Резервна копія Windows 10 в Macrium Reflect

Раніше на сайті вже описувалися різні способи створення резервної копії Windows 10, в тому числі і за допомогою сторонніх програм. Одна з таких програм, зручна і ефективно працююча - Macrium Reflect, яка доступна в тому числі і в безкоштовній версії без істотних обмежень для домашнього користувача. Єдиний можливий недолік програми - відсутність російської мови інтерфейсу.

У цій інструкції покроково про те, як створити резервну копію Windows 10 (підійде і для інших версій ОС) в Macrium Reflect і відновити комп'ютер з резервної копії, коли це буде потрібно. Також з її допомогою ви можете перенести Windows на SSD або інший жорсткий диск.

Створення резервної копії в Macrium Reflect

В інструкції буде розглядатися створення простої резервної копії Windows 10 з усіма розділами, які необхідні для завантаження і роботи системи. При бажанні, ви можете включити в резервну копію і розділи з даними.

Після запуску Macrium Reflect програма автоматично відкриється на вкладці Backup (резервна копія), в правій частині якої будуть відображені підключення фізичні накопичувачі і розділи на них, в лівій частині - основні доступні дії.

Кроки по створенню резервної копії Windows 10 будуть виглядати наступним чином:

 1. У лівій частині в розділі "Backup tasks" натисніть по пункту "Create an image of the partitions required to backup and restore Windows" (Створити образ розділів, необхідних для резервного копіювання та відновлення Windows).
 2. У наступному вікні ви побачите відмічені для резервного копіювання розділи, а також можливість налаштувати місце збереження резервної копії (використовуйте окремий розділ, а ще краще - окремий накопичувач. Можна робити резервну копію можна записати і на компакт-диски CD або DVD (вона буде розбита на кілька дисків ). Пункт Advanced Options дозволяє настроїти деякі додаткові параметри, наприклад, встановити пароль на резервну копію, змінити параметри стиснення і інші. Натисніть "Next" (Далі).
 3. При створенні резервної копії вам запропонують налаштувати графік і параметри автоматичного резервного копіювання з можливістю виконувати повне, инкрементальное або диференціальне резервне копіювання. У цій інструкції тема не зачіпається (але можу підказати в коментарях, якщо необхідно). Натискаємо "Далі" (графік без зміни параметрів створений не буде).
 4. У наступному вікні ви побачите інформацію про створюваної резервної копії. Натисніть "Finish" для початку резервного копіювання.
 5. Вкажіть ім'я бекапа і підтвердіть створення резервної копії. Дочекайтеся завершення процесу (може зайняти тривалий час при наявності великого обсягу даних і при роботі на HDD).
 6. По завершенні ви отримаєте резервну копію Windows 10 з усіма необхідними розділами в одному стислому файлі з розширенням .mrimg (в моєму випадку вихідні дані займали 18 Гб, резервна копія - 8 Гб). Також при настройках за умовчанням в резервну копію не зберігаються файли підкачки і глибокого сну (на працездатність не впливає).

Як бачите, все дуже просто. Настільки ж просто і процес відновлення комп'ютера з резервної копії.

Відновлення Windows 10 з резервної копії

Відновити систему з резервної копії Macrium Reflect теж не складно. Єдине, на що слід звернути увагу: відновлення в той же розташування, де знаходиться єдина Windows 10 на комп'ютері неможливо з запущеною системи (тому що будуть замінюватися її файли). Щоб відновити систему потрібно спочатку або створити диск відновлення, або додати пункт Macrium Reflect в меню завантаження для запуску програми в середовищі відновлення:

 1. У програмі на вкладці Backup відкрийте розділ Other Tasks і виберіть пункт Create bootable rescue media (створити завантажувальний диск відновлення).
 2. Виберіть один з пунктів - Windows Boot Menu (буде додано пункт Macrium Reflect в меню завантаження комп'ютера для запуску ПЗ в середовищі відновлення), або ISO File (створюється завантажувальний ISO файл з програмою, який можна записати на флешку або компакт-диск).
 3. Натисніть кнопку Build і дочекайтеся завершення процесу.

Далі, щоб запустити відновлення з резервної копії ви можете завантажитися з створеного диска відновлення або ж, якщо ви додавали пункт в меню завантаження - завантажити його. В останньому випадку також можна просто запустити Macrium Reflect в системі: якщо завдання вимагає перезавантаження в середовищі відновлення, програма це зробить автоматично. Сам процес відновлення буде виглядати наступним чином:

 1. Перейдіть на вкладку "Restore" (відновлення) і, якщо список резервних копій в нижній частині вікна не відкривається автоматично, натисніть "Browse for an image file", а потім вкажіть шлях до файлу резервної копії.
 2. Натисніть по пункту "Restore Image" праворуч від резервної копії.
 3. У наступному вікні у верхній частині відобразяться розділи, що зберігаються в резервної копії, в нижній - на диску, з якого знімалася резервна копія (в тому вигляді, в якому вони на ньому знаходяться в даний момент часу). При бажанні, ви можете зняти позначки з тих розділів, які не потрібно відновлювати.
 4. Натисніть "Next", а потім - Finish.
 5. Якщо програма була запущена в Windows 10, яку ви відновлюєте, вам буде запропоновано перезавантажити комп'ютер для завершення процесу відновлення, натисніть кнопку "Run from Windows PE" (тільки за умови, що ви додали Macrium Reflect в середу відновлення, як це було описано вище) .
 6. Після перезавантаження процес відновлення почнеться автоматично.

Це тільки загальні відомості про створення резервної копії в Macrium Reflect для найбільш затребуваного домашніми користувачами сценарію використання. Крім іншого програма в безкоштовній версії вміє:

 • Клонувати жорсткі диски і SSD.
 • Використовувати створені резервні копії в віртуальних машинах Hyper-V за допомогою viBoot (додаткове ПЗ від розробника, яке при бажанні можна встановити при установці Macrium Reflect).
 • Працювати з мережевими дисками, в тому числі в середовищі відновлення (також на диску відновлення в останній версії з'явилася підтримка Wi-FI).
 • Показувати вміст резервних копій через провідник Windows (якщо потрібно витягти лише окремі файли).
 • Використовувати команду TRIM для невикористовуваних більше блоків на SSD після процесу відновлення (включено за замовчуванням).

Як підсумок: якщо вас не бентежить англійську мову інтерфейсу, рекомендую до використання. Програма справно працює для UEFI і Legacy систем, робить це безкоштовно (і не нав'язує перехід на платні версії), в достатній мірі функціональна.

Завантажити Macrium Reflect Free можна з офіційного сайту //www.macrium.com/reflectfree (при запиті адреси пошти під час завантаження, а також при установці його можна не вказувати - реєстрація не обов'язкова).

Дивіться відео: Создание резервной копии Windows с помощью Macrium Reflect (March 2020).