Сплячий режим Windows 10

У цій інструкції докладно про те, як налаштувати або відключити сплячий режим в Windows 10 як в новому інтерфейсі налаштувань, так і в звичній панелі управління. Також, в кінці статті розглянуті основні проблеми, що мають відношення до роботи сплячого режиму в Windows 10 і способи їх вирішення. Схожа тема: Гибернация Windows 10.

Для чого може стати в нагоді відключення сплячого режиму: наприклад, для кого-то зручніше, щоб при натисканні кнопки харчування ноутбук або комп'ютер вимикався, а не йшов в сон, а деякі користувачі після поновлення до нової ОС зіткнулися з тим, що ноутбук не виходить зі сну . Так чи інакше, зробити це не складно.

Відключення режиму сну в параметрах Windows 10

Перший спосіб, він же найпростіший - використовувати новий інтерфейс налаштувань Windows 10, потрапити в який можна через "Пуск" - "Параметри" або натиснувши клавіші Win + I на клавіатурі.

В параметрах виберіть пункт "Система", а потім - "Харчування і сплячий режим". Якраз тут, в розділі "Сон" ви можете налаштувати роботу сплячого режиму або відключити його окремо при харчуванні від мережі або акумулятора.

Тут же можна налаштувати і параметри відключення екрану при бажанні. Внизу сторінки налаштувань харчування і сплячого режиму є пункт "Додаткові параметри харчування", в яких також можна відключити сплячий режим, а заодно змінити поведінку комп'ютера або ноутбука при натисканні кнопки вимикання або закриття кришки (тобто можна відключити сон і для цих дій) . Про це - наступний розділ.

Налаштування сплячого режиму в панелі управлінні

Якщо ви зайдете в налаштування електроживлення способом, описаним вище або через Панель управління (Способи відкрити панель управління Windows 10) - Електроживлення, то там ви також можете відключити сплячий режим або налаштувати його роботу, при цьому зробити це більш точно, ніж у попередньому варіанті.

Навпаки активної схеми живлення виберіть "Налаштування схеми електроживлення". На наступному екрані ви зможете налаштувати, коли комп'ютер увійде в режим, а вибравши пункт "Ніколи", відключити сон Windows 10.

Якщо нижче натиснути по пункту "Змінити додаткові параметри електроживлення", ви потрапите у вікно докладних налаштувань поточної схеми. Тут ви окремо можете задати поведінку системи, пов'язане зі сплячим режимом в розділі "Сон":

 • Задати час переходу в сплячий режим (значення 0 означає відключити його).
 • Дозволити або заборонити гібридний сплячий режим (є варіант сплячого режиму зі збереженням даних пам'яті на жорсткий диск на випадок втрати харчування).
 • Дозволити таймери пробудження - тут зазвичай нічого міняти не потрібно, крім випадків, коли у вас виникла проблема з самовільним включенням комп'ютера відразу після виключення (тоді відключаємо таймери).

Ще один розділ налаштувань схеми електроживлення, який має відношення до режиму сну - "Кнопки харчування і кришка", тут ви окремо можете задати дії для закриття кришки ноутбука, натискання кнопки живлення (за замовчуванням для ноутбуків - сон) і дію для кнопки сплячого режиму ( я навіть не знаю, як така виглядає, не бачив).

При необхідності ви можете також задати параметри відключення жорстких дисків при просте (в розділі "Жорсткий диск") і параметри відключення або зниження яскравості екрану (в розділі "Екран").

Можливі проблеми з роботою сплячого режиму

А тепер типові проблеми з тим, як працює сплячий режим Windows 10 і не тільки він.

 1. Сплячий режим відключений, виключення екрану теж, але екран все одно вимикається через короткий час. Пишу це першим пунктом, тому як найчастіше зверталися саме з такою проблемою. У пошуку в панелі завдань почніть вводити "Заставка", потім перейдіть до параметрів заставки (скринсейвера) і вимкніть її. Ще одне рішення описано далі, після 5-го пункту.
 2. Комп'ютер не виходить з режиму сну - або показує чорний екран, або просто не реагує на кнопки, хоча індикатор, що він в сплячому режимі (якщо є такий) горить. Найчастіше (як не дивно) ця проблема викликана драйверами відеокарти, встановленими самою Windows 10. Рішення - видалити всі драйвери відео за допомогою Display Driver Uninstaller, потім встановити їх з офіційного сайту. Приклад для NVidia, які підійде повністю для відеокарт Intel і AMD описаний в статті Установка драйверів NVidia в Windows 10. Увага: для деяких ноутбуків з графікою Intel (часто на Dell) доводиться брати останній драйвер з сайту виробника самого ноутбука, іноді для 8 або 7 і встановлювати в режимі сумісності.
 3. Комп'ютер або ноутбук відразу включається після виключення або переходу в сплячий режим. Помічено на Lenovo (але може зустрітися і на інших марках). Рішення - в додаткових параметрах електроживлення, як це було описано в другому розділі інструкції, відключити таймери пробудження. Крім цього слід заборонити пробудження від мережевої карти. На цю ж тему, але докладніше: Windows 10 не вимикається.
 4. Також багато проблем з роботою схем живлення, включаючи сон, на Intel-ноутбуках після установки Windows 10 бувають пов'язані з встановлюються автоматично драйвером Intel Management Engine Interface. Спробуйте видалити його через диспетчер пристроїв і встановити "старий" драйвер з сайту виробника вашого пристрою.
 5. На деяких ноутбуках було помічено, що автоматичне зниження яскравості екрану до 30-50% при простої повністю вимикали екран. Якщо ви боретеся з таким симптомом, спробуйте в додаткових параметрах електроживлення в розділі "Екран" змінити "Рівень яскравості екрану в режимі зменшеної яскравості".

У Windows 10 також присутній прихований пункт "Час очікування автоматичного переходу системи в режим сну", який, по ідеї, повинен спрацьовувати тільки після автоматичного пробудження. Однак, у деяких користувачів він спрацьовує і без цього і система засинає через 2 хвилини незалежно від всіх налаштувань. Як це виправити:

 1. Запустіть редактор реєстру (Win + R - regedit)
 2. Перейдіть до розділу HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Control Power PowerSettings 238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20 7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0
 3. Двічі клікніть по значенню Attributes і задайте значення 2 для нього.
 4. Збережіть налаштування, закрийте редактор реєстру.
 5. Відкрийте додаткові параметри схеми електроживлення, розділ "Сон".
 6. Задайте потрібний час в який з'явився пункті "Час очікування автоматичного переходу системи в режим сну".

На цьому все. Здається, розповів по настільки простий темі навіть більше, ніж потрібно. Але якщо все ще залишилися якісь питання по сплячому режиму Windows 10, питайте, будемо розбиратися.

Дивіться відео: Как настроить спящий режим на Windows 10 (Грудень 2019).