Відеодрайвер перестав відповідати і був успішно відновлений. Що робити з цією помилкою?

Добрий день.

Яких тільки помилок можна не зустріти при роботі за комп'ютером ... А універсального рецепта позбавлення від них усіх - не існує 🙁

У цій статті я хочу зупинитися на одній популярній помилку: про зупинку відеодрайвера. Думаю, що кожен досвідчений користувач, хоча б раз бачив подібне повідомлення, спливаюче внизу екрану (див. Рис. 1).

А головна особливість цієї помилки в тому, що вона закриває працює додаток (наприклад гру) і "викидає" вас на робочий стіл. Якщо ж помилка сталася в браузері - то ви, швидше за все, не зможете переглянути відеоролик, поки не перезавантажте сторінку (а може і взагалі не зможете, поки не вирішите проблему). Іноді, дана помилка перетворює роботу за ПК в справжнє "пекло" для користувача.

І так, перейдемо до причин появи цієї помилки і їх рішень.

Мал. 1. Windows 8. Типовий вид помилки

До речі, у багатьох користувачів ця помилка з'являється не так вже й часто (наприклад, тільки при довгій і сильному завантаженні комп'ютера). Може бути це і не правильно, але дам просту пораду: якщо помилка не турбує часто - то просто не звертайте на неї увагу 🙂

Важливо. Перед подальшої налаштуванням драйверів (та й взагалі, після переустановлення оних), рекомендую чистити систему від різних "хвостів" і сміття:

Причина №1 - проблема з драйверами

Навіть якщо придивитися до назви помилки - можна помітити слово "драйвер" (саме воно і є ключове) ...

Насправді, в більшості випадків (понад 50%) причиною появи цієї помилки є неправильно обраний відеодрайвера. Скажу навіть більше, що часом доводиться перевірити ще раз 3-5 різних версій драйверів, перш ніж вдається знайти той самий оптимальний, який буде нормально працювати на конкретному "залозі".

Рекомендую перевірити і оновити ваші драйвера (до речі, у мене на блозі була стаття з кращими програмами для перевірки та скачування оновлень для всіх драйверів на ПК, посилання на неї нижче).

Оновлення драйверів в один клік:

Звідки з'являються на комп'ютері (ноутбуці) "неправильні" драйвера:

  1. При установці Windows (7, 8, 10) встановлюються практично завжди "універсальні" драйвера. Вони дозволяють запускати більшість ігор (наприклад), але не дозволяють тонко налаштувати відеокарту (наприклад, задати яскравість, задати параметри швидкодії і ін.). До того ж, досить часто, через них можуть спостерігатися і подібні помилки. Перевірте і обновіть драйвера (посилання на спец. Програми привів вище).
  2. Давно не встановлювали ніяких оновлень. Наприклад, вийшла нова гра, а ваші "старі" драйвера не оптимізовані під неї. В результаті посипалися всілякі помилки. Рецепт такий же, як і кількома рядками вище - оновлення.
  3. Конфлікт і несумісність версій різного ПЗ. Вгадати що і через що - іноді просто неможливо! Але дам просту пораду: зайдіть на сайт виробника і скачайте 2-3 версії драйверів. Потім встановіть одну з них і протестуйте її, якщо не підійшла - видаліть її та встановіть іншу. У деяких випадках, здавалося б старі драйвера (випущені рік-два назад) працюють краще нових ...

Причина №2 - проблеми з DirectX

DirectX - це величезний набір різних функцій, якими часто користуються розробники різних ігор. Тому, якщо у вас дана помилка вилітає в якій-небудь грі - після драйвера, перевірте DirectX!

Разом з монтажником гри дуже часто йде комплект з DirectX потрібної версії. Запустіть даний установник і обновіть пакет. Крім цього, можна скачати пакет і з сайту Microsoft. А взагалі у мене на блозі DirectX присвячена ціла стаття, рекомендую її до ознайомлення (посилання нижче).

Всі питання по DirectX, що стосуються звичайного користувача:

Причина №3 - й оптимальні настройки драйверів відеокарти

Помилка, пов'язана з відмовою роботи відеодрайвера, може так само бути пов'язана з їх невірної настройки. Наприклад, в драйверах відключена опція фільтрації або згладжування - а в грі вона включена. Що буде? У більшості випадків, нічого не повинно бути, але іноді відбувається конфлікт і гра вилітає з якою-небудь помилкою відеодрайвера.

Як позбутися? Найпростіший варіант: скинути настройки гри і настройки відеокарти.

Мал. 2. Intel (R) Graphics Control Panel - відновлення налаштувань за замовчуванням (те ж саме стосується і гри).

Причина №4 - Adobe Flash Player

Якщо у вас з'являється помилка з відмовою відеодрайвера при роботі в браузері - то в більшості випадків вона пов'язана з Adobe Flash Player. До речі, через нього так само часто спостерігається гальмування відео, скачки при перегляді, зависання і ін. Дефекти картинки.

Вирішити проблему допомагає оновлення оновлення Adobe Flash Player (якщо у вас не найновіша версія), або відкат на старішу. Про це докладно я розписував в одній з попередніх статей (посилання нижче).

Оновлення та відкат Adobe Flash Player -

Причина №5 - перегрів відеокарти

І останнє, на чому б хотів зупинитися в даній статті - це перегрів. Дійсно, якщо помилка вилітає після довгого часу в якій-небудь грі (та ще й в літній спекотний день) - то ймовірність цієї причини дуже висока.

Думаю, тут, щоб не повторюватися, доречно навести пару посилань:

Як дізнатися температури відеокарти (і не тільки!) -

Перевірка відеокарти на працездатність (тест!) -

PS

Завершуючи статтю, хочу звернути увагу на один випадок. Я довго не міг виправити цю помилку на одному з комп'ютерів: здавалося, що перепробував вже все що тільки можна ... Зважився на переустановку Windows - точніше, на оновлення: перехід з Windows 7 на Windows 8. Як не дивно, після зміни Windows, дану помилку я більше не бачив. Пов'язую даний момент з тим, що після зміни Windows - довелося оновлювати і все драйвера (які, мабуть, і були в усьому винна). До того ж, ще раз дам пораду - не використовуйте різні збірки Windows від невідомих авторів.

Всього найкращого і поменше помилок. За доповнення - як завжди вдячний 🙂

Дивіться відео: Как увеличитьуменьшить скорость вращения кулеров? (Лютого 2020).