Кращі кодеки для відео та аудіо на Windows: 7, 8, 10

Добрий день.

Жоден комп'ютер вже не можна уявити без можливості перегляду відео і прослуховування аудіофайлів. Бо це вже сприймається як даність! Але ж для цього, крім програми, що відтворює мультимедіа файли, необхідні ще й кодеки.

Завдяки кодекам на комп'ютері можна буде не тільки переглядати всі популярні формати відеофайлів (AVI, MPEG, VOB, MP4, MKV, WMV), але і редагувати їх в різних відео-редакторах. До речі, численні помилки при конвертування або перегляді відеофайлів, можуть вказувати на відсутність кодека (або повідомити про його старіння).

Багато хто, напевно, знайомі з одним показовим "глюком" при перегляді якогось фільму на ПК: є звук, а картинки в плеєрі немає (просто чорний екран). 99,9% - що у вас в системі просто немає потрібного кодека.

У цій невеликій статті, хотілося б зупинитися на найкращих наборах кодеків для ОС Windows (Зрозуміло, з якими особисто доводилося мати справу. Інформація актуальна для Windows 7, 8, 10).

Тож почнемо…

K-Lite Codec Pack (один з кращих наборів кодеків)

Офіційний сайт: //www.codecguide.com/download_kl.htm

На мою думку, один з кращих наборів кодеків, які тільки можна знайти! У своєму арсеналі містить всі найпопулярніші кодеки: Divx, Xvid, Mp3, AC тощо. Ви зможете переглянути більшість відео, яке зможете скачати з мережі або знайти на дисках!

-

Важное зауваження! Є кілька версій наборів кодеків:

- Basic (базовий): включає в себе тільки основні найпоширеніші кодеки. Рекомендується користувачам, що не так часто працюють з відео;

- Standart (стандартний): найпоширеніший набір кодеків;

- Full (повний): повний набір;

- Mega (Мега): величезний збірник, включає в себе всі кодеки, які тільки можуть знадобитися для перегляду і редагування відео.

Моя порада: вибирайте завжди Full або Mega варіант, зайвих кодеків - не буває!

-

Загалом, рекомендую спробувати для початку цей набір, і якщо він не влаштує, перейти до інших варіантів. Тим більше що ці кодеки підтримують 32 і 64 бітні операційні системи Windows 7, 8, 10!

До речі, при установці цих кодеків - рекомендую в процесі установки вибрати варіант "Lots of Stuff" (для максимальної кількості всіляких кодеків в системі). Більш докладно про те, як правильно встановлювати повний набір цих кодеків розказано в цій статті:

CCCP: Combined Community Codec Pack (кодеки з СРСР)

Офіційний сайт: //www.cccp-project.net/

Ці кодеки розробляються для некомерційного використання. До речі, розробляють його люди, які займаються кодуванням аніме.

Набір кодеків включає в себе пару програвачів Zoom PlayerFree і Media Player Classic (до речі, відмінних), медіа-кодер ffdshow, flv, Spliter Haali, Direct Show.

Взагалі, встановивши даний набір кодеків, ви зможете переглянути 99,99% відео, яке зможете знайти на просторах мережі. На мене вони залишили найпозитивніше враження (встановлював я їх, коли з K-lite Codec Pack відмовилися встановлюватися з невідомої причини ...).

STANDARD Codecs for Windows 10 / 8.1 / 7 (стандартні кодеки)

Офіційний сайт: //shark007.net/win8codecs.html

Це, свого роду, стандартний набір кодеків, я б навіть сказав універсальний, який стане в нагоді для відтворення найбільш популярних форматів відео на комп'ютері. До речі, як випливає з назви, кодеки ці підійдуть і для нових версій ОС Windows 7 і 8, 10.

На особисту думку, вельми непоганий набір, який став у нагоді, коли в наборі K-light (наприклад) не опиниться якогось кодека, який вам необхідний для роботи з конкретним відеофайлом.

Взагалі, вибір кодека - справа досить складна (а іноді, особливо складно). Навіть різні версії одного і того ж кодека можуть вести себе зовсім по-різному. Сам особисто, коли налаштовував роботу ТВ-тюнера на одному з ПК, зіткнувся з подібним явищем: встановлюю K-Lite Codec Pack - при запису відео, ПК починав гальмувати. Встановив STANDARD Codecs for Windows 10 / 8.1 / 7 - запис йде в нормальному режимі. Що ще потрібно?!

XP Codec Pack (ці кодеки не тільки для Windows XP!)

Завантажити з офіційного сайту: //www.xpcodecpack.com/

Один з найбільших наборів кодеків для відео-та аудіофайлів. Підтримує воістину безліч файлів, краще просто процитую заяву розробників:

 • - AC3Filter;
 • - AVI Splitter;
 • - CDXA Reader;
 • - CoreAAC (AAC DirectShow Decoder);
 • - CoreFlac Decoder;
 • - FFDShow MPEG-4 Video Decoder;
 • - GPL MPEG-1/2 Decoder;
 • - Matroska Splitter;
 • - Media Player Classic;
 • - OggSplitter / CoreVorbis;
 • - RadLight APE Filter;
 • - RadLight MPC Filter;
 • - RadLight OFR Filter;
 • - RealMedia Splitter;
 • - RadLight TTA Filter;
 • - The Codec Detective.

До речі, якщо вас бентежить назва цих кодеків ( "XP") - то назва до Windows XP відношення не має, ці кодеки працюють і під ОС Windows 8 і 10!

Що стосується роботи самих кодеків - то до них особливих нарікань немає. Майже всі фільми, які були на моєму комп'ютері (більше 100) спокійно програвалися, без "лагов" і гальм, картинка досить якісна. У загальному і цілому, досить непоганий набір, який можна рекомендувати всім користувачам Windows.

StarCodec ( "зоряні" кодеки)

Домашня сторінка: //www.starcodec.com/en/

Цим набором хотілося б завершити цього переліку кодеків. Насправді цих наборів сотні і все їх перераховувати особливого сенсу немає. Що стосується StarCodec - то цей набір в своєму роді унікальний, так би мовити "все в одному"! Підтримує воістину купу всіляких форматів (про них нижче)!

Що ще підкуповує в цьому наборі - це встановив і забув (тобто не доведеться шукати всілякі додаткові кодеки на різних сайтах, все що потрібно - вже в комплекті).

До того ж працює і на 32-х і на 64-х бітних системах. До речі, підтримує такі ОС Windows: XP, 2003, Vista, 7, 8, 10.

Відео кодеки: DivX, XviD, H.264 / AVC, MPEG-4, MPEG-1, MPEG-2, MJPEG ...
Аудіо кодеки: MP3, OGG, AC3, DTS, AAC ...

Крім цього, включає в себе: XviD, ffdshow, DivX, MPEG-4, Microsoft MPEG-4 (modified), x264 Encoder, Intel Indeo, MPEG Audio Decoder, AC3Filter, MPEG-1/2 Decoder, Elecard MPEG-2 Demultiplexer, AVI AC3 / DTS Filter, DTS / AC3 ​​Source Filter, Lame ACM MP3 Codec, Ogg vorbis DirectShow Filter (CoreVorbis), AAC DirectShow Decoder (CoreAAC), VoxWare MetaSound Audio Codec, RadLight MPC (MusePack) DirectShow Filter і т.д.

Загалом, рекомендую до ознайомлення всім, хто часто і багато працює з відео та аудіо.

PS

На цьому сьогоднішній пост підійшов до кінця. До речі, якими кодеками користуєтеся ви?

Стаття повністю перероблена 23.08.2015

Дивіться відео: ТОП-10. Видеоплееры для компьютера на Windows (Грудень 2019).