Щоб встановити програму заблокована на Android - що робити?

Встановлення програм Android як з Play Market, так і у вигляді простого APK файлу, завантаженого звідки-небудь може бути заблокована, причому в залежності від конкретного сценарію можливі різні причини і повідомлення: про те, що установка додатки заблокована адміністратором, про блокування установки додатків з невідомих джерел, інформація з якої випливає, що дія заборонено або що додаток було заблоковано Play Захистом.

У цій інструкції розглянемо всі можливі випадки блокування установки додатків на Android телефон або планшет, як виправити ситуацію і встановити потрібний файл APK або щось з Play Маркет.

Дозвіл установки додатків з невідомих джерел на Android

Ситуація із заблокованої установкою додатків з невідомих джерел на Android пристроях, мабуть, найпростіша для виправлення. Якщо при установці ви бачите повідомлення "З метою безпеки ваш телефон блокує установку додатків з невідомих джерел" або "З метою безпеки на пристрої заблокована установка додатків з невідомих джерел", це якраз той випадок.

Таке повідомлення з'являється в тому випадку, якщо ви завантажуєте APK файл програми не з офіційних магазинів, а з якихось сайтів або ж отримуєте від кого-то. Рішення дуже просте (найменування пунктів можуть злегка відрізнятися на різних версіях ОС Android і лаунчер виробників, але логіка одна і та ж):

 1. У вікні з повідомленням про блокування натисніть "Налаштування", або самі зайдіть в Настройки - Безпека.
 2. У пункті "Невідомі джерела" включите можливість установки додатків з невідомих джерел.
 3. Якщо на вашому телефоні встановлена ​​Android 9 Pie, то шлях може виглядати злегка інакше, наприклад, на Samsung Galaxy з останньою версією системи: Налаштування - Біометрія та безпека - Установка невідомих додатків.
 4. А потім дозвіл на установку невідомих дається для конкретних додатків: наприклад, якщо ви запускаєте установку APK з певного файлового менеджера, то дозвіл потрібно дати саме йому. Якщо відразу після скачування браузером - для цього браузера.

Після виконання цих простих дій досить просто заново запустити установку програми: в цей раз повідомлень про блокування з'явитися не повинно.

Щоб встановити програму заблокована адміністратором на Android

У разі, якщо ви бачите повідомлення про те, що установка заблокована адміністратором, мова не йде про будь-яку людину-адміністратора: на Android під цим мається на увазі додаток, яке має особливо високі права в системі, серед них можуть бути:

 • Засоби Google (наприклад, засіб "Знайти телефон").
 • Антивіруси.
 • Засоби батьківського контролю.
 • Іноді - шкідливі програми.

У перших двох випадках виправити проблему і розблокувати установку зазвичай просто. Два останніх - складніше. Простий метод складається з наступних кроків:

 1. Зайдіть в Настройки - Безпека - Адміністратори. На Samsung з Android 9 Pie - Налаштування - Біометрія та безпека - Інші параметри безпеки - Адміністратори пристрою.
 2. Подивіться список адміністраторів пристрою і постарайтеся визначити, що саме може заважати встановленню. За замовчуванням в списку адміністраторів можуть бути присутніми "Знайти пристрій", "Google Pay", а також фірмові програми виробника телефону або планшета. Якщо ви бачите щось ще: антивірус, невідоме додаток, то, можливо саме вони блокують установку.
 3. У разі антивірусних програм краще використовувати їх налаштування для розблокування установки, для інших невідомих адміністраторів - натисніть по такому адміністратору пристрою і, якщо нам пощастило і пункт "Деактивувати адміністратора пристрою" або "Вимкнути" активний, натисніть по цьому пункту. Увага: на скріншоті просто приклад, відключати "Знайти пристрій" не потрібно.
 4. Після виключення всіх сумнівних адміністраторів, спробуйте повторити установку програми.

Більш складний сценарій: ви бачите адміністратора Android, який блокує установку додатка, але функція його відключення недоступна, в цьому випадку:

 • Якщо це антивірусне або інше захисне ПЗ, а за допомогою налаштувань вирішити проблему не вдається, просто видаліть його.
 • Якщо це засіб батьківського контролю - слід звернутися за дозволом і зміною налаштувань до того, хто його встановив, не завжди можливо відключити його самостійно без наслідків.
 • У ситуації, коли блокування, імовірно, проводиться шкідливим додатком: спробуйте видалити його, а якщо це не вдається, то перезавантажте Android в безпечному режимі, потім спробуйте відключити адміністратора і видалити додаток (або в зворотному порядку).

Дія заборонено, функція відключена, зверніться до адміністратора при установці додатка

Для ситуації, коли при установці файлу APK ви бачите повідомлення про те, що дія заборонено і функція відключена, найімовірніше, справа в засобах батьківського контролю, наприклад, Google Family Link.

Якщо ви знаєте, що на вашому смартфоні встановлений батьківський контроль, зверніться до людини, який його встановив, щоб він розблокував установку додатків. Однак, в деяких випадках таке ж повідомлення може з'являтися і при тих сценаріях, які були описані розділом вище: якщо батьківського контролю немає, а ви отримуєте розглядається повідомлення про те, що дія заборонено, спробуйте пройти всі кроки з відключенням адміністраторів пристрою.

Заблоковано Play Захистом

Повідомлення "Заблоковано Play Захистом" при установці додатка повідомляє нам про те, що вбудована функція Google Android для захисту від вірусів і шкідливого ПЗ порахувало цей файл APK небезпечним. Якщо мова йде про якомусь прикладному додатку (грі, корисною програмою), я б поставився до попередження серйозно.

Якщо ж це щось спочатку потенційно небезпечне (наприклад, засіб отримання root-доступу) і ви усвідомлюєте ризик, можна відключити блокування.

Можливі дії для установки, незважаючи на попередження:

 1. Натиснути "Відомості" у вікні повідомлення про блокування, а потім - "Все одно встановити".
 2. Ви можете назавжди зняти блокування "Play Захисту" - зайдіть в Настройки - Google - Безпека - Google Play Захист.
 3. У вікні Google Play Захист відключити пункт "Перевіряти загрози безпеки".

Після цих дій блокування з боку цього сервісу відбуватися не будуть.

Сподіваюся, інструкція допомогла розібратися з можливими причинами блокування додатків, а ви будете обережні: не все, що ви завантажуєте є безпечним і не завжди це дійсно варто встановлювати.

Дивіться відео: Родительский контроль на Android (Лютого 2020).