Зовнішній жорсткий диск і Utorrent: диск перевантажений 100%, як знизити навантаження?

Добрий день. Сьогоднішній пост присвячений зовнішнього жорсткого диска HDD Seagate 2.5 1TB USB3.0 (головне, навіть не модель пристрою, а його тип. Тобто пост може стане в нагоді всім власникам зовнішнього HDD).

Порівняно недавно став володарем такого жорсткого диска (до речі, ціна на дану модель не дуже-яка висока, в районі 2700-3200 руб.). Підключивши пристрій до ноутбука через звичайний кабель USB (до речі, ніяких додаткових блоків живлення не потрібно, як на інших деяких моделях), через деякий час виявляю головну проблему: при скачуванні файлів в програмі Utorrent - програма сповіщає про те що диск перевантажений на 100% і скидає швидкість скачування до 0! Як виявилося все вирішується тонким налаштуванням Utorrent.

Відгук про HDD і результатах настройки см. В нижній частині статті.

зміст

  • Що нам знадобитися?
  • Налаштування Utorrent
    • Трохи про роботу програми
    • звичайні настройки
    • Тонкі налаштування (ключові)
  • Результати та короткий відгук про зовнішній HDD Seagate 1TB USB3.0

Що нам знадобитися?

В принципі, нічого надприродного-природничого. І так, по порядку ...

1) Жорсткий диск, який переобтяжений під час роботи Utorrent.

Напевно, він у вас вже є, якщо ви читаєте цю статтю. Тут без коментарів.

2) Програма BEncode Editor (знадобиться для редагування одного бінарного файлу) - взяти можна, наприклад, тут: //sites.google.com/site/ultimasites/bencode-editor.

3) 10 хв. вільного часу, так щоб ніхто не смикав і не відволікав.

Налаштування Utorrent

Трохи про роботу програми

Багатьох користувачів влаштують на 100% настройки, які будуть встановлені за замовчуванням в Utorrent при його установці. Програма, як правило, працює стабільно і без збоїв.

Але у випадку з зовнішнім жорстким диском може з'явитися проблема великого навантаження. Виникає вона через те, що відбувається копіювання відразу декількох файлів (наприклад, штук 10-20). І навіть, якщо ви завантажуєте один торрент - це не означає, що в ньому не може бути десятка файлів.

Якщо в Utorrent ще можна виставити завантаження не більш певної кількості торрентів, то завантажувати по черзі файли одного торрента - настройка недоступна. Це ми і спробуємо виправити. Для початку торкнемося основні настройки, які допоможуть знизити навантаження на жорсткий диск.

звичайні настройки

Заходимо в настройки програми uTorrent (можна і за допомогою клавіші Cntrl + P).

У вкладці загальні рекомендується поставити галочку напроти пункту розподілу всіх файлів. Ця опція дозволить вам відразу ж бачити, скільки місця витрачено на жорсткому диску, не чекаючи, поки буде завантажений торрент до 100%.

Важливі параметри знаходяться у вкладці "швидкість". Тут можна обмежити максимальну швидкість скачування і віддачі. Рекомендується це зробити, якщо ваш інтернет-канал використовується в квартирі на кілька комп'ютерів. До того ж велика швидкість завантаження / віддачі файлу може стати зайвою причиною гальм. З приводу самих же цифр - тут сказати щось певне складно - дивіться на вашу швидкість інтернету, потужність комп'ютера і т.п. Наприклад, у мене на ноутбуці такі цифри:

Дуже важливі два пункти налаштувань в розділі "черговість". Тут потрібно ввести кількість активних торрентів і максимальне число завантажуваних торрентів.

Під активними торрентами розуміються і віддачі і завантаження. Якщо ви користуєтеся зовнішнім жорстким диском, не рекомендую ставити значення вище 3-4 активних торрентів і 2-3 одночасних завантажень. Перевантажуватися жорсткий диск починає, як раз через велику кількість файлів, що завантажуються в одиницю часу.

І остання важлива вкладка "кешування". Тут поставте галочку напроти пункту використання зазначеного розміру кеша і введіть значення, наприклад від 100-300 мб.

Так само трохи нижче зніміть пару галочок: "записувати незаймані блоки кожні дві хвилини" і "записувати завершені частини негайно".

Ці заходи дозволять знизити навантаження на жорсткий диск і підвищити швидкість роботи програми uTorrent.

Тонкі налаштування (ключові)

У цьому розділі статті нам потрібно відредагувати один файл програми uTorrent, для того, щоб частини (файли) одного торрента, якщо їх багато, скачували по черзі. Це дозволить знизити навантаження на диск і збільшити швидкість роботи. Інакше (НЕ редагуючи файл) внести цю настройку в програму не можна (вважаю, що така важлива опція повинна бути в налаштуваннях програми, щоб без праці будь-хто міг її змінити).

Для роботи потрібна утиліта BEncode Editor.

Далі закриваємо програму uTorrent (якщо вона відкрита) і запускаємо BEncode Editor. Тепер нам потрібно відкрити файл setting.dat в BEncode Editor, що розташовується за наступним шляхом (без лапок):

"C: Documents and Settings Application Data uTorrent setting.dat",

"C: Users alex AppData Roaming uTorrent setting.dat "(в моїй Windows 8 файл розташований таким шляхом. Замість"alex"Буде ваш обліковий запис).

Якщо ви не бачите приховані папки, рекомендую ось цю статтю:

Після відкриття файлу, ви побачите багато різних рядків, навпроти яких стоять числа і ін. Це налаштування програми, тут є і приховані, які не можна змінити з uTorrent.

Нам потрібно додати в кореневий розділ налаштувань (ROOT) параметр "bt.sequential_download" типу "Integer" і привласнити йому значення "1".

Див. Скріншот нижче, проясняє деякі сірі моменти ...

Після внесення налаштувань в файл setting.dat, зберігаємо його і запускаємо uTorrent. Після цього помилок, що диск перевантажений, бути не повинно!

Результати та короткий відгук про зовнішній HDD Seagate 1TB USB3.0

Після налаштувань програми Utorrent повідомлень про те, що диск перевантажений більше не було. Плюс, якщо торрент складається з великого числа файлів (наприклад, кілька серій серіалу) - то частини цього торрента (серії) викачуються по порядку. Завдяки цьому, серіал можна почати дивитися набагато раніше, як тільки скочується перша серія, а не чекати поки скочується весь торент, як це було раніше (при настройках за умовчанням).

HDD був підключений до ноутбука до USB 2.0. Швидкість при копіюванні файлу на нього становить в середньому 15-20 мб / с. Якщо копіювати багато дрібних файлів - швидкість падає (такий же ефект і на звичайних жорстких дисках).

До речі, після підключення, диск визначається відразу, встановлювати ніякі драйвера не потрібно (принаймні в ОС Windows 7, 8).

Працює безшумно, не гріється, навіть після кількох годин скачування на нього різних файлів. Реальний обсяг диска дорівнює 931 Гб. В общем-то нормальне пристрій, кому доводиться переносити безліч файлів з одного ПК на інший.

Дивіться відео: Как скачать фильм с торрента (March 2020).