Який архіватор сильніше стискає файли? WinRar, WinUha, WinZip або 7Z?

У мережі сьогодні популярні десятки архиваторов, причому, в опис у кожної програми можна зустріти що її алгоритм самий-самий ... Вирішив взяти кілька популярних в мережі архиваторов, а саме: WinRar, WinUha, WinZip, KGB archiver, 7Z і перевірити їх в "бойових "умовах.

Невелике передмову ... Порівняння, можливо буде не дуже об'єктивне. Порівняння ахіваторов проводилося на самому звичайному домашньому комп'ютері, середньому за показниками на сьогоднішній день. До того ж не бралися різні типи даних: порівняння стиснення проводилось на звичайному "вордівський" документі, яких у багатьох хто вчитися або працює з ними - зможе зібратися величезна кількість. Ну і логічно, що інформацію, яку рідко використовуєш - доцільно запакувати в архів і іноді витягувати. Та й передавати такий файл набагато легше: і на флешку швидше скопіюється, ніж купа дрібних файлів, та й по інтернету швидше скочується ...

зміст

  • Таблиця порівняння стиснення
  • KGB Archiver 2
  • WinRar
  • WinUha
  • 7Z
  • WinZip

Таблиця порівняння стиснення

Для невеликого експерименту було взято порівняно великий файл RTF - близько 3,5 мб і стиснутий різними архиваторами. Час роботи поки не беремо, про особливості роботи програм буде розказано далі, зараз же тільки подивимося ступінь стиснення.

програмаформатСтупінь стисненняРозмір, к.байтУ скільки разів зменшився розмір файлу ?
KGB Archiver 2.kgbмаксимум14141122,99
WinRar.rarмаксимум19054617,07
WinUha.uhaмаксимум21429415,17
7Z.7zмаксимум21851114,88
WinZip.zipмаксимум29910810,87
Початковий файл.rtfбез стиснення32521071

Як видно з невеликої таблички, що найвища ступінь стиснення досягається у програми KGB Archiver 2 - в 23 рази зменшився вихідний розмір файлу! Тобто якщо у вас на жорсткому диску кілька гігабайт різної документації, якої ви не користуєтеся і хочете видалити (але не покидає відчуття, а раптом знадобиться) - чи не простіше стиснути такою програмою і записати на диск ...

Але про всі "підводні камені" по порядку ...

KGB Archiver 2

Загалом то не поганий архіватор, за заявами розробників їх алгоритм стиснення один із самих "сильних". Складно не погодитися ...

Тільки ось швидкість стиснення залишає бажати кращого. Наприклад, файл в прикладі (близько 3 мб) програма стискала близько 3 хв! Неважко прикинути, що один CD диск вона буде стискати пів дня, а то й більше.

Але особливе здивування викликає не це. Розпакування файлу тривати за часом стільки ж, скільки компресія! Тобто якщо ви витратили пів дня на те, щоб стиснути частину своїх документів, то стільки ж часу ви витратите, щоб дістати їх з архіву.

підсумок: програму можна використовувати для невеликих обсягів інформації, особливо, коли важливий мінімальний розмір вихідного файлу (наприклад, файл потрібно розмістити на дискеті, або на невеликий за місткості флешці). Але знову таки, вгадати заздалегідь розмір стисненого файлу не можна, і можливо, час на стиск ви витратите даремно ...

WinRar

Знаменита програма на пострадянському просторі, встановлена ​​на більшості комп'ютерів. Напевно, якби вона не показувала такі хороші результати, у неї б і не було стільки шанувальників. Нижче скріншот на якому показані настройки стиснення, нічого особливого, хіба тільки ступінь стиснення була поставлена ​​на максимум.

На подив WinRar стиснув файл за кілька секунд, причому розмір файлу зменшився в 17 разів. дуже гідний результат, якщо ще врахувати що час витрачений на обробку мізерно мало. А час на розпакування файлу - ще менше!

підсумок: відмінна програма, що показує одні з найкращих результатів. В процесі налаштувань стиснення можна так само вказати максимальний розмір архіву і програма його розіб'є на кілька частин. Це дуже зручно, щоб перенести файл з одного комп'ютера на інший на флешці або CD / DVD диску, коли цілком файл на НЕ запишеш ...

WinUha

Порівняно молодий архіватор. Назвати його над-популярним не можна, але інтерес у багатьох користувачів до нього хто часто працює з архівами - є. І не випадково, адже за заявами розробників архиватора, його алгоритм стиснення сильніше ніж у RAR і 7Z.

У нашому невеликому експерименті я б не сказав що це так. Можливо, що на деяких інших даних він і покаже куди кращі результати ...

До речі, при установці вибирайте англійську мову, російською - програма видає "крякозабри".

підсумок: непогана програма з цікавим алгоритмом стиснення. Час на обробку і створення архіву, звичайно, більше ніж у WinRar, але на деяких типах даних можна отримати трохи більший ступінь стиснення. Хоча, особисто я б не став робити на цьому великий акцент ...

7Z

Дуже популярний безкоштовний архіватор. Багато хто стверджує що ступінь стиснення в 7z реалізована навіть краще ніж в WinRar. Цілком можливо, але при стисненні з рівнем "Ультра" на більшості файлів він програє WinRar'у.

підсумок: непогана альтернатива WinRar'у. Цілком порівнянна ступінь стиснення, хороша підтримка російської мови, зручне вбудовування в контекстне меню провідника.

WinZip

Легендарний, один з найпопулярніших колись архиваторов. У мережі, напевно, самі часто-зустрічаються архіви - це "ZIP". І не випадково - адже незважаючи на не найвищу ступінь стиснення, швидкість роботи - просто вражає. Наприклад, Windows відкриває такі архіви як звичайні папки!

До того ж не слід забувати, що цей архіватор і формат стиснення набагато старше новомодних конкурентів. Та й далеко не у всіх зараз стоять потужні комп'ютери, які дозволять швидко працювати з новими форматами. А формат Zip підтримують всі сучасні архіватори!

Дивіться відео: Data Compression as Fast As Possible (Лютого 2020).