Як записати великий файл на флешку або диск

Добрий день.

Здавалося б, начебто просте завдання: перенести один (або декілька) файлів з одного комп'ютера на інший, попередньо записавши їх на флешку. Як правило, проблеми з невеликими (до 4000 Мб) файлами не виникає, але що робити з іншими (великими), які і на флешку часом не влазять (а якщо і повинні поміститися, то чомусь при копіюванні з'являється помилка)?

У цій невеликій статті я приведу декілька порад, які допоможуть Вам записати на флешку файли більше 4 Гб. Отже ...

Чому з'являється помилка, при копіюванні файлу більше 4 Гб на флешку

Мабуть, це перше питання, з якого потрібно почати статтю. Справа в тому, що багато флешки, за замовчуванням, йдуть з файлової системою FAT32. І після покупки флешки, більшість користувачів не змінюють цю файлову систему (тобто залишається FAT32). Але файлова система FAT32 не підтримує файли, розмір яких перевищує 4 ГБ - тому ви починає записувати файл на флешку, а коли він досягає порогу в 4 ГБ - з'являється помилка запису.

Щоб виключити подібну помилку (або обійти її), можна поступити кількома способами:

  1. записувати не один великий файл - а багато маленьких (тобто розбити файл на "шматки". До речі, цей спосіб підійде, якщо вам потрібно перенести файл, розмір якого більше, ніж розмір вашої флешки!);
  2. відформатувати флешку в іншу файлову систему (наприклад, в NTFS. Увага! При форматуванні буде видалено всі дані з носія);
  3. конвертувати без втрати даних FAT32 у файлову систему NTFS.

Розгляну докладніше кожен спосіб.

1) Як розбити один великий файл на декілька невеликих і записати їх на флешку

Цей спосіб хороший своєю універсальністю та простотою: вам не потрібно робити резервну копію файлів з флешки (наприклад, щоб її відформатувати), не потрібно нічого і ні куди конвертувати (не втрачати час на ці операції). До того ж, цей спосіб відмінно підійде, якщо ваша флешка менше, ніж файл, який потрібно перенести (просто доведеться 2 рази перекидати шматки файлу, або скористатися другою флешкою).

Для розбивки файлу я рекомендую програму - Total Commander.

Total Commander

Сайт: //wincmd.ru/

Одна з найпопулярніших програм, яка часто замінює собою провідник. Дозволяє здійснювати всі найпотрібніші операції над файлами: перейменування (в тому числі масове), стиснення в архіви, розпакування, розбивка файлів, робота з FTP і т.д. Загалом, одна з тих програм - яку рекомендується мати в обов'язковому порядку на ПК.

Щоб розбити файл в Total Commander: виберіть мишкою потрібний файл, а потім зайдіть в меню: "Файл / розбити файл"(Скріншот нижче).

розбити файл

Далі потрібно ввести розмір частин в MB, на які файл буде розбитий. Найпопулярніші розміри (наприклад, для запису на CD-диск) вже присутні в програмі. Загалом, вводите потрібний розмір: наприклад 3900 Мб.

А потім програма розіб'є файл на частини, а вам залишиться тільки їх все (або декілька з них) записати на флешку і перенести на інший ПК (ноутбук). В принципі, на цьому завдання виконане.

До речі, на скріншоті вище показаний вихідний файл, і в червоній рамочці файли, які вийшли, коли вихідний файл був розбитий на кілька частин.

Щоб відкрити вихідний файл на іншому комп'ютері (куди ви перенесете ці файли), потрібно виконати зворотну процедуру: тобто зібрати файл. Спочатку переносите все шматки розбитого вихідного файлу, а потім відкриваєте Total Commander, вибирайте перший файл (з типом 001, див. скрін вище) І заходите в меню "Файл / зібрати файл". Власне, далі тільки залишиться вказати папку, де буде зібрано файл і почекати деякий час ...

2) Як форматувати флешку в файлову систему NTFS

Операція форматування допоможе, якщо ви намагаєтеся записати файл більше 4 Гб на флешку, файлова система якої FAT32 (тобто не підтримує такі великі файли). Розглянемо операцію по кроках.

Увага! При форматуванні флешки на ній будуть видалені всі файли. Перед цією операцією створіть резервні копії всіх важливих даних, які є на ній.

1) Спочатку потрібно зайти в "Мій комп'ютер" (або "Цей комп'ютер", в залежності від версії Windows).

2) Далі підключаєте флешку і копіюєте з неї всі файли на диск (робите резервну копію).

3) Натискаєте правою кнопкою по флешці і в контекстному меню вибираєте функцію "форматувати"(Див. Скріншот нижче).

4) Далі залишиться тільки вибрати іншу файлову систему - NTFS (вона якраз підтримує файли більше 4 Гб) і погодитися на форматування.

Через кілька секунд (зазвичай) операція буде завершена і з флешкою ​​можна буде продовжити роботу (в тому числі, записувати на неї файли більшого розміру, ніж раніше).

3) Як конвертувати файлову систему FAT32 в NTFS

Взагалі, не дивлячись на те, що операція конверта з FAT32 в NTFS повинна проходити без втрати даних, я рекомендую зберегти всі важливі документи на окремий носій (з особистого досвіду: проробляючи цю операцію десятки разів, один з них закінчився тим, що частина папок з російськими іменами - втратили свої назви, ставши ієрогліфами. Тобто сталася помилка, пов'язана з кодуванням).

Так само ця операція зажадає деякого часу, тому, на мій погляд, для флешки більш кращий варіант - це форматування (з попередніми копіюванням важливих даних. Про це трохи вище в статті).

Отже, щоб зробити конвертування, потрібно:

1) Зайти в "мій комп'ютер"(Або"цей комп'ютер") І дізнатися букву диска флешки (скріншот нижче).

2) Далі запустити командний рядок від імені адміністратора. У Windows 7 робиться це через меню "ПУСК / програми", в Windows 8, 10 - можна просто натиснути правою кнопкою по меню "ПУСК" і вибрати в контекстному меню цю команду (скріншот нижче).

3) Далі залишилося тільки ввести командуconvert F: / FS: NTFS і натиснути ENTER (де F: - це буква вашого диска або флешки, яку хочете конвертувати).


Залишиться тільки дочекатися поки операція завершиться: час операції буде залежати від розміру диска. До речі, під час цієї операції вкрай не рекомендується запускати сторонні завдання.

На цьому у мене все, на шляху успішної роботи!

Дивіться відео: Как записать на флешку файл больше 4 Гб? Форматирование флешки (Грудень 2019).