на планках ОЗУ.

Наприклад, в магазинах, коли ви хочете купити модуль пам'яті, пишеться приблизно наступне: Hynix DDR3 4GB 1600Mhz PC3-12800. Для непідготовленого користувача - це китайська грамота.

Давайте розбиратися.

Hynix - це виробник. Взагалі, є десяток популярних виробників ОЗУ. Наприклад: Samsung, Kingmax, Transcend, Kingston, Corsair.

DDR3 - це тип пам'яті. DDR3 на сьогоднішній день найсучасніший тип пам'яті (раннє були DDR і DDR2). Розрізняються вони пропускною спроможністю - швидкістю обміну інформацією. Головне ж полягає в тому, що DDR2 можна поставити в слот для карти DDR3 - у них різна геометрія. Див. Картинку нижче.

Саме тому важливо знати перед покупкою який тип пам'яті підтримує ваша материнська плата. Дізнатися це можна, відкривши системний блок і подивившись своїми очима, а можна скористатися спеціальними утилітами.

4GB - Об'єм оперативної пам'яті. Чим більше тим краще. Але не забувайте, що якщо процесор в системі не такий потужний - то ставити великий обсяг ОЗУ немає ніякого сенсу. Взагалі, планки можуть бути абсолютно різного об'єму: від 1Гб до 32 і більше. Про обсяг див. Нижче.

1600Mhz PC3-12800 - Робоча частота (пропускна здатність). Розібратися з даними показником допоможе ось ця табличка:

модулі DDR3

Назва

частота шини

чіп

Пропускна спроможність

PC3-8500

533 МГц

DDR3-1066

8533 МБ / с

PC3-10600

667 МГц

DDR3-1333

10667 МБ / с

PC3-12800

800 МГц

DDR3-1600

12800 МБ / с

PC3-14400

900 МГц

DDR3-1800

14400 МБ / с

PC3-15000

1000 МГц

DDR3-1866

15000 МБ / с

PC3-16000

1066 МГц

DDR3-2000

16000 МБ / с

PC3-17000

1066 МГц

DDR3-2133

17066 МБ / с

PC3-17600

1100 МГц

DDR3-2200

17600 МБ / с

PC3-19200

1200 МГц

DDR3-2400

19200 МБ / с

Як видно з таблиці пропускна здатність такого ОЗУ дорівнює 12800 мб / с. Чи не найшвидша на сьогоднішній день, але як показує практика, для роботи комп'ютера куди важливіше обсяг цієї самої пам'яті.

Кількість оперативної пам'яті на комп'ютері

1 ГБ - 2 ГБ

На сьогоднішній день дана кількість оперативної пам'яті може використовуватися тільки на офісних комп'ютерах: для редагування документів, перегляду інтернету, пошти. Запустити гри з таким обсягом ОЗУ, звичайно можна, але лише найпростіші.

До речі, з таким обсягом можна встановити і Windows 7, вона буде нормально працювати. Правда, якщо ви відкриєте п'ят документів - система може почати "замислюватися": буде не так різко і завзято реагувати на ваші команди, картинка на екрані може почати "смикатися" (особливо, це стосується ігор).

Так само при нестачі оперативної пам'яті, комп'ютер буде використовувати файл підкачки: частина інформації з оперативної пам'яті, яка в даний момент не використовується, буде записуватися на жорсткий диск, а потім, у міру необхідності - зчитуватися з нього. Очевидно, що при такому положенні справи виникне підвищене навантаження на жорсткий диск, а так само це сильно може позначитися на швидкості роботи користувача.

4 ГБ

Найпопулярніше кількість ОЗУ останнім часом. На багато сучасних ПК і ноутбуки під управлінням Windows 7/8 ставлять 4 гб пам'яті. Цього об'єму достатньо для нормальної роботи і з офісними додатками, дозволить запускати майже всі сучасні ігри (нехай і не на максимальних налаштуваннях), переглядати HD відео.

8 ГБ

Такий обсяг пам'яті з кожним днем ​​все більш популярний. Він дозволяє відкривати десятки додатків, при цьому комп'ютер поводиться дуже "спритно". До того ж, при такому обсязі пам'яті можна запускати на високих настройках багато сучасних ігор.

Однак, варто відразу зазначити. Що такий обсяг пам'яті буде виправданий в тому випадку, якщо у вас в системі встановлений потужний процесор: Core i7 або Phenom II X4. Тоді він зможе використовувати пам'ять на все сто - і файл підкачки використовувати взагалі не доведеться, тим самим швидкість роботи підвищується в рази. До того ж зменшується навантаження на жорсткий диск, знижується енергоспоживання (актуально для ноутбука).

До речі, тут діє і зворотне правило: якщо процесор у вас бюджетного варіанту - то ставити 8 гб пам'яті немає ніякого сенсу. Просто процесор буде обробляти певний обсяг оперативної пам'яті, скажімо 3-4 гб, а інша пам'ять не додасть абсолютно ніякої швидкості вашого комп'ютера.